Skradzione życie

Albatros
2009-01-01
2009-01-01

2004

17 lat w więzieniu...5 lat w celi śmierci...za niewinność. Szokująca historia autorka opisuje więzienne życie , walkę z systemem. Momentami historia była nużąca za dużo opisów które nie wnosiły nic do fabuły, ale rozumiem że autorka chciała jak najbardziej oddać klimat więzienny.

Wstrząsająca i smutna historia dwudziestoośmioletniej kobiety, która została niewinnie skazana za morderstwo, którego nie popełniła nie słusznie wsadzono ją na 17 lat do więzienia za niewinność.
Straciła wszystko rodzinę, swoje dzieci nie mogła się z tym pogodzić.
W więzieniu przeżywała piekło największe, koszmar w celi nie radziła sobie.
Łzy mi leciały jak czytałam tę książkę straszne co ona tam przechodziła, męki i cierpienia.
Prawdziwa historia oparta na faktach, wzruszająca bardzo, przerażająca dobra i życiowa książka warto przeczytać!!!!

Straciła wszystko rodzinę, swoje dzieci nie mogła się z tym pogodzić.
W więzieniu przeżywała piekło największe, koszmar w celi nie radziła sobie.
Łzy mi leciały jak czytałam tę...

Początek nie powala, sucha narracja, same fakty, jak sprawozdanie. jednak taka forma sprawdza się doskonale w tym przypadku. Opowieść niewinnej kobiety o 16-stu latach za murami więzienia (w celi śmierci, a później z wyrokiem dożywocia). Osobiste tragedie związane z rodzicami, dziećmi, mężem ginącym na krześle elektrycznym za tę samą niepopenioną zbrodnię...Przedstawianie sychych faktów z codziennego życia, rytm więziennego dnia, regulaminy, zakazy, szykany oraz ukazanie walki o sprawiedliwość z "wymiarem sprawiedliwości" pokazuje dosłowność i prawdziwość sytuacji. Inna forma narracji, bardziej literacki, kwiecisty język sprawiłyby, że historia wydałaby się mniej wiarygodna. ( 58 / 52 )

Nie żałuję, że ta książka wpadła w moje ręce. Szczególnie, że jest oparta na faktach. Historia wzruszająca i zmuszająca do refleksji. Te wszystkie przeżycia, emocje i myśli Sunny sprawiły, że czytałam książkę jednym tchem.

Książka dobra, jednak nie wzbudziła we mnie aż tak wielkiego zachwytu. Fakt faktem, pierwszy raz czytałam książkę o więzieniu kobiet i to opartą na faktach. Jednak wkrada się w nią trochę nudy.

,,Tu zatraca się poczucie czasu, nie ma dnia, nie ma nocy, okien, nieba, w nocy robi się trochę chłodniej" Wyrok: kara śmierci za zabicie 2 policjantów dla pary, która niewinnie znalazła sie w niewłaściwym miejscu. Chęć zemsty, zatajanie faktów, to tylko elementy tej układanki. Ceną jest pozbawienie wolności dla matki dwojga dzieci, które 16 lat muszą być pozbawione jej opieki, utrata ojca.

Zachęcam do przeczytania osoby, ciekawe świata więziennego.

,, Człowiek może przetrwać mimo niedostatku wody i pokarmu, jeśli zywi się nadzieją. Z drugiej strony,nadzieja może go powstrzymać od podjęcia działań na rzecz przetrwania. Czasami dopiero utrata nadziei mobilizuje nas do działania i walki z okolicznościami, które chcą nas przytłoczyć, odebrać ducha i wolę zycia"

Nie jestem w stanie dokończyć tej książki...
Wiem jaki jest finał bo tego dowiedziałam się już z samego opisu dlatego po przeczytaniu połowy resztę sobie darowałam.Po prostu jest w tak nieciekawy sposób napisana,że to aż zadziwiające.
Oczywiście nie umniejszam w żaden sposób krzywdy i niesprawiedliwości jakiej doznała autorka...została obdarta z 17 lat swojego życia,pozbawiono ją możliwości wychowywania swoich dzieci,zamknięto w więzieniu,skazano na karę śmierci,wyrwano od rodziny,a partnera również niesłusznie skazano na karę śmierci,ale w jego przypadku niestety wyrok wykonano...
Książka po prostu nie wciąga,jest nużąca,a wręcz usypiająca.

Nie jestem w stanie dokończyć tej książki...

Historia ciekawa, więzienie "od podszewki" również ale opisy w drugiej połowie książki z czasem stają się już trochę monotonne.

Książka poruszająca trudny temat kary śmierci. Mnie osobiście szczególnie zainteresował sam proces dojrzewania głównej bohaterki, wysiłku jaki włożyła by zmienić swoje życie. Momentami przyznaję, że wątki związane z Jesse'm Tafero mnie mocno irytowały. W sumie lektura dająca do myślenia i warta przeczytania.

Polecam !!!

Polecam !!!

Jest to bardzo wstrząsająca historia. Czyta się ją szybko, ale nie da się jej szybko zapomnieć.
Czasami zdarza się, że zaraz po przeczytaniu jakiejś książki, niewiele mam o niej do powiedzenia, niewiele utkwiło mi w pamięci.
Z tą książką jest zupełnie inaczej. Przeczytałam ją co najmniej rok temu, a wiele scen nadal mam przed oczami. Jest to bardzo dramatyczna lektura i chyba najgorsze jest to, że jest to historia prawdziwa...

• Literatura faktu
  • Pisane przez życie / Na faktach

Dodaj cytat z książki Skradzione życie