Lubimyczytać.pl to:

romans
typ
papier
dona
6.97 (321 ocen i 21 opinii)

Opis książki

W Harper House, jednej z najpiękniejszych starych rezydencji w stanie Tennessee, mieszkają trzy przyjaciółki: właścicielka posiadłości Rosalind, jej kuzynka Hayley i Stella Rothchild, zarządzająca centrum ogrodniczym Roz. Od ponad stu lat tajemnicza zjawa, zwana przez kolejne pokolenia domowników Oblubienicą, ukazuje się dzieciom i kobietom w ciąży. Mimo żmudnych poszukiwań doktor Mitchell Carnagie nie zdołał ustalić jej tożsamości. Wiadomo tylko, że za życia miała na imię Amelia i była blisko związana z rodziną Harperów. Amelia nienawidziła mężczyzn, uważała ich wszystkich za kłamców i wiarołomców. Toteż gdy Rosalind coraz bardziej angażuje się w romans z przystojnym historykiem, Oblubienica postanawia dać jej nauczkę.
To między innymi dzięki Norze Roberts tzw. literatura kobieca przestała się kojarzyć wyłącznie z sentymentalnymi romansami. Jest autorką kilkudziesięciu światowych bestsellerów dla kobiet, laureatką wielu nagród literackich. W mistrzowski sposób potrafi łączyć wątki romansowe, sensacyjne i przygodowe. Jej powieści przetłumaczono na ponad 25 języków (na polski - większość utworów), niektóre zostały zekranizowane.

Inne wydania

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
isabelle142 | 2013-12-07
Przeczytana: 07 grudnia 2013

Zanim napisałam opinię, przeczytałam tę, która dotyczyła pierwszej części trylogii 'W ogrodzie', czytanej przeze mnie cztery miesiące temu. I popadłam w lekką konsternację, bo sądząc po tym, co tam naskrobałam, byłam urzeczona 'Błękitną dalią'. (por: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/36408/blekitna-dalia/opinia/13352987) Tymczasem 'Czarną różą' już nie jestem. Trudno mi się było wciągnąć w fabułę, akcja toczyła się przeraźliwie powoli... Opowieść o Stelli przemawiała do mnie bardziej. Cóż, może to wina wieku bohaterki - raczej trudno jest mi utożsamiać się z bohaterką starszą od mojej mamy! Już wkrótce sięgnę po trzecią część cyklu, której 'heroiną' będzie moja niemal rówieśniczka i mam nadzieję, że to spotkanie wypadnie lepiej.
Pokrótce o treści... Główną bohaterką jest 40-kilkuletnia Rosalind, właścicielka Harper House i 'Edenu'. Na kartach książki obserwujemy stopniowy rozwój jej romansu z Mitchellem Carnegie i dalszy ciąg zmagań z Oblubienicą, która niejednokrotnie zagraża zdrowiu i ż...

MKCzytuje | 2013-09-03

Norę, więc musicie wytrzymać;P W kolejce zaraz po niej jest 1 część Wiedźmina i Dolores C.... - Kinga ;P
W Norze Roberts zawsze zachwyca mnie to, że pokazuje, iż Najprawdziwszą Magią Świata Jest Miłość. I to nie musi być miłość partnerska, ale także do rodziny, przyjaciół, zainteresować czy jedzenia;) Trylogia "W Ogrodzie" to Historia 3 kobiet w różnym wieku i w różnej sytuacji finansowej i życiowej. Mamy dość zamożną Rose dobrze po 40, prowadzącą spore przedsiębiorstwo ogrodnicze i posiadającą wspaniały dwór Harper House, Stellę - świeżo owdowiałą menadżerkę z dwójka dość małych dzieci oraz Hayley młodą bystrą dziewczynę, która zaliczyła wpadkę. W pewnym momencie ich drogi się łączą - trafiają na siebie i tak zaczyna się ich wspólna historia.
Każda z części trylogii skupia się na jednej z nich. Ale to nie wszystko w Harper House od kilku pokoleń mamy ducha zwanego Oblubienicą, który wyjątkowo uwielbia małe dzieci. Synom Rose śpiewała kołysanki do snu. Jak to duch chciałby zaznać spo...

Marysieńka | 2011-03-31
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 2007 rok

Czarna róża to pierwszy tom trylogii, której kolejne tomy do Błękitna Dalia i Szkarłatna Lilia.
Całość rozgrywa się w posiadłości Rosalind Harper, Harper House na przedmieściach Memphis w USA.
Kiedy poznajemy Rose jest już 46 letnia kobietą, wdową, matką trzech dorodnych synów, która, żeby utrzymać rodzinną posiadłość zakłada dobrze prosperującą firmę ogrodniczą. Uprawia rozmaite rośliny, które potem sprzedaje w swoim sklepie, zajmuje się też architekturą ogrodów i na specjalne zamówienia mieszkańców okolicznych osiedli zakłada im na terenie ich posiadłości ogrody. Najmłodszy syn Harper poszedł w ślady matki i ukńczył studia ogrodniecze i z upodobaniem zajmuje się roślinami. Dom Rosalind to niezwykły dom, ciepły, rodzinny, każdy może znaleźć w nim schronienie i przyjaźń a także pomoc. Oprócz domowników z krwi i kości rezydencję nawiedza tajemna zjawa, nazywana przez kolejne pokolenia Oblubienicą. Pojawiała się w Harper House w momencie gdy rodziły się dzieci i śpiewała im kołysanki d...

Anastazja | 2013-08-12
Przeczytana: 12 sierpnia 2013

Jako, że od początku tej trylogii najbardziej polubiłam Rosalind, z wielką przyjemnością pochłonęłam dosłownie, na dwa razy tę część. Lubiłam bardzo charakter, podejście jak i sposób bycia pani Harper. Jej przygody z byłym mężem, jej odczucia w tamtych chwilach..były bardzo podobne do moich, które mam za sobą. Bardzo utożsamiłam się z tą postacią, więc nie miałabym serca wystawić tej książce złej opinii, ale moje pochwały nie są rzucone na wiatr.
Amelia. Chwilami pragnęłam wiedzieć więcej,dokładniej..Moim zdaniem powinien być jeszcze mały tomik o historii Amelii. Zaintrygowała mnie, choć jeszcze wszystko się nie wyjaśniło.
Przygoda..z Mitchem. Zbyt szybko, zbyt pochopnie, ale uroczo było.
Nie mam jeszcze za sobą trzeciej części, ale Czarna Róża, jak dla mnie, bije Błękitną Dalię na głowę.

Nika | 2011-06-12
Przeczytana: kwiecień 2011

Drugi tom, moim zdaniem najlepszy. Znów Nora Roberts prowadzi nas ścieżką życia głównej bohaterki, tym razem Rosalind Harper, właścicielki centrum ogrodniczego „Eden” oraz Harper House. Co najlepsze, autorka zdecydowanie skontrastowała charakter Roz z charakterem Stelli, o której pisała szczegółowo w pierwszym tomie. W pewnym sensie są do siebie podobne: obie straciły mężów, którzy byli dla nich całym światem, znają doskonale ciężar samotnego wychowywania dzieci, próbują rozpocząć życie od nowa, znajdując w każdej chwili miliony małych cudów.

Choć Rosalind powoli dobiega do pięćdziesiątki, jest obiektem westchnień wielu mężczyzn, sprawuje się idealnie jako właścicielka dobrze prosperującej firmy i bizneswoman, ma trójkę wspaniałych, dorosłych synów i bagaż doświadczeń. Z mojego punktu widzenia główna postać „Czarnej Róży” wie i umie dosłownie wszystko. Czyta emocje z ludzkich twarzy i jednocześnie stara się wprowadzić uśmiech na twarze wszystkich domowników Harper House. W obliczu zmi...

Monika9027 | 2012-09-28

Druga część świetnej trylogii, która pochłonęła mnie zarówno jak pierwsza. Tym razem poznajemy bliżej Rosalind Harper i powoli odkrywamy tożsamość tajemniczej zjawy, która nawiedza posiadłość. Czarna róża to wspaniała historia o przyjaźni, miłości, a opisy kwiatów i ogrodów oddziałują na wyobraźnie czytelnika. Urzekło mnie również poczucie humoru jakimi obdarzyła bohaterów Nora Roberts. Polecam serdecznie.

Małgorzata | 2013-09-24
Przeczytana: lipiec 2013

Druga część trzyczęściowej historii która opowiada o losach trzech przyjaciółek z Harper Hause. Mimo żmudnych poszukiwań zatrudniony profesor nie zdołał ustalić jej torżsamości. Tajemnicza zjawa miała na imię Amelia i nienawidziła mężczyzn. Toteż gdy Rosalind coraz bardziej angażuje się w romans z profesorem Amelia postanawia dać jej nauczkę.

Karolina | 2012-04-23
Przeczytana: 21 kwietnia 2012

lekkie, łatwe i przyjemne, ciekawa kontynuacja pierwszej części, wciąga, akcja jest wartka, nieco więcej zjawy i paranormalnych zjawisk- mimo to opisanych z "dreszczykiem", babska lektura na chandrę ;)

Dorota | 2011-05-15
Przeczytana: 15 maja 2011

cudowna książka! cudowna!!! ;) łączy w sobie wszystko co powinna łączyć prawdziwa DOBRA książka ;D

Ewa | 2013-03-18
Przeczytana: 2006 rok

Ta książka wiąże się z "Błękitną dalią" miejscem i główną bohaterką. Czyta się wspaniale.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto