Struktura produkcji. Gielda, kapitał, konsumpcja

Tłumaczenie: Krzysztof Śledziński
Wydawnictwo: Fijorr Publishing
biznes, finanse
Piotr

Zapamiętajcie tego autora. Profesor uniwersytetu, a jednocześnie makler giełdowy, wydawca czasopism giełdowych i finansowych, a przede wszystkim praktyk, który pokazuje jak zastosować teorię (ekonomię) austriacką we własnym biznesie, w produkcji, a a także – co jest specjalnością Skousena – w obrocie papierami wartościowymi. Dzięki unikalnej wiedzy, którą wykłada na 448 stronach Struktury produkcji w czasach największego kryzysu na Wall Street osiągał trzycyfrowe zwroty. Peter Drucker nazwał Skousena „guru nowej ekonomii”.

źródło opisu: http://www.fijor.com/struktura-produkcji-gielda-kapital-konsumpcja/

źródło okładki: http://www.fijor.com/struktura-produkcji-gielda-kapital-konsumpcja/

wilu9500 | 2013-11-23
Przeczytana: 23 listopada 2013

Jeden z niewielu podręczników ekonomii podażowej w języku polskim. Przełożenie dużej części Austriackiej Szkoły Ekonomii na wykresy i twierdzenia makroekonomiczne.

Książka zawiera między innymi wykres interpretacyjny zmian cenowych w strukturze produkcji poszczególnych części gospodarki, pokazujący cykl koniunkturalny, bardzo zbliżony do interpretacji Hayeka.

Str. 42 Clark i Walrsa jako twórcy modelowej ekonomii. Str. 68 - Ekonomia walrasowska pomija Strukturę Produkcji. St. 96 - Zaniżanie stóp procentowych poniżej wartości realnej prowadzi do cyklu koniunkturalnego. Str. 107 - Major Duglas - Jako przywódca na rzecz ruchu społecznego na rzecz kredytu społecznego. Str. 121 - Mit Keynesa mówiący, że to wydatki publiczne tworzą bogactwo. Str. 266 - Wg. Skousena, ekonomiści "głównego nurtu" nie zbierają informacji na temat kosztów produkcji między krótkimi okresami czasu. Str. 365 - Pobudzanie popytu na dobra konsumenckie nie ma sensu, ponieważ co najwyżej skierowane na strefę dóbr...

Krzysiekn | 2017-04-25
Na półkach: Przeczytane, Ekonomia