Rzeczpospolita Wazów. Czasy Zygmunta III i Władysława IV

Wydawnictwo: Neriton
historyczna

Autor ukazuje funkcjonowanie państwa polsko litewskiego w okresie rządów dwóch pierwszych Wazów. Omawia strukturę ówczesnego społeczeństwa, np. świadomość narodową, stanową, wyznaniową, najważniejsze instytucje państwowe, szlachecki samorząd, administrację, skarbowość, wojskowość i sądownictwo, konflikty wewnętrzne oraz politykę zagraniczną Rzeczypospolitej. Osobne miejsce poświęca charakterystyce najsłynniejszych obywateli XVII wiecznej Rzeczypospolitej i ciekawym epizodom tego okresu. Koedycja z Instytutem Historii Polskiej Akademii Nauk

Jakub | 2016-07-12
Bauero | 2014-04-02