Bitwa u przylądka Matapan

Seria: Seria z kotwiczką [FINNA]
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Finna
historyczna

„Bitwa u Przylądka Matapan” - najnowsza książka klasyka literatury wojennomorskiej - Andrzeja Perepeczki - zawiera najbardziej szczegółowy z dotąd opublikowanych przebieg tej najważniejszej bitwy na Morzu Śródziemnym. W jej wyniku marynarka brytyjska uzyskała pozycję dominującą, której już nie oddała do końca wojny na tym akwenie. Autor szeroko wykorzystał relacje uczestników zdarzeń zarówno ze strony włoskiej, jak i brytyjskiej. Książka składa się z dwóch części. W pierwszej autor analizuje przebieg działań wojennych od rozpoczęcia wojny do bitwy, a w drugiej - przebieg samej bitwy. Książka zawiera wiele map i sylwetek okrętów oraz materiał zdjęciowy.

źródło opisu: FINNA, 2006

źródło okładki: http://www.finna.com.pl/