Na linii wzroku

Tłumaczenie: Olga Zienkiewicz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Na Celowniku". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Świat Książki
Line of vision
83-7391-366-1
linia wzrok david ellis
dona

Mart Kalish, dobrze zapowiadający się młody prawnik, zakochuje się bez pamięci w cudnej, namiętnej Rachel, żonie wybitnego kardiochirurga. Fascynujące spotkania odbywają się w głębokiej tajemnicy przed światem. Ale Kalishowi to nie wystarcza. Chciałby mieć ukochaną wyłącznie dla siebie. Kiedy pewnego wieczoru mąż Rachel pada ofiarą zbrodniczej napaści, Marty staje się jednym z oskarżonych. Śledztwo nie wskaże jednak winnego. Dopiero sam Mart ujawni szokującą prawdę.

Julia Kasicka | 2011-06-14
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 13 czerwca 2011

Już w na pierwszych stronach poznajemy mordercę, więc o czym będzie książka? Co ciekawego może być w samym procesie, kiedy zabójcę ma się na tacy? Wiele, jeśli ten morderca przez całą książkę bawi się z nami.
Początkowo historia opowiadana przez głównego wskazuje na jego winę. Proces i kolejne jego etapy wzbudzają nasze wątpliwości. Rozwiązanie zagadki jest niesamowicie zaskakujące.

Nie mogłam się oderwać od ostatnich 100 stron. Nie ważny był sen, praca na 8 następnego dnia. Nie ważne było nic innego, jak tylko rozwiązanie.

Henioo | 2013-09-16
Przeczytana: maj 2012

Marty Kalish, młody prawnik, nie pracujący w zawodzie, zakochuje się w prowadzącej dobroczynną Fundację Rachel Reinardt, żonie wybitnego kardiochirurga. Uknuła ona z innym swoim kochasiem intrygę, która miała upiec 2 pieczenie na jednym ogniu- pozbyć się męża i wkręcić w to Marty'ego. Jednak ten nie jest w cięmię wbity, i w trakcie trudnego i ciężkiego procesu, potajemnie planuje intrygę, która "wkręciła" kochasia Rachel, Rudy'ego Sprovieri.
Na końcu okazuje się- na zasadzie retrospekcji- że to Rachel zabiła swojego męża z rewolweru, za co beknął Rudy.
Marty wyprowadza się z miasta i przenosi się do siostry, która samotnie wychowuje dwójkę dzieci.
Niesamowicie wciągająca książka. Super! Polecam. Czytałem ją ponad rok temu, ale do dziś pamiętam!

Agifra | 2015-01-02
Przeczytana: 02 stycznia 2015

Główny bohater w pierwszej osobie opowiada o popełnionej zbrodni. Akcja utrzymana w napięciu, czyta się błyskawicznie, a sam koniec zaskakuje....
od 150 strony nie mogłam oderwać się od czytania, żeby zrobić sobie kawę... :-)

REWELACYJNA!

gpln2010 | 2012-08-09

długo czekała na przeczytanie, jednak po początkowym zniechęceniu, okazała się być wyjątkowo wciągającą. polecam

Hamunaptra | 2015-02-16

Cudownie mroczna. Nikt nie pisze thrillerów prawniczych tak, jak on.

Agnieszka | 2011-06-04

bardzo fajny thriller prawniczy, wartka akcja, inteligentny główny bohater przede wszystkim.

Morgana1976 | 2012-11-06

2006