Najpierw córka Lucii Holley niepotrzebnie wplątała się w romans z żonatym Tedem Darbym. Potem on sam niepotrzebnie zaczął szantażować listami córki Lucię, bo skończył z... gardłem przebitym kotwicą. Nawet jeśli wydaje się, że to był wypadek. Wreszcie niepotrzebnie Lucia wywiozła jego zwłoki na wyspę, bo od tego zaczęły się jej poważne kłopoty.

yaola | 2013-10-31
Przeczytana: 31 października 2013

Ciekawa książka z bardzo dziwnym zakończeniem, trochę rozczarowującym. Oczekiwałam czegoś więcej. Historia rozwija się i biegnie wydawałoby się do całkiem interesującego zakończenia, a tu niestety nic się nie wydarza, a szkoda... Ogólnie bardzo miła odmiana po moich ostatnich czytelniczych wpadkach

wiolagg66 | 2014-08-01

Książka trochę słaba. Czytywałam lepsze historie,no ale cóż...

pole_minowe | 2011-07-12
Na półkach: Przeczytane, Inni autorzy, 2011
Przeczytana: 11 lipca 2011

Z okładki: „... autorka [E.Holding] powieści sensacyjnych ... ma ona pewien spokój wewnętrzny...”. Po lekturze „Czystej sprawy” dochodzę do wniosku, że obie te sprawy jednak wzajemnie się wykluczają. Nie wiem, może na moje postrzeganie mają wpływ Agatha Christie i John Grisham oraz ich style konstruowania fabuły.
Szantaż, gardło przebite kotwicą, ukrycie zwłok, poważne kłopoty... brzmią jak sieć intryg, miotanie się w tajemnicy, unikanie dochodzenia. I faktycznie tak jest, jednakże w formie słowa powieści obyczajowej z lekką nutką flirtu w tle. Czytało mi się to jednostajnie, bez emocji, bez zaskoczenia. Treść, ani specjalnie nie wciąga, ani jakoś specjalnie nie pobudza ciekawości co dalej, co z tego wyniknie, jak się to skończy.
Myślę, że jest to pozycja raczej na czas, gdy się chce przejść gładko przez książkę, bez domyślania się, bez poszukiwań, bez własnej interpretacji, bez dreszczyku w finale. Tu wszystko jest jasne, podane w przystępnej i czytelnej formie. To się po prostu...

Paty | 2016-09-19
agnieszka | 2016-04-27