Największe operacje szpiegowskie XX wieku

Wydawnictwo: Książka i Wiedza
historyczna

Pasjonujące opowieści wywiadowcze, które pisało same życie. Korowód barwnych postaciekscentryków i poszukiwaczy przygód, patriotów i zdrajców, ludzi motywowanych politycznie i zwykłych sprzedawczyków. Krety, wtyczki i uciekinierzy. Walki wywiadów i kontrwywiadów. zwycięstwa, porażki i nieoczekiwane efekty podjętych operacji. Autor ujawnia kulisy ważnych wydarzeń XX wieku i udowadnia, że zawsze kryła się za nimi działalność wywiadów, dająca politykom wgląd w sprawy innego państwa i możliwość dezinformowania go. Bez tego oka państwo byłoby ślepe.

Shar | 2012-04-01
Przeczytana: listopad 2010

W książce autor ukazuje jak duży wpływ na bieg wydarzeń w XX wieku miały służby wywiadowcze różnych państw. Moim zdaniem lektura obowiązkowa dla osób zainteresowanych służbami specjalnymi, ale też tych, które chcą spojrzeć szerzej na historię XX wieku i jej niuanse wywiadowcze.

Pawello | 2016-09-06

Całkiem niezłe. Warte lektury