W matni

Okładka książki W matni James Siegel
Okładka książki W matni
James Siegel Wydawnictwo: Świat Książki Seria: Na Celowniku kryminał, sensacja, thriller
Na Celowniku
Detour
Świat Książki
2006-02-28
2006-02-28
Tomasz Lem
matnia james siegel

Obroniła się ta książka . Przyjemna w odbiorze , dość ciekawa . Trochę zakończenie według mnie było tradycyjnie przyjemne . Typowy amerykański thriller .

Historia opowiada o dwójce ludzi: Joanna i Paul Breidbartowie, którzy od pięciu lat starają się o dziecko. Niestety, gdy wszystkie metody zawodzą decydują się na adopcje dziecka. Adopcja ta ma przebiegać w Kolumbii. Wszystko na początku pięknie się układało, to czasu aż wraz z córką wrócili do hotelu. Od tamtej pory zaczął się ich koszmar, trudne wybory oraz pokazanie do czego człowiek jest zdolny aby uratować swoją rodzinę, osoby, które się bardzo mocno kocha.

Akcja w powieści rozwija się w zawrotnym tempie. Już w prologu autor dostarcza nam emocji i zaciekawienia. Wprowadza w świat powieści, przygotowuje czytelnika na dalszy rozwój zdarzeń. Wszystkie sytuacje jak i opisy będące w książce są bardzo dobrze rozplanowane i pozwalają czytelnikowi dojść od czego to się wszystko zaczęło. Historia tych dwojga trzyma w napięciu. Czytając nie można się oderwać od powieści, gdyż człowiek jest ciekawy co będzie dalej. Jak to wszystko się skończy.

Jeśli chodzi o bohaterów, to można bardzo mocno się z nimi zżyć. Ich wybory pokazują nam do czego człowiek jest zdolny w imię miłości. Wielka odwaga jak i zaangażowanie z ich strony nadaje powieści charakter i pazur. Będąc czytelnikiem można łatwo źle ocenić ich przeżycie, lecz będąc w ich skórze nie każdy wiedziałby, czy zrobiłby to samo. Są pozytywnymi ludźmi, otwierającymi dla ludzi oczy na świat, życie, miłość, rodzinę.

Od samego początku do samego końca powieść urzekła mnie tak bardzo, że nie mogłam oderwać się od czytania, nie wiedząc co będzie dalej.

Polecam z całego serca przeczytać tą książkę, w której jest tyle emocji i przeżyć.

Ktoś się niezbyt pochlebnie wypowiadał w temacie tej powieści sensacyjnej. Ja tam ma zupełnie inne zdanie. Książkę czytało mi się świetnie, akurat taka wakacyjna odskocznia od codzienności.
Nie będę jej streszczał, bo nie w tym rzecz, ale bardzo polecam fanom dobrych thrillerów, z zaskakującym zakończeniem.

Tak, że szybko się czyta to i owszem można przyznać. Pióro lekkie za to historia niezwykle nieprawdopodobna, zupełna fantazja literacka. Cieszę się, że autor pewnie miał w zamiarze zwrócenie uwagi na handel dziećmi, narkotykami itp z krajów biednych do tych bardziej rozwiniętych, jednak to z czym musiał się borykać główny bohater jest zadziwiające. Przemyt, strzelanina, spalone bagno, prawnik oszust, ornitolog oszust, kiedy jego żona zaczynała nawiązywać przyjaźń porywaczami.. hola hola nic nie jest tym czym się wydaje. Polecam, ale raczej na nudne popołudnie niż na odpoczynek przy książce :)

Ciekawa

Ciekawa

• 2011
  • Thriller
  • Thriller/sensacja/kryminał
  • Literatura amerykańska
  • Posiadam/wymienię/sprzedam
  • Akcja/kryminał/thriller/horror

Dodaj cytat z książki W matni