Skradzione życie

Wydawnictwo: Albatros

W 1976 roku dwudziestoośmioletnia matka dziewięcioletniego Erica i ośmiomiesięcznej Tiny, oraz jej partner Jesse Tafero zostali oskarżeni o zamordowanie dwóch policjantów. Sąd na Florydzie uznał ich winnymi zbrodni i orzekł o karze śmierci. Przez pięć lat Sunny Jacobs oczekiwała egzekucji w odosobnieniu, potem jej wyrok zamieniono na dożywocie. Przy życiu trzymały ją listy wymieniane ze znajdującym się w podobnej izolatce Jessem oraz nadzieja na odzyskanie wolności. Prawda o morderstwie wyszła na jaw dopiero w 1992 roku. Do tego czasu Jesse został stracony, rodzice ponieśli śmierć w wypadku lotniczym, a dzieci dorosły. Sunny odzyskała wolność i odbudowała życie osobiste. Jej autobiografie & Skradzione życie to wstrząsająca i mroczna opowieść o niesprawiedliwości, o woli przetrwania, o nadziei i przebaczeniu. z faktograficzną wiernością Jacobs odtwarza codzienność za kratami i walkę z wymiarem sprawiedliwości o uznanie jej za niewinną.

Wstrząsająca i smutna historia dwudziestoośmioletniej kobiety, która została niewinnie skazana za morderstwo, którego nie popełniła nie słusznie wsadzono ją na 17 lat do więzienia za niewinność.
Straciła wszystko rodzinę, swoje dzieci nie mogła się z tym pogodzić.
W więzieniu przeżywała piekło największe, koszmar w celi nie radziła sobie.
Łzy mi leciały jak czytałam tę książkę straszne co ona tam przechodziła, męki i cierpienia.
Prawdziwa historia oparta na faktach, wzruszająca bardzo, przerażająca dobra i życiowa książka warto przeczytać!!!!

korcia | 2013-04-04

Jest to bardzo wstrząsająca historia. Czyta się ją szybko, ale nie da się jej szybko zapomnieć.
Czasami zdarza się, że zaraz po przeczytaniu jakiejś książki, niewiele mam o niej do powiedzenia, niewiele utkwiło mi w pamięci.
Z tą książką jest zupełnie inaczej. Przeczytałam ją co najmniej rok temu, a wiele scen nadal mam przed oczami. Jest to bardzo dramatyczna lektura i chyba najgorsze jest to, że jest to historia prawdziwa...

Zaczytana | 2014-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2014

Nie jestem w stanie dokończyć tej książki...
Wiem jaki jest finał bo tego dowiedziałam się już z samego opisu dlatego po przeczytaniu połowy resztę sobie darowałam.Po prostu jest w tak nieciekawy sposób napisana,że to aż zadziwiające.
Oczywiście nie umniejszam w żaden sposób krzywdy i niesprawiedliwości jakiej doznała autorka...została obdarta z 17 lat swojego życia,pozbawiono ją możliwości wychowywania swoich dzieci,zamknięto w więzieniu,skazano na karę śmierci,wyrwano od rodziny,a partnera również niesłusznie skazano na karę śmierci,ale w jego przypadku niestety wyrok wykonano...
Książka po prostu nie wciąga,jest nużąca,a wręcz usypiająca.

kwiatek29 | 2012-05-07
Przeczytana: 2009 rok

"Skradzione życie" to wstrząsająca historia kobiety skazanej na karę śmierci.Przeczytałam biografię Sunny trzy lata temu,ale do dziś wywołuje we mnie nieprzyjemne dreszcze.W1976 roku Sunny i jej partner Jesse,zostają oskarżeni o zabójstwo dwóch policjantów.Znaleźli się w nieodpowiednim miejscu i czasie,zostali kozłami ofiarnymi,byli oczywiście niewinni.Przez pięć lat Sunny oczekiwała w odosobnionej celi na wykonanie egzekucji,potem jej wyrok zamieniono na dożywocie,w tym czasie został stracony Jessie.Rodzice Sunny,opiekowali się jej dziećmi,niestety zginęli w katastrofie lotniczej.W lutym 1992 sąd apelacyjny unieważnił wyrok pierwszej instancji.Sunny po 17 latach odzyskała wolność.

Beata | 2014-02-04
Przeczytana: luty 2014

Książka poruszająca trudny temat kary śmierci. Mnie osobiście szczególnie zainteresował sam proces dojrzewania głównej bohaterki, wysiłku jaki włożyła by zmienić swoje życie. Momentami przyznaję, że wątki związane z Jesse'm Tafero mnie mocno irytowały. W sumie lektura dająca do myślenia i warta przeczytania.

Małgorzata Jasek | 2015-09-27
Przeczytana: 27 września 2015

Początek nie powala, sucha narracja, same fakty, jak sprawozdanie. jednak taka forma sprawdza się doskonale w tym przypadku. Opowieść niewinnej kobiety o 16-stu latach za murami więzienia (w celi śmierci, a później z wyrokiem dożywocia). Osobiste tragedie związane z rodzicami, dziećmi, mężem ginącym na krześle elektrycznym za tę samą niepopenioną zbrodnię...Przedstawianie sychych faktów z codziennego życia, rytm więziennego dnia, regulaminy, zakazy, szykany oraz ukazanie walki o sprawiedliwość z "wymiarem sprawiedliwości" pokazuje dosłowność i prawdziwość sytuacji. Inna forma narracji, bardziej literacki, kwiecisty język sprawiłyby, że historia wydałaby się mniej wiarygodna. ( 58 / 52 )

Paulina | 2015-07-27

Nie żałuję, że ta książka wpadła w moje ręce. Szczególnie, że jest oparta na faktach. Historia wzruszająca i zmuszająca do refleksji. Te wszystkie przeżycia, emocje i myśli Sunny sprawiły, że czytałam książkę jednym tchem.

Historia poruszająca i tragiczna. Sunny i jej partner zostali niesłusznie skazani na karę śmierci. Tracą nie tylko wolność, ale również dzieci, rodzinę, godność. "Skradzione życie" pokazuje jak wielką krzywdę można wyrządzić człowiekowi gdy niesłusznie wyda się wyrok. Krzywdę nieodwracalną. Na Jessem niesłuszny wyrok śmierci został już wykonany. Czyjeś błędy pozbawiły go żucia, a sprawa morderstwa policjantów wychodzi na jaw dopiero po 17 latach. <br />
Wstrząsająca opowieść sama w sobie jest ciekawa, jednak moim zdaniem jej przedstawienie pozostawia wiele do życzenia. Sama przeczytałam ją"byle jak", gdyż po ciekawym początku zaczęła mnie nużyć. Długie opisy działają na niekorzyść i moim zdaniem wiele odejmują historii, która negatywnie wpływa na jej odbiór.

magda | 2011-05-12
Na półkach: Niedoczytane, Przeczytane
Przeczytana: 12 maja 2011

Każdy kto przeczytał na pewno wie o czym opowiada ,,Skradzione życie".Po krótkim opisie na okładce spodziewałam się książki od której nie będę mogła się oderwać, stało się inaczej. Historia Sunny mnie poruszyła ale zupełnie nie wciągnęła, mimo ciekawego początku . Nie skończyłam czytać i nie chcę się dowiedzieć co będzie dalej. Wystarczy to co przeczytałam.Za dużo dokładnych opisów, moim zdaniem zupełnie nie potrzebnych, które popsuły mi całą przyjemność z czytania. Plus za przystępny dla czytelnika język.

Dominika | 2011-12-26

nudna, nawet bardzo, nie mogłam się doczekać końca ! a gdy już skończyłam odetchnęłam z ulgą i zabrałam się za coś znacznie interesującego, czym mogła być każda inna książka.