Zapomnij , Mario

Wydawnictwo: Książnica
Maria Canossa
83-85348-70-0
malineczka74

Powieść psychologiczno-obyczajowa, której akcja toczy się w Niemczech i we Włoszech podczas drugiej wojny światowej; historia kobiety, która na półmetku życia odważa się na to, co niejedna chciałaby zrobić: zaczyna wszystko od nowa. Ucieka z małżeństwa, bo stało się dla niej więzieniem, ucieka też z Berlina, gdzie nigdy nie czuła się dobrze, i wraca do rodzinnego Rzymu. Szukając szczęścia w...

Ucieka z małżeństwa, bo stało się dla niej więzieniem, ucieka też z Berlina, gdzie nigdy nie czuła się dobrze, i wraca do rodzinnego Rzymu. Szukając szczęścia w czasach, w których nie ma miejsca na szczęście, spotyka Maria ludzi, jakich dotąd nie znała.

Fascynuje ją Marco walczący o sprawę tak ważną, że kładzie na szali swe życie; fascynuje nieodgadniony radca ambasady, Winter; fascynuje wreszcie stary lekarz i archeolog, dla którego Maria staje się ostatnią wielką miłością.

Każdy z nich wnosi w jej życie coś niezwykle cennego, każdy inną rolę w nim odgrywa. Zmagając się z przeszłością, Maria musi w końcu dokonać wyboru.

Jadwiga | 2016-03-10
Joanna | 2016-01-17