Dietrich Bonhoeffer. Wolność ma otwarte oczy

Tłumaczenie: Eliza Pieciul-Karmińska
Wydawnictwo: W drodze

Niezwykła, niezłomna, odważna i tragiczna postać Dietrich Bonhoeffer. Był ewangelickim pastorem, wybitnym teologiem, zaangażowanym przeciwnikiem hitlerowskiego reżimu. Za swoją niezłomną postawę skazany na śmierć, został stracony dosłownie w ostatnich dniach wojny. Josef Ackermann, odwołując się do licznych dokumentów i świadectw, kreśli portret Bonhoeffera ukazując zarazem w sposób bardzo ciekawy społeczne i kościelne mechanizmy działające w Niemczech czasów Hitlera. Książka ta jest nie tylko biografią jednego człowieka, ale także niezwykle precyzyjnym opisem tragicznej epoki.

Adalbert | 2015-01-16

Biografia wielkiego człowieka. Niestety, choć ciekawa to napisana dość ciężkim językiem. Dla pełnego zrozumienia wymaga konkretnej wiedzy teologicznej i historycznej. Polecam dla tych którzy taką wiedzę mają.

PanHrabia | 2016-03-27
Rafał | 2015-07-15