Na linii wzroku

Wydawnictwo: Świat Książki
Line of vision
linia wzrok david ellis
dona

Mart Kalish, dobrze zapowiadający się młody prawnik, zakochuje się bez pamięci w cudnej, namiętnej Rachel, żonie wybitnego kardiochirurga. Fascynujące spotkania odbywają się w głębokiej tajemnicy przed światem. Ale Kalishowi to nie wystarcza. Chciałby mieć ukochaną wyłącznie dla siebie. Kiedy pewnego wieczoru mąż Rachel pada ofiarą zbrodniczej napaści, Marty staje się jednym z oskarżonych. Śledztwo nie wskaże jednak winnego. Dopiero sam Mart ujawni szokującą prawdę.

martuska | 2017-07-04

Wooow! Tak ocenię. ;)
Arcydzieło w swojej kategorii, zdecydowanie.
Książka wciąga od pierwszych stron, z każda kolejną coraz bardziej i bardziej zaciekawia, wciąga czytelnika w intryge. Po przeczytaniu połowy już się jest w pulapce. Nie da się nie myślec co będzie dalej. Ostatnie 100-150 stron to już jest wir, z którego nie da się wyjść.
Zgadzam się z tym co już ktoś niżej o "Na linii wzroku" napisał - nie ważne jest jedzenie, sen, obowiazki dnia następnego. Jest przymus czytania, nie da się odejsc póki się nie pozna rozwiązania całej sprawy. Tym sposobem zarwałąm noc, a nie czesto robię to dla ksiażki.
Zakonczenie mocno zaskakuje.
Ksiązkę tę należy czytać uważnie, z otwartymi wszystkimi zmysłami, by zaden szczegół nam nie umknął. Ukoronowaniem tej stuprocentowej uwagi dla fabuły jest wskakiwanie wszystkich elementów mocno skomplikowanej układanki na swoje miejsca na końcu opowieści.

Troche o fabule, bez spojlerów.
Mamy głównego bohatera, bardzo inteligentnego, intrygującego,...

Julia Kasicka | 2011-06-14
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 13 czerwca 2011

Już w na pierwszych stronach poznajemy mordercę, więc o czym będzie książka? Co ciekawego może być w samym procesie, kiedy zabójcę ma się na tacy? Wiele, jeśli ten morderca przez całą książkę bawi się z nami.
Początkowo historia opowiadana przez głównego wskazuje na jego winę. Proces i kolejne jego etapy wzbudzają nasze wątpliwości. Rozwiązanie zagadki jest niesamowicie zaskakujące.

Nie mogłam się oderwać od ostatnich 100 stron. Nie ważny był sen, praca na 8 następnego dnia. Nie ważne było nic innego, jak tylko rozwiązanie.

Agifra | 2015-01-02
Przeczytana: 02 stycznia 2015

Główny bohater w pierwszej osobie opowiada o popełnionej zbrodni. Akcja utrzymana w napięciu, czyta się błyskawicznie, a sam koniec zaskakuje....
od 150 strony nie mogłam oderwać się od czytania, żeby zrobić sobie kawę... :-)

REWELACYJNA!

Henioo | 2013-09-16
Przeczytana: maj 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Marty Kalish, młody prawnik, nie pracujący w zawodzie, zakochuje się w prowadzącej dobroczynną Fundację Rachel Reinardt, żonie wybitnego kardiochirurga. Uknuła ona z innym swoim kochasiem intrygę, która miała upiec 2 pieczenie na jednym ogniu- pozbyć się męża i wkręcić w to Marty'ego. Jednak ten nie jest w cięmię wbity, i w trakcie trudnego i ciężkiego procesu, potajemnie planuje intrygę, która "wkręciła" kochasia Rachel, Rudy'ego Sprovieri.
Na końcu okazuje się- na zasadzie retrospekcji- że to Rachel zabiła swojego męża z rewolweru, za co beknął Rudy.
Marty wyprowadza się z miasta i przenosi się do siostry, która samotnie wychowuje dwójkę dzieci.
Niesamowicie wciągająca książka. Super! Polecam. Czytałem ją ponad rok temu, ale do dziś pamiętam!

gpln2010 | 2012-08-09

długo czekała na przeczytanie, jednak po początkowym zniechęceniu, okazała się być wyjątkowo wciągającą. polecam

Hamunaptra | 2015-02-16

Cudownie mroczna. Nikt nie pisze thrillerów prawniczych tak, jak on.

Agnieszka | 2011-06-04

bardzo fajny thriller prawniczy, wartka akcja, inteligentny główny bohater przede wszystkim.

Ciasteczko132 | 2018-04-28

Świetna książka !