Sny Coraline. Tom 1

historyczna

Beremis | 2016-09-30
Na półkach: Przeczytane, Komiks
Przeczytana: 29 września 2016

No, no, w tym przeznaczonym dla dorosłego czytelnika komiksie dostajemy całkiem fajna mieszankę pomysłu scenarzysty i graficznych popisów rysownika.Klimat steampunkowy, epoka jakby wiktoriańska, maszyny parowe, wielkie, skomplikowane, ale mogącą robić wręcz cuda, jeśli wyjdą spod ręki geniusza. A takowego poznajemy: tajemniczego i ekscentrycznego chłopca. Ale w pierwszym tomie najważniejszą role odgrywa jego nowo zatrudniona guwernantka. tutaj trochę scenariusz zgrzyta, bo sposób zatrudnienia jak i warunki dość dziwne, ale może w kolejnych tomach co nie co się wyjaśni. Na dalszych kartach komiksu dostajemy dość proste opowiastki bazujące na snach guwernantki, które ma po wypiciu tajemniczego eliksiru. Lekka erotyka, egzotyczne przygody - zapowiada się bardzo fajnie. Aż szkoda, że kolejne tomy są tak trudno dostępne (w Polsce chyba już więcej nie wydano).
Za scenariusz odpowiada Denis-Pierre Filippi, jest to mój pierwszy kontakt z tym pisarzem, i zaglądając do baz polskiego komiksu...

Liwia | 2015-10-16

Pomimo nienaturalnych szczegółów anatomicznych jest się ciekawym następnych częśći :P

mazik | 2013-03-14
Bartosz Czarnecki | 2015-12-31