Barbarzyńca w Azji

Tłumaczenie: Oskar Hedemann
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka - Świat Literacki". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Świat Literacki
Un barbare en Asie

Książka powstała jako inspiracja wyprawą do Indii, Chin, Japonii, Malezji i Indonezji, którą autor rozpoczął w 1931 roku. Ta fascynująca opowieść przełamuje wszelkie schematy typowej relacji z podróży, zachowując jednocześnie najlepsze cechy stylu pisarza. *** Barbarzyńca w Azji to utwór zainspirowany wyprawą do Indii, Chin, Japonii, Malezji i Indonezji, którą Henri Michaux rozpoczął w 1931...

***
Barbarzyńca w Azji to utwór zainspirowany wyprawą do Indii, Chin, Japonii, Malezji i Indonezji, którą Henri Michaux rozpoczął w 1931 roku. Ta fascynująca opowieść przełamuje wszelkie schematy typowej relacji z podróży, zachowując jednocześnie najlepsze cechy stylu pisarza: ironię, liryzm, niepowtarzalne poczucie humoru. Michaux nie interesują krajoznawcze ciekawostki w osobistej, porywczej narracji próbuje dotrzeć do istoty duchowości i kultury ludów Azji, odsłaniając przy tym wiele tajemnic własnego wnętrza. Książka nieufna, niespokojna mogąca stać się ważnym impulsem do namysłu nad dziwnością i pięknem świata.

źródło opisu: Wydawnictwo Świat Literacki, 2005

źródło okładki: http://czuly.pl/

misia | 2015-04-13

jakbym na leb upadla i zaczela pisac ksiazki to pewnie jakos tak by to wygladalo (oczywiscie obelga a nie komplement)

kina | 2012-07-07
Przeczytana: 15 marca 2012