Moja droga do lamów

Okładka książki Moja droga do lamów Lama Ole Nydahl
Okładka książki Moja droga do lamów
Lama Ole Nydahl Wydawnictwo: Wydawnictwo Głodnych Duchów literatura podróżnicza
literatura podróżnicza
Die Buddhas vom Dach der Welt. Mein Weg zu den Lamas
Wydawnictwo Głodnych Duchów
1991-01-01
1991-01-01
Wojciech Tracowski
lamowie

Jest to książka, która na 100% zainspiruje czytelnika Tybetem i buddyzmem tybetańskim. Opisywane wydarzenia dzieją się w czasach kiedy nie było jeszcze internetu, a nawet telefonów komórkowych. Możliwość poznania innej religii niż chrześcijaństwo.

Bardzo dobre ukazanie drogi do oświecenia z perspektywy Europejczyka

Bardzo dobre ukazanie drogi do oświecenia z perspektywy Europejczyka

Jedna z pierwszych książek, którą przeczytałem na temat buddyzmu tybetańskiego. Opis początków drogi na buddyjskiej ścieżce jednego z najbardziej znanych zachodnich przedstawicieli buddyzmu tybetańskiego Lamy Ole Nydahl. Pouczająca, ciekawa, a także inspirująca. Polecam

Książka, która stała się punktem zwrotnym mojego życia.

Książka, która stała się punktem zwrotnym mojego życia.

Książka zaczyna się jak typowy reportaż z podróży do egzotycznego kraju, tyle że w epoce dzieci kwiatów, palących trawkę, łykających psychotropy i szukających mocnych wrażeń. Ole Nydehl udaje się w pełną niezwykłych przygód wycieczkę po Nepalu i trekking w Himalajach, które w końcu zamieniają się w duchową podróż do wnętrza siebie. Napisana z  dystansem i nutką autoironi.
W późniejszych latach, na prośbę ich nauczyciela XVI Karmapy Rangdziung Rigpe Dordże, Ole i Hannah, jego żona i toważyszka podróży, mają założyć ponad 500 ośrodków Buddyzmu Diamentowej Drogi na całym świecie. W znacznym stopniu przyczynili się do przeniesienia świeckiego buddyzmu na Zachód. Natomiast wokół osoby Olego narosło wiele kontrowersji.
Dobrze się czyta! Polecam nie tylko zainteresowanym buddyzmem tybetańskim.

W...

Świetna, inspirująca i bardzo życiowa.

Świetna, inspirująca i bardzo życiowa.

super

super