W mgnieniu oka. Sztuka montażu filmowego

Wydawnictwo: Wojciech Marzec

kipog | 2014-07-08
Przeczytana: 01 lipca 2014

Książka rewelacyjna pod kątem filmoznawczym - daje podstawy montażu filmu - mówi o środkach, których zwykły oglądacz sobie nie uświadamia. Do tego kilka anegdotek z planu, związanych z ciekawymi ludźmi, reżyserami, gwiazdami. Autor pisze w PIERWSZEJ OSOBIE i dobrze - czuć, że to jego spojrzenie i jego metody na edycję filmu. Jedynym mankamentem mogą być miejsca [łącznie będzie ze 20 stron] gdzie autor opisuje maszyny na których kiedyś montowało się filmy i programy na których się montowało plus gdybanie co będzie w przyszłości. Te rozdziały się zdezaktualizowały i nawet czytanie tego jakie ciekawostkę trochę robi się nudne [książka była aktualizowana 3 razy już - właśnie w tym zakresie - montaż na komputerze. A nic o obsłudze programu nie pisze. Jak dla mnie te rozdzialy dodano na siłę by książka była grubsza, no bo jak to tak wydać zapis wykładów ktory zmieściłby się na 80 stronach? ] Dlatego tak wygląda sytuacja.

Droobly | 2012-08-13
Przeczytana: 2011 rok

Książka pełna ciekawostek, nie tylko dla przyszłych montażystów, ale i dla osób po prostu interesujących się filmem.

Dzięki niej doceniłam wkład montażystów w procesie powstawania filmu.

KarolSkrzypek | 2013-12-31

Podchodzenie do "w mgnieniu oka" jak do zwykłego poradnika, stanowi poważny błąd. Jest to raczej opis czym właściwie zajmują się montażyści filmowi. Autor zdradza też kilka ciekawostek i przydatnych sztuczek. Jednak ostatecznie - ciężko uznać tą pozycję za "biblię montażystów filmowych"

| 2016-10-17
Przeczytana: 19 października 2016

Autor nie przekazuje nam dokładnie recepty na to jak montować. Stara się nas poruszyć do tego stopnia, abyśmy sami ją znaleźli, w głębi siebie.

mota | 2016-10-22
Piotr Khars | 2016-07-15