Błękitna dalia

Okładka książki Błękitna dalia Nora Roberts
Okładka książki Błękitna dalia
Nora Roberts Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: W ogrodzie (tom 1) literatura obyczajowa, romans
W ogrodzie (tom 1)
Blue Dahlia
Prószyński i S-ka
2005-03-24
2005-03-24
Katarzyna Kasterka
posiadłość przyjaźń zjawa miłość kwiaty

W książce można znaleźć kroplę dramatów, silne i pracowite kobiety, przystojnych mężczyzn z pasją, nieromantyczne romanse, ogromną, nawiedzoną rezydencję (wątek z duchem uważam za dość beznadziejny) oraz wiele prozaicznej codzienności z zabawnymi lub nudnawymi pogaduszkami. Szczególną przyjemność z czytania mogą mieć osoby, które zajmują się rabatami i ogrodem - drzewami, krzewami, kwiatkami. Niestety nie była to lektura, od której nie mogłam się oderwać. Była to nudna lektura.

Uwielbiam takie historie. Polecam

Uwielbiam takie historie. Polecam

Sympatyczna mieszanka romansu i historii o duchu. Przyjemne czytadło na podróż, można przeczytać "samodzielnie" lub łącznie z pozostałymi częściami. Bohaterowie interesujący, zabawni - zwłaszcza rozmowy Stelli z dziećmi wzbudzały u mnie ataki śmiechu :)
Polecam.

Polecam.

Bardzo ciekawa historia rodziny Harperőw zachwyciła mnie.Nora Roberts pisze doskonałe powieści.
Książka wspaniała.

Książka wspaniała.

Trzy kobiety, trzech mężczyzn, dwoje dzieci, pies i duch Oblubienicy. lekka miła i przyjemna proza typowa dla Nory Roberts.

W domu Harperów, jednej z najbogatszych rodzin w Tennessee, mieszkają trzy zaprzyjaźnione kobiety: owdowiała Rosalind Harper, właścicielka posiadłości, Stella Rothchild, której mąż zginął w katastrofie lotniczej, zostawiając ją z dwoma synkami, i daleka krewna Rosalind, Hayley, spodziewająca się dziecka.

Dom od lat nawiedzany jest przez ducha kobiety, zwanej przez mieszkańców Oblubienicą. Najczęśćiej pokazuje się dzieciom i kobietom w ciąży. Harper zatrudnia profesora uniwersytetu w Memphis ma on wyjaśnić, kim jest tajemnicza zjawa. Naukowiec jest zafascynowany tą dziwną historią, ale i w nie mniejszym stopniu piękną panią domu...

Tymczasem Stellę coraz częściej dręczy sen, w którym w jej wypielęgnowanym ogrodzie wyrasta piękna, lecz groźnie wyglądająca błękitna dalia, a tajemniczy głos podszeptuje, żeby jak najszybciej wyrwała niebezpieczny kwiat...

Książki tej autorki nie nudzą mi się nigdy. Lektura dobra, by oderwać się od szarej rzeczywistości i zapomnieć o trudach życia. Dzięki Norze Roberts przenosimy się do idealnego świata, w którym wszystkie marzenia się spełniają a wszyscy żyją długo i szczęśliwie. Polecam.

Dom od lat nawiedzany jest przez ducha kobiety, zwanej przez...

Ciekawa książka. Jak dla mnie trochę za mało było sytuacji związanych z duchem ale mimo to książka jest godna przeczytania. Nie jest gruba, więc w jeden wieczór spokojnie się ją przeczyta. Wątek miłosny, jak to u Nory Roberts bywa, jest dość mocno zarysowany ale nie jest to typowy romans wyciskający łzy. Ogólnie - lekka książka z historią z dawnych lat w tle.

Nora jak Nora, wiadomo czego się spodziewać i tu rozczarowań nie ma. Natomiast jakość wydania woła o pomstę do nieba! Technicznie OK: twarda oprawa, znośny papier, ale redaktor się nie postarała ani trochę. Pierwsze zdanie mnie poraziło: "Urodzenie bastarda nie leżało w jej planach"**. "Bastarda"?! Dobrze, że znam angielski, domyśliłam się, że chodzi o bękarta po prostu. Słowa "bastard" nie ma w słowniku języka polskiego, można je znaleźć w słowniku wyrazów obcych, ale oznacza "nieślubnego potomka królewskiego" (a nie takiego Roberts miała na myśli). Słowo "bękart" natomiast w języku polskim funkcjonuje i ma się dobrze, nie rozumiem, co pani redaktor, ew. tłumacz, ma przeciwko? Z tymi przesadnie krótkimi zdaniami też można by coś zrobić. Taka kulawa polszczyzna powoduje niesmak w miejsce miłej, lekkiej i nieskomplikowanej rozrywki.

Cudowne rozpoczęcie nowej serii Nory Roberts! Duuuzo miłości i duch w tle. Momentami można się bać. Świetna!

Bardzo spodobała mi się ta seria - przeczytałam ją błyskawicznie. Część pierwsza przedstawia Stellę, która nieco nie pasuje do środowiska, w którym postanawia zamieszkać. Ma za sobą trudne doświadczenia i bardzo "mój" charakter. Spodobało mi się - również włączenie do wątków ten z poszukiwaniem informacji o duchu.

• Nora Roberts
  • Romans