Keepsake

Okładka książki Keepsake Sarina Bowen
Okładka książki Keepsake
Sarina Bowen Wydawnictwo: Rennie Road Books Cykl: True North (tom 3) literatura obyczajowa, romans
True North (tom 3)
Keepsake
Rennie Road Books
2016-10-01
2016-10-01

Na półkach: , , , , , , ,

Trzeci i jak na razie ostatni tom serii "True North" przedstawiający losy Lark i Zacha.

Bohaterowie mają za sobą ciekawe historie życiowe.

Zachariaha "Zacha" Holtza dane nam było poznać już w dwóch poprzednich tomach. Historia tego młodego - dwudziestotrzyletniego - mężczyzny jest o tyle ciekawa, że przez 19 lat żył w miejscu nazywanym Paradise Ranch - społeczności, kulcie o wysokim rygorze. Teraz pracuje u Shipleyów i uczy się życia w normalnym, wolnym świecie.

Lark Wainwright to przyjaciółka Mayi (siostry Griffina z I tomu). Jej życie było normalne do czasu aż wyjechała do pracy typu non-profit do Gwatemali. Tam została porwana i przetrzymywana. Teraz, kiedy wróciła do domu do Bostonu nadopiekuńczy rodzice wariują, a to nie pozwala Lark pozbyć się jej demonów. Kiedy Maya proponuje, aby przyjechała do Tuxbury do rodziny Shipleyów - pakuje się bez wahania, aby pracować i przebywać na świeżym powietrzu i ma nadzieje, że to pozwoli jej pozbierać się po traumie jaką przeżyła.

Zach zawsze inaczej patrzył na Lark. Widywał ją kilka razy, kiedy odwiedzała Mayę. Ale wie także, że taka dziewczyna jak ona jest poza jego zasięgiem.
Lark zawsze po cichu podziwiała Zacha, pięknego, nieśmiałego mężczyznę pracującego u rodziny Shipleyów.

Kiedy nocami dopadają Lark jej demony to właśnie Zach okazuje się tym, który potrafi je uciszyć.
Ale czy ta znajomość ma jakąś przyszłość?

Poniżej możliwe SPOLERY!

Ach! Czekałam na ten tom, bo jak można nie czekać na historię tego przesłodkiego, nieśmiałego, dziewiczego Zachariaha :).

Każdy tom tej serii jest inny. Bohaterowie się przewijają i przeplatają, ale to są trzy totalnie inne historie.

Lark i Zach mają naprawdę bardzo ciekawe historie, które powodują, że problemy z jakimi się mierzą wciągają czytelnika. Nie ma w tym tomie wielkich zrywów akcji, albo zwrotów, które wbijają w fotel, dostajemy raczej historie naznaczonych ludzi, którzy czują przy sobie ukojenie, ale tak naprawdę nie wiedzą jak sobie z tym poradzić.

Matko jedyna - Zach może skraść serce. Ten facet jest tak uroczy i kochany... ja normalnie wzruszałam się chyba czytając o tym, że taki facet wspaniały został wykreowany. To jeden z tych facetów książkowych, który powoduje, że chcę wejść do książki i po prostu go przytulić i ukochać i wyściskać i zabrać do domu, aby mnie przytulał co noc :D. Jest przewspaniały. Zagubiony, odkrywający nowe rzeczy w życiu, totalnie urzekający.
Lark fajna dziewczyna, przeżyła coś co zmieniło jej życie i nie można się dziwić, że miała wątpliwości i odbijało jej. Kto by nie dostał na głowę?

Wspaniale współgrali z Zachem. To wszystko było takie ciepłe, kochane, czasami gorące. Takie proste, oczyszczające, prawdziwe uczucie dwojga zagubionych osób.

W tym przypadku w prostocie była prawdziwa magia.

No i znów - wspaniale, że możemy dowiadywać się co dzieje się u innych bohaterów serii. Rodzina Shipleyów z każdym tomem skradała moje serce coraz bardziej. Wspaniali, ludzcy, ciepli ludzie. Każdy inny, barwny, interesujący.

I potwierdza się to o czym pisałam przy poprzednim tomie. Pani Bowen ma naprawdę głowę do pisania. Wszystko logicznie spójne, rewelacyjnie połączone wątki, fabuła poprowadzona na bardzo wysokim poziomie. Staje się to jedna z niewielu autorek po których inne pozycje sięgnę z ogromną przyjemnością, ale i z wysokimi oczekiwaniami.

Podsumowując krótko serię TRUE NORTH - bardzo warta uwagi. Bardzo fajni, życiowi bohaterowie, ciekawe fabuły, bardzo różne problemy bohaterów. Jak wspomniałam - każdy tom jest totalnie inny, a jednak zawsze jest coś co spaja je w jedną całość. Każdy z bohaterów skradł moje serce, ale chyba najbardziej na świecie Jude (II tom). Ogólnie drugi tom dla mnie wygrywa.

Autorka nie wyklucza, że w serii pojawią się kiedyś kolejne tomy, bo i też zostawiła sobie otwartą drogę na koniec tomu III i nawet stworzyła sytuację, która mogłaby być zaczątkiem tomu IV. Nie powiem chętnie sięgnęłabym po historię Zary, wydaje się ciekawą bohaterką. Zobaczymy.

POLECAM CAŁĄ SERIĘ!

Bohaterowie mają za sobą ciekawe historie życiowe.

• A: Sarina Bowen
  • Erotyka/Romans