Rekiny wojny

Wydawnictwo: Znak Literanova
War Dogs
literatura piękna
Ag2S

Jak wyciągnąć z pentagonu 300 milionów dolarów i nieźle się zabawić? PRAWDZIWA HISTORIA o fortunie i imprezach, która wciągnie was niczym WILK Z WALL STREET. Efraim szukał okazji, aby trochę zarobić i poimprezować. Postanowił wykorzystać do tego największego naiwniaka w USA – system zamówień publicznych Pentagonu. W styczniu 2007 roku on i jego kumple, Alex i David, wygrali kontrakt o...

Jak wyciągnąć z pentagonu 300 milionów dolarów i nieźle się zabawić?

Efraim szukał okazji, aby trochę zarobić i poimprezować. Postanowił wykorzystać do tego największego naiwniaka w USA – system zamówień publicznych Pentagonu. W styczniu 2007 roku on i jego kumple, Alex i David, wygrali kontrakt o wartości 300 milionów dolarów na dostawę broni dla amerykańskich żołnierzy w Afganistanie. Ponieważ jej nie mieli, kupili tanio starą zardzewiałą chińską amunicję od albańskich handlarzy i wysłali ją do Kabulu. Gdyby byli ostrożniejsi, może nigdy byśmy o nich nie usłyszeli. Trójka popalających trawę kumpli wkurzyła jednak kilka ważnych osób – od Moskwy po Waszyngton.

W KINACH FILM REŻYSERA KAC VEGAS NA PODSTAWIE KSIĄŻKI. W ROLACH GŁÓWNYCH: JONAH HILL (Wilk z Wall Street) i MILES TELLER (Whiplash)

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,10235,Rekiny-wojny

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,10235,Rekiny-wojny

Known_Lemon | 2019-03-22

Książka Guya Lawsona pod tytułem „Rekiny wojny. Jak trzech kolesi z Miami Beach stało się najbardziej niezwykłymi przemytnikami broni w dziejach” to bez wątpienia ciekawa lektura. Warto poświęcić czas na jej przeczytanie choćby dla uzmysłowienia sobie po części tego jak działa rynek handlu bronią oraz jaki wpływ na wszystko co z nim związane ma globalna polityka.

Sukces Efraima Diverolego i Davida Pakocuza oraz ich późniejszy upadek to fascynująca historia którą autor ukazał w bardzo ciekawy sposób – historia zawarta na łamach 13 rozdziałów upiększona gdzieniegdzie zdjęciami naprawdę zachwyca i zmusza do przyznania racji stwierdzeni zawartemu w tytule – David Pakocuz, Efraim Diveroli i Alex Podrizki rzeczywiście zasłużyli na miano „najbardziej niezwykłych przemytników broni w dziejach”.

Podsumowując, tę książkę mogę polecić każdemu, kto lubi niezwykłe historie pełne sukcesów i upadków oraz chce dowiedzieć się czegoś więcej o prawach rządzących światem handlu...

Sal | 2018-10-09
Przeczytana: wrzesień 2016

Dziś dzień chłopaka.
Szukasz prezentu dla nietuzinkowego , mężczyzny , faceta,partnera - który lubi sensację ale i interesuje się aktualną sytuacją na świecie? Polecam Ci tę książkę , bo ona właśnie łączy dokładnie oba wątki. Jest i ostra, żywa akcja, są i pieniądze i przekręty, i kobiety , wojna, mataczenie , narkotyki – oraz autentyczne wydarzenia sprzed paru zaledwie lat – wielka polityka i straszna wojna w Afganistanie , taniec na krawędzi rozsądku i ryzyka gdzie stawka to naprawdę niewyobrażalne pieniądze.

Trzech chłopaczków z Miami Beach, w zasadzie bez doświadczenia w biznesie i bez wykształcenia, pieniędzy , koneksji - miało marzenie . Jak wszyscy nastolatkowie – chcieli mieć ogromne pieniądze, jeździć super brykami, imprezować, upalić się dobrym towarem , mieć piękne kobiety i wszystko w zasięgu ręki .
Brzmi dość kuriozalnie ALE im naprawdę się udało. I nie jest to powieść fantasy ani kino akcji z wymyślonym super agentem - tylko historia , która wydarzyła się...

maniakalnaa | 2018-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2018

Za książkę zabrałam się jakiś czas po obejrzeniu filmu. Spodziewałam się bardziej beletrystyki, ponieważ nie miałam wcześniej kontaktu z literaturą faktu. Powieść miło mnie zaskoczyła i pewnie wciągnęła by mnie jeszcze bardziej, gdybym miała większe pojęcie o broni.
Polecam osobom zainteresowanym historią 'kolesi z Miami Beach', ponieważ (mam nadzieję), że jest to kawał dobrej i rzetelnej roboty.

NieTylkoGry | 2016-10-14

Pomimo nagromadzenia informacji Rekiny czyta się szybko, przyjemnie i z zaostrzającą się ciekawością. Czasem aż nazbyt łatwo zapomnieć, iż książka przedstawia smutną rzeczywistość, w której nawet ludzkie życia mają swoją cenę, a śmierć jest jedynie suchym raportem w wiadomościach i zaiste perfekcyjną okazją do zarobienia grubych milionów.

sarenka | 2016-09-25
Przeczytana: 25 września 2016

Czy mozna zarobic na wojnie? Okazuje sie ze mozna. Nie majac zadnego zaplecza 3 mlodych facetow wpadlo na pomysl jak zarobic na dostawie broni i to legalnie. Biorac pod uwage ze to nie jest zadna fikcja to troche przerazila mnie ta ksiazka. Ale faktycznie czyta sie ja niezle i moge ja smialo polecic

Malwina | 2016-09-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 11 września 2016

Książki, które czytam, oceniam bardzo subiektywnie. Są dwie opcje, albo mi się podoba, albo nie, niezależnie od tego, co na jej temat mówią/piszą inni. A ta książka należy w mojej hierarchii do tych, o których będę myśleć: "męcząca", a zatem konkluzja, do której grupy należy, jest dosyć jasna.

Co mnie zachęciło do jej przeczytania? To, że została porównana do "Wilka z Wall Street". Oczekiwałam soczystej fabuły, zwrotów akcji i ciętego humoru. A co otrzymałam? Reportaż, mocno osadzony w polityce i wydarzeniach wojennych, których nie rozumiałam, stąd moje rozczarowanie tą pozycją.

Tytuł tej książki mówi o niej właściwie wszystko, także fabuły przytaczać nie będę, bo szkoda na to czasu a i Ty, drogi czytelniku, pewnie już o niej słyszałeś, więc przedstawiać jej nie trzeba. O czym wspomnieć trzeba to to, że autor tej pozycji zrobił kawał dobrej roboty, gromadząc wszelkie informacje dotyczące głównych bohaterów oraz ich historii. Całą opowieść wzbogacił o ich wspomnienia z konkretnych...

Iwona_C_ | 2016-09-10

Książka jest ciekawa ze względu na przewrotną historię, którą opisuję. W głowie się nie mieści, że aż tak łatwo „wyrolować” rząd amerykański. Można się też zastanowić, czy Pentagon wyciągnął z tego jakieś wnioski… Okazuje się, że nie. Do dnia wydania książki w Stanach, czyli do 2015 roku prawo dotyczące przetargów na dostawę broni dla armii nie uległo zmianom. To oznacza, że praktycznie każdy może pokusić się o „współpracę” z armią amerykańską i podpisać kontrakt na dostawę broni.

SzaraDama | 2016-09-09

Książka ta zainspirowala mnie do zagłębienia tematu o handlu bronią. Nie sądziłam, iż historia pisana na faktach może być aż tak intrygująca. Nie chcę się za bardzo rozpisywać, bo boję się, iż nie byłabym w stanie uniknąć spojlerów. :)

Zdzisław Ruszkowski | 2016-09-06
Przeczytana: 25 sierpnia 2016

GUY LAWSON „REKINY WOJNY”.
Jest to wstrząsający opis ciemnych interesów prowadzonych jak się okazuje, przez przypadkowe osoby dopuszczone do realizacji dostaw broni dla armii USA. Jak wielokrotnie powtarza autor jest to historia trzech kolesi z Miami Beach, ćpunów bez formalnego wykształcenia. Najbardziej zaskakuje fakt, że mózg całego przedsięwzięcia ma niecałe dwadzieścia lat a najstarszy uczestnik wydarzeń dwadzieścia pięć lat. Efraim Diverok, chłopak bez pomysłu na życie, pokłócony z najbliższą rodziną podejmuje pracę u swojego wuja, jako pomocnik. Szybko okazuje się, że zajęcie, które wykonuje bardzo mu odpowiada i chce zacząć działalność na własny rachunek. Rozstaje się z wujem, który karze mu sie wynosić i podejmuje pierwsze kroki mające na celu zdobycie wielkiej fortuny. Efraim Diverok, Alex Podrizki i David Packouz to główne filary firmy AEY, założonej głownie po to aby zdobyć pieniądze i poimprezować. W styczniu 2007 roku AEY wygrywa kontrakt na dostawę broni dla...

lew_kanapowy | 2016-09-04
Przeczytana: 20 sierpnia 2016

Przyznaję bez bicia, że początkowo czytanie szło mi nieco opornie (a nawet kilkukrotnie odłożyłam książkę „na później” nie czując natchnienia), trudno było mi odpowiednio wczuć się w opisywany świat – kompletnie nie znam się ani na przetargach, ani na broni, ani na amerykańskim systemie prawnym, ani (do czego najbardziej wstyd się przyznać) na wojnach współczesnych czasów. Jednak mimo początkowych problemów, z każdą kolejną stroną czytało mi się coraz sprawnej i coraz bardziej wsiąkałam w lekturę.

Bardzo dobrze zrobiła mojemu przesiąkniętemu kaszką i pieluchami umysłowi – dawno nie czytałam nic tak daleko odbiegającego od mojej wiedzy i zainteresowań. Już prawie zapomniałam, jakie to fantastyczne uczucie dowiedzieć się czegoś zupełnie nowego.

„Rekiny wojny” to wspaniały przykład tego, że to życie pisze najlepsze scenariusze do sensacyjnych filmów. Historia o absurdach, o tym, jak obejścia, oszczędności i przymykanie oczu oddały losy całkiem poważnych i zupełnie realnych wojen w...