historyczna

Książka Marka Ziółkowskiego, Ambasadora RP w Kijowie w latach 2001-2005 podejmuje w nowatorski sposób temat stosunków polsko-ukraińskich. Jak we Wstępie pisze Autor, "stara się [on] wydarzenia tych lat przedstawić jako fragment politycznego projektu zbliżenia Polaków i Ukraińców. (...) W relacji Autora o Ukrainie "czytelnik odnajdzie wskazówki, jak polsko-ukraińską polityczną konstrukcję strategicznego partnerstwa zinterpretować i jak ją kontynuować wobec Ukrainy po pomarańczowej rewolucji.

źródło opisu: opis z okładki

źródło okładki: strona wydawcy

Akari | 2016-07-01