Najnowsza historia Polski 1914-1993 Tom 1

Wydawnictwo: Świat Książki
83-7129-177-9
historia
Agnieszka

Pierwszy tom Najnowszej historii Polski 1914-1993 obejmuje okres od wybuchu pierwszej wojny, czyli lat poprzedzających odzyskanie przez nasz kraj niepodległości, do końca drugiej wojny światowej. Międzywojenne dwudziestolecie jest tu ukazane jako czas ważnych wydarzeń politycznych i militarnych, takich jak ustalenie granic odrodzonego państwa, wojna polsko-radziecka, kolejne przesilenia rządowe czy przewrót majowy, oraz jako lata wytężonej pracy całego społeczeństwa nad stworzeniem podstaw gospodarczego i kulturalnego rozwoju Polski. Kreśląc następnie losy kraju w okresie drugiej wojny światowej, autor bierze pod uwagę sytuację zarówno na ziemiach polskich okupowanych przez Niemcy, jak i zajętych przez ZSRR. Uwzględnia też koleje sprawy polskiej na międzynarodowej arenie politycznej, aż do konferencji w Jałcie w lutym 1945 r.

źródło opisu: Okładka

źródło okładki: skan z oryginału

robofree | 2016-12-01
Przeczytana: maj 1999