Złota dama

Tłumaczenie: Agnieszka Dębska
Cykl: Saga rodziny Sinclair (tom 6)
Wydawnictwo: Amber
Gilding the lady
romans, Byrd

Wychowana w sierocińcu Clarissa nie nawykła do luksusu, wystawnych przyjęć i wytwornych konwersacji. Nagle zjawia się jej zaginiony przed laty brat i wprowadza siostrę na salony. Clarissa musi nauczyć się być damą. To trudne zadanie, nawet przy tak cierpliwym nauczycielu jak zauroczony rezolutną dziewczyną przystojny hrabia. Czy jednak zdoła on ochronić ukochaną przed okrutnym oskarżeniem, które może ją kosztować życie?

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2007

Magdalena | 2018-01-26
Przeczytana: 26 stycznia 2018

WOW ! ! !
Ta książka była cudowna!
Wprost nie mogłam się od niej oderwać.
Czytało się ją bardzo szybko i nawet nie wiem, kiedy znikały strony.
Uwielbiam takie czasy dżentelmenów i młodych dam w książkach. Są całkiem inne niż teraźniejsze. Dorożki, bale i inne motywy. Może dlatego te książki sobie szczególnie ulubowałam.
W tej historii oprócz balów było również morderstwo, więc już w ogóle super.
Gorąco polecam! <3

cooco | 2016-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2016

Jako, że jestem wielbicielką książek tego gatunku - książka ogólnie mi się podobała, choć można trafić na lepsze.
Sama fabuła była przewidywalna i wiadomo było jak to się skończy. Zdarzały się niespodzianki, ale to bardzo rzadko TT
Postać hrabiego słabo opisana i tak jakby na przymus stworzona, a szkoda, bo na prawdę postać ciekawa i można było jakoś tę postać "rozwinąć". Był bo był. Sam cierpiał i jakoś starał się pomóc głównej bohaterce.
Clarissa jako postać była ciekawa. Miała ciężko w swoim życiu. W sierocińcu, gdzie przybywała podczas nieobecności jej ukochanego brata, była katowana, bita itd. Ale to nie wszystko... W pewnym sensie bohaterkę podziwiałam i rozumiałam co ona czuła w tamtym momencie. Dla innych czytelników pewnie to było takie nudne i przewidywalne, nie czuło się tych emocji - jednakże jako, że aż do bólu odczuwam jakoś bardziej dotkliwiej emocje ludzi, a nawet bohaterów z książek - no poruszyła mnie ta postać. Szkoda tylko właśnie, że w tej książce ten hrabia,...

Jestem naprawdę pozytywnie zaskoczona ta książka. Kupiłam ją jakieś cztery lata temu w kiosku, i przyznam że, nie spieszyło mi się z jej czytaniem.
Jednak książka pozytywnie mnie zaskoczyła.

Główną bohaterka książki jest piękna i urocza piękność Clarissa Fallon . Clarissa przed laty trafiła do sierocinca i była tam prześladowana i dreczona przez jego przełożona.
Później trafiła jako 14-latka na służbę i z dobrze urodzonej damy stała się służąca.
Przed kilkoma tygodniami została odnaleziona przez swojego brata kapitana Fallona i jego żonę Gemme ,którzy wzięli ja do siebie.

Clarissa ma dwa tygodnie na to aby opanować dobre maniery i stać się dama ,gdyż ma już 19 lat i musi zadebiutować w towarzystwie . Jednak idzie jej to dość ciężko .

Pewnego razu Dominic; hrabia Withbby widzi uciekajaca ulica nieforna jasnowlosą piękność. Zakłada się z przyjacielem, że zrobi z niej damę. Okazuje się ze owa nieforna panna to Clarissa Fallon . Hrabia prosi krewna ;żeby zaprosiła...

Badylarka | 2017-08-07

Dziś nabrałam ochoty na jakąś lekką książkę i wybrałam "Złotą damę" Nicole Byrd. Autorka uchodzi za poczytną pisarkę romansów historycznych. Dla mnie to pierwsza przeczytana jej książka, bo z romansów wolę wybierać te napisane przez Polki.

Tytułową złotą damą jest Clarissa, którą poznajemy tuż po odnalezieniu jej przez brata, kapitana Matthew Fallona. Po śmierci rodziców Clarissa trafiła do sierocińca, a potem oszukana przez kobietę zarządzającą przytułkiem i mimo dobrego pochodzenia stała się służącą w bogatym domu.
Brat i jego żona, Gemma, zdecydowali, że Clarissa zamieszka z nimi w Londynie i postanowili wrócić ją londyńskiemu towarzystwu. Młoda kobieta musi na nowo nauczyć się właściwego języka, tańca i dobrych manier, od których odwykła.
Na jej drodze staje lord Dominic Whitby, uznany za awanturnika i człowieka, z którego zdaniem liczą się salonowi bywalcy. Widząc wcześniej Clarissę na ulicy, zakłada się ze znajomym, że pomoże kobiecie stać się damą.
Salonowe życie i...

silently | 2017-03-16
Przeczytana: marzec 2017

Jeśli szukacie romansu w czystej postaci, niestety trafiliście pod zły adres, natomiast jeśli szukacie kryminału, to trafiliście idealnie. :)
Głównym wątkiem tej książki jest kryminał, relacja między bohaterami mam wrażenie została zrzucona na drugi plan, co dla mnie osobiście jest nie za bardzo satysfakcjonujące. Nie lubię przesady romansu w romansie, ale 50/50 już jest jak najbardziej OK. :)
Jeśli ktoś lubi kryminały, Polecam.

virgo123 | 2016-02-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2015

Gdybym była na miejscu głównej bohaterki, to chyba nie dałabym rady opanować dobrych manier, żeby zostać damą ;)

Magdalena | 2014-11-05
Przeczytana: 05 listopada 2014

Nudna, beznadziejna i przewidywalna. Przy 65 stronie chciałam udusić Clarissę, żeby się już tak nie miotała. Była bardzo pusta i bezmyślna. Słowa "jesteście dla mnie tacy dobrzy" było powtarzane aż do znudzenia. Strach przed balami był wręcz śmieszny, a oskarżenie o morderstwo wręcz żenujące. Dominic równie nieciekawy. Akcja płytka i nudna. Bardzo wiele niedoróbek.

martenka199111 | 2016-05-15
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Przyjemna, lekka i wciągająca historia dziewczyny, która po latach bólu i upokorzeń powraca na salony.

frescante | 2014-01-18
Na półkach: Przeczytane, Romanse, Nieciekawe

Jeden z gorszych romansów, jakie zdarzyło mi się czytać. W moim odczuciu pomysł na fabułę został źle wykorzystany a postać hrabiego w ogóle nierozwinięta i nijak mająca się z opisową etykietką "zimnego i bezdusznego" mężczyzny. Mam wrażenie, że książka została napisana byle jak, aby tylko coś wydać.

YoriChan | 2015-07-22
Przeczytana: 21 lipca 2015