Antologia nowej poezji polskiej 1990–1999

Robert AdamczakMarek K. E. Baczewski
, Agata BalowskaMarcin BaranMariusz BaryłaMiłosz BiedrzyckiWojciech BonowiczMarzena BrodaDariusz BugalskiZbigniew ChojnowskiMarek ChorabikMaria CyranowiczPiotr CzerniawskiMariusz CzyżowskiZbigniew DmitrocaRoman DziadkiewiczMirosław DzieńTadeusz DąbrowskiStanisław DłuskiJakub EkierKrzysztof FedorowiczAnna FideckaDarek FoksMirosław GabryśArtur GrabowskiJarosław M. GruzlaMariusz GrzebalskiJacek GutorowMarcin HamkałoRoman HonetTomasz HrynaczPaweł HuelleKrzysztof JaworskiAdam KaczanowskiMichał KaczyńskiMariusz KalandykSzymon KantorskiGrzegorz KaźmierczakMarzanna Bogumiła KielarMarian KisielJarosław KlejnockiPiotr KlimczakRadosław KobierskiGrzegorz KociubaKrzysztof KoehlerJanusz KotaraRobert KrajewskiArkadiusz KremzaWojciech KuczokNorbert KuleszaMarcin KurekJózef KurylakPiotr KępińskiJarosław LipszycPiotr Wiktor LorkowskiTomasz MajeranBartłomiej MajzelKarol MaliszewskiPaweł MarcinkiewiczSławomir MatuszPiotr MaurMaciej MeleckiAdam MichajłówRobert MielhorskiJarosław MikołajewskiWaldemar MogielnickiAndrzej NiewiadomskiKlara NowakowskaLesław NowaraGrzegorz OlszańskiPiotr PawlakAnna PiwkowskaTadeusz PióroMarta PodgórnikJacek PodsiadłoTomasz RóżyckiRafał RżanyMarcin SendeckiKrzysztof SiwczykAgnieszka SobolEwa SonnenbergAndrzej SosnowskiDariusz SośnickiAndrzej StasiukJolanta StefkoDariusz SuskaHieronim SzczurArtur SzlosarekPrzemysław SzubartowiczJanusz SzuberRobert TekieliEugeniusz Tkaczyszyn-DyckiGrzegorz TomickiMateusz WabikWojciech WencelMarcin WieczorekAdam WiedemannWojciech WilczykJakub WiniarskiRafał WitekAgnieszka Wolny-HamkałoMaciej WoźniakGrzegorz WróblewskiFilip ZawadaPiotr ZazulaKrzysztof ĆwiklińskiKrzysztof ŚliwkaJarosław ŚlęzakMarcin Świetlicki
Wydawnictwo: Zielona Sowa poezja
8372201757
Zielona Sowa
kraków poezja antologia honet wiersze poeci
poezja
8372201757
kraków poezja antologia honet wiersze poeci

Wreszcie coś dla mnie: dobra poezja... Miód! :)

Moja ulubiona antologia poezji polskiej - niestety powódź zabrała, więc tęsknię.

Początkowo przeraża ilością autorów, różnorodnością i wymaganiami stawianymi przed czytelnikiem. Znajdują się tu teksty wybitne, jak i pretendujące do uznania, są wiersze słabsze i ciekawsze, mniej znane i hołubione przez opinię.
To nie frazes, ponieważ naprawdę każdy znajdzie wiersze dla siebie.
Jaka jest ta nasza poezja? Wielokodowa? Wielokolorowa? Wielowątkowa? Nasza,...

Kilku mocno średnich poetów, kilka cudownych perełek, przede wszystkim możliwie najbardziej kompletny przekrój wartych uwagi poetów tamtej dekady.

Nowe, świeże, odkrywcze!!!!!!

• Poezja