Złota dama

Tłumaczenie: Agnieszka Dębska
Cykl: Saga rodziny Sinclair (tom 6)
Wydawnictwo: Amber
Gilding the lady
romans, Byrd

Inne wydania

Wychowana w sierocińcu Clarissa nie nawykła do luksusu, wystawnych przyjęć i wytwornych konwersacji. Nagle zjawia się jej zaginiony przed laty brat i wprowadza siostrę na salony. Clarissa musi nauczyć się być damą. To trudne zadanie, nawet przy tak cierpliwym nauczycielu jak zauroczony rezolutną dziewczyną przystojny hrabia. Czy jednak zdoła on ochronić ukochaną przed okrutnym oskarżeniem, które może ją kosztować życie?

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2007

cooco | 2016-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2016

Jako, że jestem wielbicielką książek tego gatunku - książka ogólnie mi się podobała, choć można trafić na lepsze.
Sama fabuła była przewidywalna i wiadomo było jak to się skończy. Zdarzały się niespodzianki, ale to bardzo rzadko TT
Postać hrabiego słabo opisana i tak jakby na przymus stworzona, a szkoda, bo na prawdę postać ciekawa i można było jakoś tę postać "rozwinąć". Był bo był. Sam cierpiał i jakoś starał się pomóc głównej bohaterce.
Clarissa jako postać była ciekawa. Miała ciężko w swoim życiu. W sierocińcu, gdzie przybywała podczas nieobecności jej ukochanego brata, była katowana, bita itd. Ale to nie wszystko... W pewnym sensie bohaterkę podziwiałam i rozumiałam co ona czuła w tamtym momencie. Dla innych czytelników pewnie to było takie nudne i przewidywalne, nie czuło się tych emocji - jednakże jako, że aż do bólu odczuwam jakoś bardziej dotkliwiej emocje ludzi, a nawet bohaterów z książek - no poruszyła mnie ta postać. Szkoda tylko właśnie, że w tej książce ten hrabia,...

Magdalena | 2014-11-05
Przeczytana: 05 listopada 2014

Nudna, beznadziejna i przewidywalna. Przy 65 stronie chciałam udusić Clarissę, żeby się już tak nie miotała. Była bardzo pusta i bezmyślna. Słowa "jesteście dla mnie tacy dobrzy" było powtarzane aż do znudzenia. Strach przed balami był wręcz śmieszny, a oskarżenie o morderstwo wręcz żenujące. Dominic równie nieciekawy. Akcja płytka i nudna. Bardzo wiele niedoróbek.

frescante | 2014-01-18
Na półkach: Nieciekawe, Romanse, Przeczytane

Jeden z gorszych romansów, jakie zdarzyło mi się czytać. W moim odczuciu pomysł na fabułę został źle wykorzystany a postać hrabiego w ogóle nierozwinięta i nijak mająca się z opisową etykietką "zimnego i bezdusznego" mężczyzny. Mam wrażenie, że książka została napisana byle jak, aby tylko coś wydać.

virgo123 | 2016-02-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2015

Gdybym była na miejscu głównej bohaterki, to chyba nie dałabym rady opanować dobrych manier, żeby zostać damą ;)

martenka199111 | 2016-05-15
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Przyjemna, lekka i wciągająca historia dziewczyny, która po latach bólu i upokorzeń powraca na salony.

YoriChan | 2015-07-22
Przeczytana: 21 lipca 2015