Makroekonomia jest najczęściej używanym podręcznikiem na pierwszych latach studiów ekonomicznych w większości polskich uczelni. W obecnym, piątym wydaniu – dzięki rozszerzeniu grona autorów – dokonano kompleksowej aktualizacji całej książki. Zaprezentowano między innymi: • podstawową wiedzę z dziedziny ekonomii, szczegółowo opisując przede wszystkim produkcję i popyt globalny; politykę...

Zaprezentowano między innymi:

• podstawową wiedzę z dziedziny ekonomii, szczegółowo opisując przede wszystkim produkcję i popyt globalny; politykę fiskalną; pieniądz i system bankowy; stopy procentowe; politykę pieniężną; podaż globalną; inflację; bezrobocie; kursy walutowe i bilans płatniczy; cykle koniunkturalne; handel międzynarodowy;

• zmiany zachodzące we współczesnej gospodarce, w tym obszerną analizę kryzysu finansowego – jego przyczyn i skutków;

• nowe narzędzia dydaktyczne, takie jak ponadobowiązkowe rozszerzenie matematyczne.

Autorami podręcznika są wybitni uczeni i wykładowcy ekonomii, mający duże doświadczenie w doradztwie gospodarczym.

Przekład na język polski jest zasługą pracowników naukowych Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

źródło opisu: http://www.pwe.com.pl/ekonomia/makroekonomia,p1777314484

źródło okładki: http://www.pwe.com.pl/ekonomia/makroekonomia,p1777314484

Ania | 2017-09-19
Przeczytana: 04 września 2017

Bardzo przydatna pozycja w zmaganiach z makroekonomią. Dość prosto napisana, jednak trudno było mi się przestawić do innych oznaczeń (chociażby w przypadku wykresów), gdyż zarówno na wykładach jak i w innych podręcznikach, które przeczytałam stosowano inne nazewnictwo.

Cóż, gdyby nie ta książka, to nie wiem jak poradziłabym sobie z koszmarem jakim jest makroekonomia... Zdawałabym pewnie ten przedmiot do dzisiaj :)

Książka Begg-a znacznie ułatwi Wam opanowanie materiału z makroekonomii, pod warunkiem, że będziecie ją przerabiać od początku i dokładnie. Jest dobrze napisana, najważniejsze definicje znajdują się w ramkach lub są zaznaczone wytłuszczonym drukiem. Książka zawiera dużo przykładów ilustrujących materiał w postaci wykresów, tabel i schematów.

Polecam!

kiwi123 | 2015-08-13

Bardzo przyjemna książka, z którą szybko można ogarnąć podstawy makro. Zrozumiała, poparta przykładami, a co najważniejsze - ciekawa.

Princess | 2016-09-22
Przeczytana: 16 września 2016

Świetna książka, w zrozumiały i logiczny sposób tłumaczy zagadnienia makroekonomiczne.

Kimer | 2017-04-20

Mocno zależy od rozdziału, ale ogólnie czyta się spoko.

oniegow | 2017-08-21
Przeczytana: 21 sierpnia 2017