Mikroekonomia

Okładka książki Mikroekonomia David Begg, Rudiger Dornbus, Stanley Fischer
Okładka książki Mikroekonomia
David BeggRudiger Dornbus Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne biznes, finanse
biznes, finanse
Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne
2007-01-01
1999-01-01
9788320816419

Okładka książki Makroekonomia David Begg, Rudiger Dornbusch, Stanley Fischer, Gianluigi Vernasca
Makroekonomia David Begg, Rudiger...
Okładka książki Ekonomia - zbiór zadań David Begg, Peter Smith
Ekonomia - zbi... David Begg, Peter S...

Okładka książki Tak! 50 sekretów nauki perswazji Robert B. Cialdini, Noah J. Goldstein, Steve J. Martin
Tak! 50 sekret... Robert B. Cialdini,...
Okładka książki Dochodząc do TAK. Negocjowanie bez poddawania się Roger Fisher, Bruce Patton, William Ury
Dochodząc do T... Roger Fisher, Bruce...
Okładka książki Analiza matematyczna w zadaniach T. 1 Włodzimierz Krysicki, Lech Włodarski
Analiza matema... Włodzimierz Krysick...

Klasyczne zagadnienia w standardowej formie. Książka momentami nużąca, mimo to myślę, że warto zagryźć zęby i doczytać do końca, by zdobyć wiedzę w niej zawartą. Niektórzy twierdzą, że klasyczna mikroekonomia opisuje fikcyjne problemy i idealne rozwiązania, a mało ma wspólnego z rzeczywistym procesem decyzyjnym w prawdziwych firmach. Nawet jeśli to prawda, to chyba wszyscy się zgodzą, że aby krytykować klasyczną mikroekonomię, też trzeba najpierw... ją poznać!

Dość przystępny podręcznik do mikroekonomii, w wielu miejscach pokazujący zakorzenienie ekonomii wśród innych nauk społecznych. Z drugiej strony, w stylu autorów jest coś, co sprawia, że zawsze kiedy zaglądam do tej książki, to mam ochotę kwestionować przekazywane w niej treści (do czego oczywiście nie mam kwalifikacji, bo nie jestem ekonomistą).

Porządny podręczni do ekonomii. Napisany ciekawie i przystępnym językiem. Są przykłady z życia wzięte, dzięki którym opisane teorie łatwiej zapadają w pamięć. Nie ustrzeżono się jednak pewnych błędów. Pamiętam, że natknąłem się na sytuację gdy wydawało mi się, że czegoś nie rozumiem. A potem okazało się, że wykres został błędnie przedstawiony. Na szczęście nie ma tego wiele i książka nadrabia tym, że jest dobrze napisana.

Książka jest bardzo wartościowa pod względem mikroekonomii. Zawiera wiele wątków z ekonomii i nie tylko, które są rozbudowane, treściwe i poparte przykładami umożliwiającymi łatwe zrozumienie skomplikowanych pojęć ekonomicznych. Pozycja często wykorzystywana przez belfrów akademickich.

posiadam wydanie z 2014 roku, które polecam, świetne tabele i wykresy oraz dobrze skonstruowane wyjaśnienia, dobrze się czyta i przy pełnym skupieniu wiele rzeczy można łatwo zrozumieć

Hmm chyba będę musiała się zaprzyjaźnić z tym podręcznikiem. Jak się okazuje nie tylko przydatny na mikroekonomii ale także na innych przedmiotach związanych z ekonomią. Mnie się przydał podczas pisania referatu na struktury rynku i ich regulacje. W miare napisany zrozumiale. Sporo jest jakiś przykładów. Nie jest to tylko suchy tekst z definicjami i regułami.

Musiałam przez tą pozycję przebrnąć na studiach. Na szczęście jest pisana przystępnym językiem i wszelkie zagadnienia są w niej naprawdę przyzwoicie wytłumaczone.

Bardzo dobra, jednak w czasie sesji otrzymywała niezliczoną ilość epitetów:)

Bardzo dobra, jednak w czasie sesji otrzymywała niezliczoną ilość epitetów:)

Świetna książka, w zrozumiały i logiczny sposób tłumaczy zagadnienia mikroekonomiczne.

Ciekawa.

Ciekawa.