Rocznik Polskiego Towarzystwa Heraldycznego. Tom VIII

Wydawnictwo: DiG
historyczna

W dotychczasowych badaniach nad początkami numizmatyki polskiej, a także preheraldycznego wizerunku godła państwa polskiego licznie pojawiała się, a nawet można powiedzieć dominowała, kwestia wyjątkowości Bolesława Chrobrego, opatrzonego legendą otokową Princes Polonie. Denar ten opisany został pod koniec I połowy XIX wieku w związku z odkryciem skarbu monet z X i XI stulecia w 1836 roku pod Egersund w Norwegii. Od tego czasu trwają próby zdefiniowania gatunku przedstawionego ptaka i interpretacji wyobrażenia zoomorficznego.

Homo_Mediaevalis | 2014-03-01
Na półkach