Czarna róża

romans
typ
papier
dona
7,06 (417 ocen i 25 opinii)

Opis książki

W Harper House, jednej z najpiękniejszych starych rezydencji w stanie Tennessee, mieszkają trzy przyjaciółki: właścicielka posiadłości Rosalind, jej kuzynka Hayley i Stella Rothchild, zarządzająca centrum ogrodniczym Roz. Od ponad stu lat tajemnicza zjawa, zwana przez kolejne pokolenia domowników Oblubienicą, ukazuje się dzieciom i kobietom w ciąży. Mimo żmudnych poszukiwań doktor Mitchell Carnagie nie zdołał ustalić jej tożsamości. Wiadomo tylko, że za życia miała na imię Amelia i była blisko związana z rodziną Harperów. Amelia nienawidziła mężczyzn, uważała ich wszystkich za kłamców i wiarołomców. Toteż gdy Rosalind coraz bardziej angażuje się w romans z przystojnym historykiem, Oblubienica postanawia dać jej nauczkę.
To między innymi dzięki Norze Roberts tzw. literatura kobieca przestała się kojarzyć wyłącznie z sentymentalnymi romansami. Jest autorką kilkudziesięciu światowych bestsellerów dla kobiet, laureatką wielu nagród literackich. W mistrzowski sposób potrafi łączyć wątki romansowe, sensacyjne i przygodowe. Jej powieści przetłumaczono na ponad 25 języków (na polski - większość utworów), niektóre zostały zekranizowane.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Magdzialena | 2015-03-25
Na półkach: 2015, Nora Roberts, Przeczytane
Przeczytana: 25 marca 2015

"Czarna róża" to druga część z Cyklu: W ogrodzie. W tej części Nora Roberts przedstawia nam losy Rosalind Harper. Jej zmagania z byłym mężem, uczucie - jakie zrodziło się miedzy nią a Mitchem i gromadzenie informacji a zjawie, która stara się rozdzielić zakochanych to główne wątki tej części. Choć osoba Rosalind bardzo mi się podoba, to uważam, że pierwsza część była trochę lepsza i ciekawsza. Jednakże i tak ją polecam :)

isabelle142 | 2013-12-07
Przeczytana: 07 grudnia 2013

Zanim napisałam opinię, przeczytałam tę, która dotyczyła pierwszej części trylogii 'W ogrodzie', czytanej przeze mnie cztery miesiące temu. I popadłam w lekką konsternację, bo sądząc po tym, co tam naskrobałam, byłam urzeczona 'Błękitną dalią'. (por: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/36408/blekitna-dalia/opinia/13352987) Tymczasem 'Czarną różą' już nie jestem. Trudno mi się było wciągnąć w fabułę, akcja toczyła się przeraźliwie powoli... Opowieść o Stelli przemawiała do mnie bardziej. Cóż, może to wina wieku bohaterki - raczej trudno jest mi utożsamiać się z bohaterką starszą od mojej mamy! Już wkrótce sięgnę po trzecią część cyklu, której 'heroiną' będzie moja niemal rówieśniczka i mam nadzieję, że to spotkanie wypadnie lepiej.
Pokrótce o treści... Główną bohaterką jest 40-kilkuletnia Rosalind, właścicielka Harper House i 'Edenu'. Na kartach książki obserwujemy stopniowy rozwój jej romansu z Mitchellem Carnegie i dalszy ciąg zmagań z Oblubienicą, która niejednokrotnie zagraża zdrowiu...

Nika | 2011-06-12
Przeczytana: kwiecień 2011

Drugi tom, moim zdaniem najlepszy. Znów Nora Roberts prowadzi nas ścieżką życia głównej bohaterki, tym razem Rosalind Harper, właścicielki centrum ogrodniczego „Eden” oraz Harper House. Co najlepsze, autorka zdecydowanie skontrastowała charakter Roz z charakterem Stelli, o której pisała szczegółowo w pierwszym tomie. W pewnym sensie są do siebie podobne: obie straciły mężów, którzy byli dla nich całym światem, znają doskonale ciężar samotnego wychowywania dzieci, próbują rozpocząć życie od nowa, znajdując w każdej chwili miliony małych cudów.

Choć Rosalind powoli dobiega do pięćdziesiątki, jest obiektem westchnień wielu mężczyzn, sprawuje się idealnie jako właścicielka dobrze prosperującej firmy i bizneswoman, ma trójkę wspaniałych, dorosłych synów i bagaż doświadczeń. Z mojego punktu widzenia główna postać „Czarnej Róży” wie i umie dosłownie wszystko. Czyta emocje z ludzkich twarzy i jednocześnie stara się wprowadzić uśmiech na twarze wszystkich domowników Harper House. W obliczu...

Marysieńka | 2011-03-31
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 2007 rok

Czarna róża to pierwszy tom trylogii, której kolejne tomy do Błękitna Dalia i Szkarłatna Lilia.
Całość rozgrywa się w posiadłości Rosalind Harper, Harper House na przedmieściach Memphis w USA.
Kiedy poznajemy Rose jest już 46 letnia kobietą, wdową, matką trzech dorodnych synów, która, żeby utrzymać rodzinną posiadłość zakłada dobrze prosperującą firmę ogrodniczą. Uprawia rozmaite rośliny, które potem sprzedaje w swoim sklepie, zajmuje się też architekturą ogrodów i na specjalne zamówienia mieszkańców okolicznych osiedli zakłada im na terenie ich posiadłości ogrody. Najmłodszy syn Harper poszedł w ślady matki i ukńczył studia ogrodniecze i z upodobaniem zajmuje się roślinami. Dom Rosalind to niezwykły dom, ciepły, rodzinny, każdy może znaleźć w nim schronienie i przyjaźń a także pomoc. Oprócz domowników z krwi i kości rezydencję nawiedza tajemna zjawa, nazywana przez kolejne pokolenia Oblubienicą. Pojawiała się w Harper House w momencie gdy rodziły się dzieci i śpiewała im...

Anastazja | 2013-08-12
Przeczytana: 12 sierpnia 2013

Jako, że od początku tej trylogii najbardziej polubiłam Rosalind, z wielką przyjemnością pochłonęłam dosłownie, na dwa razy tę część. Lubiłam bardzo charakter, podejście jak i sposób bycia pani Harper. Jej przygody z byłym mężem, jej odczucia w tamtych chwilach..były bardzo podobne do moich, które mam za sobą. Bardzo utożsamiłam się z tą postacią, więc nie miałabym serca wystawić tej książce złej opinii, ale moje pochwały nie są rzucone na wiatr.
Amelia. Chwilami pragnęłam wiedzieć więcej,dokładniej..Moim zdaniem powinien być jeszcze mały tomik o historii Amelii. Zaintrygowała mnie, choć jeszcze wszystko się nie wyjaśniło.
Przygoda..z Mitchem. Zbyt szybko, zbyt pochopnie, ale uroczo było.
Nie mam jeszcze za sobą trzeciej części, ale Czarna Róża, jak dla mnie, bije Błękitną Dalię na głowę.

OkiemMK | 2013-09-03

Norę, więc musicie wytrzymać;P W kolejce zaraz po niej jest 1 część Wiedźmina i Dolores C.... - Kinga ;P
W Norze Roberts zawsze zachwyca mnie to, że pokazuje, iż Najprawdziwszą Magią Świata Jest Miłość. I to nie musi być miłość partnerska, ale także do rodziny, przyjaciół, zainteresować czy jedzenia;) Trylogia "W Ogrodzie" to Historia 3 kobiet w różnym wieku i w różnej sytuacji finansowej i życiowej. Mamy dość zamożną Rose dobrze po 40, prowadzącą spore przedsiębiorstwo ogrodnicze i posiadającą wspaniały dwór Harper House, Stellę - świeżo owdowiałą menadżerkę z dwójka dość małych dzieci oraz Hayley młodą bystrą dziewczynę, która zaliczyła wpadkę. W pewnym momencie ich drogi się łączą - trafiają na siebie i tak zaczyna się ich wspólna historia.
Każda z części trylogii skupia się na jednej z nich. Ale to nie wszystko w Harper House od kilku pokoleń mamy ducha zwanego Oblubienicą, który wyjątkowo uwielbia małe dzieci. Synom Rose śpiewała kołysanki do snu. Jak to duch chciałby zaznać...

Marta | 2014-12-18

Drugi tom trylogii ,,W Ogrodzie". Rosalind postanawia na poważnie zająć się poszukiwaniami tożsamości ducha nawiedzającego jej dom. Przy pomocy Stelli, udało się ustalić tylko jej imię: Amelia. Na szczęście Roz zatrudnia fachowca, genealoga i miłośnika historii, uroczego Mitcha. Pomiędzy nimi powoli rodzi się uczucie. Jednak dwóm hmmm bytom nie podoba się ich rozwijający się związek: byłemu mężowi Roz, który robi wszystko by ją upokorzyć i ośmieszyć, oraz oczywiście Amelii. Złośliwy duch robi wszystko, by nie dopuścić do rozwoju relacji pomiędzy Roz a Mitchem. Czy jej się to uda? Zakończenie książki mnie rozwaliło, nie przypuszczałam, że Amelię stać na jakikolwiek pozytywny czyn wobec dorosłej osoby (wiadomo, że lubiła bardzo dzieci), bardzo mnie zaskoczyła, oczywiście na plus :)

Monika9027 | 2012-09-28

Druga część świetnej trylogii, która pochłonęła mnie zarówno jak pierwsza. Tym razem poznajemy bliżej Rosalind Harper i powoli odkrywamy tożsamość tajemniczej zjawy, która nawiedza posiadłość. Czarna róża to wspaniała historia o przyjaźni, miłości, a opisy kwiatów i ogrodów oddziałują na wyobraźnie czytelnika. Urzekło mnie również poczucie humoru jakimi obdarzyła bohaterów Nora Roberts. Polecam serdecznie.

Małgorzata | 2013-09-24
Przeczytana: lipiec 2013

Druga część trzyczęściowej historii która opowiada o losach trzech przyjaciółek z Harper Hause. Mimo żmudnych poszukiwań zatrudniony profesor nie zdołał ustalić jej torżsamości. Tajemnicza zjawa miała na imię Amelia i nienawidziła mężczyzn. Toteż gdy Rosalind coraz bardziej angażuje się w romans z profesorem Amelia postanawia dać jej nauczkę.

Karolina | 2012-04-23
Przeczytana: 21 kwietnia 2012

lekkie, łatwe i przyjemne, ciekawa kontynuacja pierwszej części, wciąga, akcja jest wartka, nieco więcej zjawy i paranormalnych zjawisk- mimo to opisanych z "dreszczykiem", babska lektura na chandrę ;)

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Éric-Emmanuel Schmitt
    55. rocznica
    urodzin
    ...życie to taki dziwny prezent. Na początku się je przecenia: sądzi się, że dostało się życie wieczne. Potem się go nie docenia, uważa się, że jest do chrzanu, za krótkie, chciałoby się niemal je odrzucić. W końcu kojarzy się, że to nie był prezent, ale jedynie pożyczka. I próbuje się na nie zasłuż... pokaż więcej
  • Mario Vargas Llosa
    79. rocznica
    urodzin
    Sekret szczęścia, a przynajmniej spokoju, leży w tym, żeby wyeliminować romantyczną miłość z życia, bo to ona sprawia, że człowiek cierpi. Tak żyje się spokojniej i lepiej się bawi, zapewniam cię.
  • Lauren Weisberger
    urodzin
    Gdzie miejsce na radość w twoim idealnie zaplanowanym, zaprojektowanym, wypełnionym zasadami życiu?
  • Bohumil Hrabal
    101. rocznica
    urodzin
    Bo ja gdy czytam, to właściwie nie czytam, biorę piękne zdanie do buzi i ssę je jak cukierek, jakbym sączył kieliszeczek likieru, tak długo, aż w końcu ta myśl rozpływa się we mnie jak alkohol, tak długo we mnie wsiąka, aż w końcu nie tylko jest w moim mózgu i sercu, lecz pulsuje w mych żyłach aż po... pokaż więcej
  • Richard Dawkins
    74. rocznica
    urodzin
    Odkryłem, że całkiem dobrą strategią, gdy ktoś pyta mnie, czy jestem ateistą, jest uświadomić mu, że on również jest ateistą, wszak nie wierzy w Zeusa, Apollona, Amona Ra, Mitrę, Baala, Thora, Wotana, Złotego Cielca ani w Latającego Potwora Spaghetti. Ja po prostu poszedłem o jednego Boga dalej.
  • Amanda Quick
    67. rocznica
    urodzin
    Nic tak nie rozstroi nerwów przeciwnika jak wyraz rozbawienia lub nawet znudzenie na twej twarzy.
  • Jayne Ann Krentz
    67. rocznica
    urodzin
    W rzeczywistości piekło jest przeraźliwie chłodne. To miejsce zimne i rozpaczliwie samotne"
  • Marc Brandel
    96. rocznica
  • Maksym Gorki
    147. rocznica
    urodzin
    Kobieta nie może nie rozumieć muzyki, zwłaszcza jeśli jej smutno.
  • Marianne Fredriksson
    88. rocznica
    urodzin
    Jesteś jedynie gościem w rzeczywistości, dlatego jej nie widzisz. Dostrzegasz tylko określone nazwą jej części, nigdy zaś powiązań, z których tworzy się całość.
  • Rafał Skarżycki
  • Julio Llamazares
    60. rocznica
    urodzin
    Czas podobny jest do rzeki: z początku płynie ospale i niepewnie,rozpędzając się z upływem lat.(...)Przez pierwsze dwadzieścia lub trzydzieści lat myślimy, że czas jest rzeką bez końca, jedynym w swoim rodzaju tworem, który sam siebie karmi i nigdy się nie wyczerpuje.Ale prędzej czy później odkrywam... pokaż więcej
  • Zbigniew Brzeziński
    73. rocznica
  • Anatolij Winogradow
    127. rocznica
    urodzin
    Jak to się stało, że cienka, cieńsza od włosa krawędź oddzieliła sen od przebudzenia?
  • Lauren Willig
  • Virginia Woolf
    74. rocznica
    śmierci
    Ludzie autentyczni najpełniej istnieją w samotności. Nie znoszą iluminacji, podwojenia. Ciskają swoje ledwie namalowane portrety, odwrócone twarzą do ziemi.
  • Eugène Ionesco
    21. rocznica
    śmierci
    Zdarza się, że człowiek śni. Przywiązuje się do tego snu, wierzy weń, kocha. Rano, gdy otwiera oczy, dwa światy jeszcze zachodzą na siebie, twarze nocy w świetle dnia słabo się zarysowują. Chciałoby się je spamiętać, zatrzymać. Wymykają ci się z rąk, brutalna rzeczywistość dnia je wypędza. Człowiek... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku