83 piosenki, które pomogą ci dociągnąć do czterdziestki

Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co
9788360207703

Książka, która jest muzyką, gdzie nie ma przypadkowych słów, a melodia przenika każdy wers. Płynie powoli, mieni się, wiruje, opowieści przenikają się, sączą... Regularnie wypływają najważniejsze tematy: dzieciństwo, młodość, pierwsze miłości, przyjaźnie, ślady, jakie zostawiło życie i sztuka. To opowieści, które mają swoje korzenie w Pink Floydach, Rolling Stonesach, Dylanie, Doorsach, zappie. Tu

Ivi | 2012-05-30

Świetna okładka i bardzo ciekawy sposób narracji. Słowa narratora zostały dosłownie i w przenośni "zamoczone" w słodkim miąższu muzyki - 83 piosenki (jak w tytule książki). Pod każdym rozdziałem widnieją napisy z nazwiskami wykonawców, takich jak: Bob Dylan, Jimi Hendrix, Led Zeppelin, czy Irena Santor. Autor wplata w ciąg narracyjny teksty znanych i mniej znanych piosenek, wspomina minione dzieje, a muzyka
stanowi dla niego ważny, nieodłączny element życia. Z muzyką żyje się przecież lżej, ciekawiej i piękniej. Gorąco Polecam. Bardzo interesująca pozycja.

Ola | 2015-06-22
Przeczytana: 25 sierpnia 2015