Studia i materiały do dziejów Pałuk t. 4

Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie
historyczna

Prezentowane w niniejszym tomie artykuły zostały opracowane przez specjalistów z zakresu nauk przyrodniczych i archeologiczno-historycznych. Na treść tomu składa się kilka grup artykułów. Część pierwsza studia poświęcona jest nowym badaniom łekneńskiego kompleksu osadniczego (Kościół Św. Krzyża w Łeknie, zabytki związane z klasztorem Cystersów łekneńsko-wągrowieckich. W drugiej części prezentowane są monety pochodzące z badań na stanowisku Ł3 i w wrejonie Łekna. Studia i materiały w tomie IV kończy kronika wybranych wydarzeń.

THORGAL | 2014-01-01
Homo_Mediaevalis | 2013-12-29