Wojsko Marszałka Józefa Piłsudskiego

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM
837399078X
historyczna

Autor w przystępnej formie przedstawił najważniejsze aspekty związane z funkcjonowaniem Wojska Polskiego: jego organizację, wyposażenie i wyszkolenie, strukturę najważniejszych władz wosjkowych, politykę personalną, studia operacyjne przygotowujące kraj do przyszłej wojny, a także oddziaływanie wojska na świadomość narodu i jego integrację, co znalazło wyraz w kampanii wrześniowej 1939 r. i na frontach II wojny światowej.

geno1916 | 2015-06-11
Przeczytana: 26 sierpnia 2015