Ognisty Lód

Tłumaczenie: Maciej Pintara
Cykl: Kurt Austin (tom 3)
Wydawnictwo: Amber
Fire Ice
Kurt, Autin, morze
Julie-James

Rok 1918. Morze Czarne. Tonie frachtowiec ze skarbem Romanowów na pokładzie. Czasy współczesne. Rosja. Potężny przemysłowiec ogłasza się carem. I zaczyna realizować własny obłędny projekt wymierzony w Amerykę. Dysponuje bronią, której nie oprze się żadna armia. Tylko Kurt Austin i członkowie NUMA mogą zniweczyć szatański plan i zapobiec niewyobrażalnej katastrofie...

źródło opisu: Amber

źródło okładki: Amber

gwiazdka | 2015-09-24
Na półkach: Rok 2015, Przeczytane
Przeczytana: 24 września 2015

Kolejne wariacje na temat historii ocalenia carycy i księżniczek rosyjskich podczas rewolucji październikowej w Rosji, a skutki widoczne są pod koniec XX wieku. Dla mnie jedna z lepszych książek z serii o Kurcie Austinie. Czyta się szybko, strzelanki, zagadka i oczywiście piękna kobieta. Chociaż dla mnie to wada, bo w wydaniu Cusslera bohaterki są zawsze piękne, ale pomimo, że w zamierzeniu inteligentne to w zachowaniu nie do końca dostrzegam inteligencję i rozsądek. Chyba pan autor nie do końca zna się na kobietach. W „Ognistym lodzie" na plus zapisałam współpracę amerykańsko- rosyjską, to rzadkość w literaturze, a tutaj tak ładnie została opisana.

Radosław | 2014-03-15
Przeczytana: 14 marca 2014

Jak zwykle przyjemna książka przygodowa. Tym razem "głównym złym" jest rosjanin. Na tle tego co obecnie dzieje się w rosji, opisana w książce sytuacja tego kraju jest trochę mało przekonywująca i troszeczkę historycznie kuluje. Jest za to całkiem przyjemny wątek ze starym okrętem amerykańskim z końca XVIII wieku, który nadal jest w służbie. Lubię gdy w książkach Cusslera pojawiają się jakieś historyczne pojazdy czy inne machiny, zwłaszcza teraz gdy można w Internecie zobaczyć jak one wyglądają w rzeczywistości.
Podsumowując, jest to przyjemna, lekka i szybka lektura.

beben1910 | 2012-11-23
Przeczytana: 2012 rok

Dobra książka, Cussler trzyma poziom. Nie jest to mistrzostwo świata, ale da się czytać.

unya | 2016-11-06
OpolskiLIS | 2016-10-26