Adam Smith. Bogactwo Narodów

Wydawnictwo: Muza
biznes, finanse

Bogactwo narodów Adama Smitha ukazało się po raz pierwszy w 1776 roku. Niemal od razu zostało uznane za dzieło fundamentalne dla zrozumienia ekonomii i stanowi podstawę myśli wolnorynkowej.

Jakub | 2011-06-26

Oryginalne "Bogactwo Narodów" Smitha łatwą lekturą nie jest. Po przeczytaniu kilku fragmentów zniechęciłem się z obawy, że nie mam stosownego zaplecza wiedzy, by ogarnąć idee Smitha. Książka O'Rourke'a była więc rozwiązaniem doskonałym. Oto stosunkowo niegrube wydawnictwo we wzorowy sposób opisuje przemyślenia Adama Smitha, przekłada je na czytelny język i z powodzeniem szuka ich źródeł w biografii tego wybitnego myśliciela. Dodatkowym plusem jest to, że O'Rourke nie unika humoru, często ciętego, i z łatwością przenosi pewne fakty z XVIII wieku na przykłady ze współczesności, co dodatkowo ułatwia czytelnikowi odnalezienie się w treści "Bogactwa". Gorąco polecam!

Szczepan Bentyn | 2010-04-16
Przeczytana: 28 marca 2010

Bardzo Ciekawa. Próbowałem kiedyś przeczytać "Bogactwo Narodów" Adama Smitha ale nie dałem rady. To opracowanie pozwala zrozumieć zarówno przesłanie Smitha jak i źródła jego twierdzeń.

Tobiasz | 2015-11-07
Przeczytana: 2013 rok

Co tu dużo pisać, książka z kategorii "must have" dla każdej osoby zainteresowanej ekonomią. Dla niektórych nie będzie już ona odkrywcza ze względu na to, że Smith cytowany oraz rozwijany jest przez dużą część ekonomistów związanych z różnymi frontami ideologicznymi. Żal tylko, że tak wielka postać skończyła na, jak to sam określał, nieproduktywnym stanowisku pracy (jako komisarz celny) :).

Klaudia | 2016-11-09
Przeczytana: 18 listopada 2016