W mgnieniu oka. Sztuka montażu filmowego

Okładka książki W mgnieniu oka. Sztuka montażu filmowego Walter Murch
Okładka książki W mgnieniu oka. Sztuka montażu filmowego
Walter Murch Wydawnictwo: Wojciech Marzec film, kino, telewizja
film, kino, telewizja
Wojciech Marzec
2006-01-01
2006-01-01

Książka ' odsłania fascynujący wgląd w proces tworzenia niezapomnianych dzieł kinematografii. Zapraszam na wideo-recenzje: https://youtube.com/shorts/-KXCCDNeVcg?feature=share

ja bym chciała, żeby pan Marzec zaczął wydawać ładne książki, bo te okładki są paskudne.

Książka bardziej o istocie montażu niż o samej technice. Myślę, że również osoby zajmującymi się innymi pionami procesu tworzenia filmu znajdą w tej książce coś dla siebie.

nie wiem czy czegoś się nauczyłam, na pewno się trochę poinspirowałam. krótka.

nie wiem czy czegoś się nauczyłam, na pewno się trochę poinspirowałam. krótka.

Strata czasu i pieniędzy.
Narcystyczna popisówka autora i jego "błyskotliwych porównań", a nie źródło wiedzy.

Polecam dołożyć te 3 dychy i kupić "Technikę montażu filmowego" Karela Reisza

Strata czasu i pieniędzy.

Polecam dołożyć te 3 dychy i kupić "Technikę montażu filmowego" Karela Reisza

Więcej w tym filmowego serduszka niż merytoryki, więc nie traci na aktualności ze zbyt wielką prędkością, ale pewnie jeszcze kilka lat i około połowę tej pracy będzie można wyrzucić do kosza albo przynajmniej spoglądać na nią z ogromnym przymrużeniem oka. Póki co jeszcze się trzyma, ale głównie samą emocją i ogólnymi próbami wyczulenia montażowej percepcji, dlatego o w miarę to angażujące, a przy okazji nie wpada w suchą podręcznikowość. Szacuneczek, a myślałem, że go nie będzie.

Bardziej zbiór przemyśleń i anegdot, niż podręcznik. Jedyna w zasadzie wskazówka z tej książki, to żeby ciąć na mrugnięciach ;-)

Książka rewelacyjna pod kątem filmoznawczym - daje podstawy montażu filmu - mówi o środkach, których zwykły oglądacz sobie nie uświadamia. Do tego kilka anegdotek z planu, związanych z ciekawymi ludźmi, reżyserami, gwiazdami. Autor pisze w PIERWSZEJ OSOBIE i dobrze - czuć, że to jego spojrzenie i jego metody na edycję filmu. Jedynym mankamentem mogą być miejsca [łącznie będzie ze 20 stron] gdzie autor opisuje maszyny na których kiedyś montowało się filmy i programy na których się montowało plus gdybanie co będzie w przyszłości. Te rozdziały się zdezaktualizowały i nawet czytanie tego jakie ciekawostkę trochę robi się nudne [książka była aktualizowana 3 razy już - właśnie w tym zakresie - montaż na komputerze. A nic o obsłudze programu nie pisze. Jak dla mnie te rozdzialy dodano na siłę by książka była grubsza, no bo jak to tak wydać zapis wykładów ktory zmieściłby się na 80 stronach? ] Dlatego tak wygląda sytuacja.

Książka pełna ciekawostek, nie tylko dla przyszłych montażystów, ale i dla osób po prostu interesujących się filmem.

Dzięki niej doceniłam wkład montażystów w procesie powstawania filmu.

Dzięki niej doceniłam wkład montażystów w procesie powstawania filmu.

• Film
  • Filmowe
  • Podręczniki
  • Film, Kultura, Media etc.
  • Interests

Dodaj cytat z książki W mgnieniu oka. Sztuka montażu filmowego