Ekonomia sektora publicznego

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
biznes, finanse

Podręcznik ekonomii publicznej autorstwa laureata nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii w 2001 r. stanowi kompendium najnowszej wiedzy ekonomicznej na temat funkcji państwa we współczesnej, coraz bardziej złożonej, gospodarce rynkowej, na temat skali regulacji prywatnych rynków oraz właściwych relacji między strumieniami dóbr publicznych i prywatnych. Wypełnia lukę na rynku książek akademickich, na którym dominują prace dotyczące rynków i sektora prywatnego. Adresowana do studentów i naukowców wszystkich kierunków ekonomicznych, zarządzania i administracji (szczególnie dla tych, którzy jako specjalizację wybrali gospodarkę publiczną ) a także do osób zajmujących się problemami i reformą sektora publicznego.

Olga P | 2013-06-11

Nie jest to podręcznik dla każdego, jednak wiarygodność treści w nim zawartych daje gwarancje kompleksowego objaśnienia problemów. Przeczytanie tej lektury od deski do deski to nie lada wyczyn, jednak jest on tak skonstruowany, że bez problemów można w krótkim czasie odnaleźć interesujące czytelnika zagadnienie – poprzedzone oczywiście krótkim wyjaśnieniem i wprowadzeniem w temat.
Podręcznik jest bardzo obszerny (ok. 1000 stron) jednak nie powinno to nikogo dziwić zważywszy na mnogość poruszanych w nim kwestii. Dodatkowym atutem jest logiczny układ treści i aktualność tematyki. Autor nie oszczędzał miejsca również na przypisy, tabele, wykresy pytania, załączniki. Najdziemy nim również bardzo przydatne powtórki i ćwiczenia zamieszczone w poszczególnych rozdziałach.

Alina | 2015-08-03
Daniel G | 2015-07-15