83-7266-046-8
polonistyka, literatura
szatanielica

Podróż po epokach literackich - jaką proponują autorzy - z pewnością okaże się niezapomnianą przygodą. Ta bardzo pomocna przy nauczaniu literatury książka jest nie tylko skarbnicą wiedzy, ale także cytatów z najróżniejszych dzieł literatury polskiej i światowej. Interesujące ilustracje są dodatkowym walorem tej publikacji. Literatura ukazywana jest przez autorów w odniesieniu do historii, filozofii, sztuk plastycznych. Autorzy omawiają poszczególne epoki i przybliżają sylwetki twórców literatury.

Podróż po epokach literackich- jaką proponują autorzy- z pewnością okaże się niezapomnianą przygodą. Ta bardzo pomocna przy nauczaniu literatury książka jest nie tylko skarbnicą wiedzy, ale także cytatów z najróżniejszych dziejów literatury polskiej i światowej. Interesujące ilustracje są dodatkowym walorem tej publikacji.
Literatura pokazywana jest przez autorów w odniesieniu do historii, filozofii, sztuk plastycznych. Autorzy omawiając poszczególne epoki przybliżają sylwetki twórców literatury.

Pomanita | 2012-08-07

Świetne opracowanie dla maturzystów. Nieco ponad program, ale jeśli ktoś zdaje maturę rozszerzoną to wszystko, o czym wie trochę więcej jest jego atutem. Polecam jako kompendium wiedzy. Szkoda tylko, że niewiele tu fragmentów utworów.

Kamil Siekierzyński | 2016-09-18
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane