Lubimyczytać.pl to:

Greg
83-7327-735-8
typ
papier
6.72 (734 ocen i 26 opinii)

Opis książki

Pierwsza część tzw. dużej trylogii vernowskiej (Dzieci kapitana Granta, Dwadzieścia tysięcy mil podmorskiej żeglugi, Tajemnicza wyspa). W czasie próbnego rejsu jachtu Duncan, należącego do lorda Glenarvana, złowiony został rekin. W jego wnętrznościach załoga jachtu znalazła tajemniczą butelkę z ukrytymi w środku dokumentami. Okazało się, że są to mocno zniszczone, napisane w trzech językach listy....

W czasie próbnego rejsu jachtu Duncan, należącego do lorda Glenarvana, złowiony został rekin. W jego wnętrznościach załoga jachtu znalazła tajemniczą butelkę z ukrytymi w środku dokumentami. Okazało się, że są to mocno zniszczone, napisane w trzech językach listy. Ich autor kapitan Grant informował o rozbiciu się przed dwoma laty jego statku i prosił o pomoc. Lord Glenarvan natychmiast rozpoczął poszukiwania.

Inne wydania

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
onika | 2012-10-24
Przeczytana: październik 2012

Oj, wymęczyły mnie "Dzieci kapitana Granta". Z jednej strony jest to faktycznie dobra powieść przygodowa, przesycona mnóstwem informacji geograficzno - przyrodniczych i z zaskakującymi zwrotami akcji. Ale niestety momentami książka jest nieznośnie sentymentalna...Generalnie nie było dzielniejszych, mądrzejszych i lepszych ludzi niż bohaterowie tej powieści. Gdyby nie Jakub Paganel i major Mac Nabbs, moim zdaniem najlepiej skonstruowani bohaterowie, chyba przytyłabym kilka kilogramów od samego czytania tylu słodkości. Mimo wszystko książka była dla mnie okienkiem na XIX-wieczny sposób postrzegania świata. I właśnie z tego powodu warto ją był przeczytać.

Mikosek17 | 2014-02-20

Cóż to jest za książka! Zaczynając od tego, że jest to naprawdę dobra przygodowa pozycja. Można się mocno wciągnąć w czytanie "Dzieci Kapitana Granta". Po takiej dawce cudacznych przeżyć bohaterów książki, aż chce się wziąć udział w jakiejś eskapadzie i doświadczyć tylu pasjonujących chwil i wydarzeń. Dodatkowym atutem jest to w jaki sposób Verne kreuje postacie w swoim utworze. Prezentują one wspaniałe wartości takie jak: odwaga, męstwo, honorowość, miłosierność i wiele innych cnót. Tak przyjemnie choć na chwile uciec do świata gdzie każda postać jest wzorem moralności, a dobroć serca i występków jest wynagradzana pozytywnymi losami. Kolejną rzeczą, która mi niesamowicie imponuje to fakt, że Verne pisał 150 lat temu, więc cała akcja jaka odbywa się w książce jest wytworem osoby o nadzwyczajnej wyobraźni, prawdziwego wizjonera i marzyciela. Do tego dochodzi oczytanie i rozległa wiedza pisarza, który każde miejsce opisuje z najmniejszymi szczegółami. Wydaje mi się, że literatura Verne'a...

Konkwistadorrr | 2013-04-28
Przeczytana: 1996 rok

Z całej trylogii "Dzieci kapitana Granta" jakoś najmniej "wbiły" mi się w pamięć. Czytane to było bardzo dawno temu przeze mnie, nie pamiętam szczegółów. "Tajemnicza wyspa" czy "Dwadzieścia tysięcy mil podmorskiej żeglugi" - o wiele większy sentyment do tych książek. Dziś ciężko mi napisać dlaczego tak jest, nie wiem.
Wiem jednak na pewno to, że książka ta to pozycja obowiązkowa dla tych wszystkich, którzy kochają podróże, wielką przygodę, egzotyczne dla Polaka rejony.
Sądzę, że dla ludzi, którzy są zainteresowani tym jak postrzegano świat (szczególnie nowinki techniczne, sposoby podróżowania) w wieku XIX to również będzie bardzo wartościowa pozycja.
I tak sobie też myślę, że tego typu literatura (chyba wszystko co pisał J. Verne) to przede wszystkich dla chłopców - i tych małych i tych dużych. Tego typu wyobraźni, jak najbardziej.
I nie pomoże tu bredzenie o kształtowaniu płci przez kulturę, a nie przez biologię!

Hubert | 2013-03-16
Na półkach: [sp] E-booki, 2013, Przeczytane
Przeczytana: 16 stycznia 2013

Odświeżyłem sobie czytaną dawno temu w dzieciństwie trylogię Verne'a. Troszkę się zawiodłem. "Dzieci Kapitana Granta" nie są wielkim dziełem ani pod względem fabularnym, nie są wybitnie językowo, nie zawierają zapadających w pamięć mocnych postaci ani jakichś głębokich przemyśleń.

Fascynujące dla 12-latka, dla mnie już niekoniecznie. Duży plus jednak za rozliczne wtręty z ciekawostkami popularnonaukowymi.

Dominik | 2013-03-26
Przeczytana: 1988 rok

Gruba księga. Sam się dziwię, że czytałem ją z wypiekami na twarzy. A jednak to wspaniała opowieść o wydawałoby się beznadziejnych poszukiwaniach, w których najważniejszy jest ludzki rozum, zdolność dedukowania i chęć niesienia pomocy. W brzuchu złowionego rekina Lord Glenarvan odnajduje list w butelce. W liście znajduje się prośba rozbitka o pomoc. Nie wszystko jest jednak czytelne...

freetibet | 2012-07-24
Przeczytana: 24 lipca 2012

Absolutnie czarująca. Naszpikowana informacjami z wielu dziedzin, nie tylko geografii, pełna zapierających dech w piersiach przygód i przesympatycznych postaci. Czytam ją o co najmniej 20 lat za późno!

uranusek | 2013-09-18
Przeczytana: 01 stycznia 1967

Zaczytywałem się jako dziecko. Książka raczej podróżnicza i przygodowa niż science fiction. Tyle, że tworzy trylogię z tomami science fiction.

climbatize | 2013-02-09

Genialna książka dla młodego chłopaka, który w szare, zimowe dni może zagłębić się w świat intrygi, tajemnicy i przede wszystkim podróży po równoleżniku.

Zuba | 2012-07-24
Przeczytana: 1981 rok

Absolutny hit mojego dzieciństwa, przeczytana z 10 razy, atlas porysowany, nie mogłam się od niej oderwać.

mosadi | 2013-02-24
Na półkach: Przeczytane, Literatura

Historia poszukiwań kapitana Granta, poszukiwań, które wiodą przez ogromną połać świata.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto