joan-na

Zmienione i rozszerzone wydanie podręcznika dla studentów polonistyki i neofilologii. Przystępnie omawia problematykę dotyczącą poetyki oraz objaśnia jej terminologię. Zostały omówione trzy główne działy poetyki - genologia, stylistyka i wersyfikacja. Częściowo omówiona została także teoria języka poetyckiego w związku ze stylistyką. Przedmiot wykładu został potraktowany przede wszystkim opisowo - ujęcie historyczne jest zastosowane jedynie marginalnie.

źródło opisu: http://www.antykwariat.nepo.pl

źródło okładki: http://www.antykwariat.nepo.pl

Adam | 2017-01-16
Przeczytana: kwiecień 2004

Biblia polonistów, tzw. trojaczki krakowskie (w odróżnieniu od warszawskich, czyli "Zarysu teorii literatury" Aleksandry Okopień-Sławińskiej, Janusza Sławińskiego, Michała Głowińskiego). Już nie tak strukturalistyczne.

Ania | 2013-06-10

Pomimo ,że jest to podręcznik akademicki hes bardzo przystępnie napisany i dobrze ,że tak jest bo gdyby tak nie było wiele ważnych informacji przepadły by nieodralnianie.

Anna | 2013-08-23

Gdyby nie ta książka, nigdy nie wybrałabym polonistyki.

Ann Blacksmith | 2016-04-25
Oli_10 | 2014-02-05