ISIS. Wewnątrz armii terroru

Wydawnictwo: Burda Publishing Polska
literatura faktu
Sponsor

Wnikliwy raport o najgroźniejszej grupie terrorystycznej świata. W jaki sposób brutalni ekstremiści przekształcili się z prawie rozbitej grupy irackich powstańców w armię dżihadystów, do której należą międzynarodowi ochotnicy ścinający zakładników z Zachodu na profesjonalnie wyprodukowanych nagraniach? Jak udało się im podbić terytorium pod względem powierzchni równe Wielkiej...

Wnikliwy raport o najgroźniejszej grupie terrorystycznej świata.

W jaki sposób brutalni ekstremiści przekształcili się z prawie rozbitej grupy irackich powstańców w armię dżihadystów, do której należą międzynarodowi ochotnicy ścinający zakładników z Zachodu na profesjonalnie wyprodukowanych nagraniach? Jak udało się im podbić terytorium pod względem powierzchni równe Wielkiej Brytanii?

Bazując na oryginalnych wywiadach z byłymi urzędnikami USA oraz obecnymi bojownikami ISIS autorzy ujawniają również bratobójcze zmagania wewnątrz samego ruchu.

źródło opisu: http://datapremiery.pl/michael-weiss-hassan-hassan...(?)

źródło okładki: http://datapremiery.pl/michael-weiss-hassan-hassan...»

Łukasz | 2015-12-20
Przeczytana: 20 grudnia 2015

Wszystko co chcecie wiedzieć o Państwie Islamskim znajdziecie w tej pozycji. Książka to raport o kulisach powstawania i działalności najgrożniejszej obecnie organizacji terrorystycznej świata. Bardzo bogate materiały żródłowe i bogata wiedza tematu autorów sprawiają, że pozycja z pewnością zainteresuje zarówno laików tematu jak i osób znających się na tematyce terroryzmu.

Jagoda | 2016-06-11
Na półkach: Przeczytane, Książki 2016
Przeczytana: 11 czerwca 2016

Trzecia książka o PI jaką przeczytałam i spośród wszystkich trzech pisana najmniej przystępnym językiem. Powstanie PI opisane tak, jakby to było dzieło pojedynczych osób.
W książce pojawia się fragment, jak to jeden z żołnierzy amerykańskich, rdzenny Indianin, ledwie się pojawił na terenie Iraku, od razu zorientował się w strukturach i układach plemiennych, dzięki czemu od razu cieszył się szacunkiem miejscowych. Niestety, nikt wiedzy, którą Indianin miał z racji pochodzenia nie przekazał autorom a tym samym czytelnikom,dlatego Państwo Islamskie wciąż w dużej mierze pozostaje zagadką zarówno dla walczących z nim sił euroamerykańskich, jak i dla czytelników, którzy usiłują zgłębić naturę organizacji, która - wygląda na to - będzie nas gnębić (z wzajemnością) przez najbliższe lata.

KsiążkiSąLustrem | 2016-08-24

Lubię taką tematykę. Jakiś czas temu interesowałam się mocno kulturą arabską. Jednak to o czym czytałam to były cudownie pachnące przyprawy, ciekawa historia. To co pokazuje ta książka to groza, która zalewa cały świat. Przerażające jest to, że niestety pewne teorie sprawdzają się i Europa stoi w ogromnym zagrożeniu terroryzmu.

Książka ciekawa, opowiada o ISIS. Mnie wciągnęła, aczkolwiek bardziej podobała mi się inna książka o podobnym tytule. Tak czy inaczej, jeżeli ktoś lubi taką tematykę, spokojnie może sięgnąć po tę pozycję.

Ineska | 2018-03-20
Przeczytana: 20 marca 2018

Książka o ISIS.
Książka tematycznie na tyle aktualna, że chyba trudno byłoby sobie wyobrazić, jaki wątek mógłby wywołać większe reakcje we wszystkich miejscach świata. Michael Weiss i Hassan Hassan starają się w przystępny (i bardzo poruszający) sposób przybliżyć nam tę groźną rzeczywistość, która do niedawna wydawała się tylko odległym snem, a tymczasem już nawet nie puka do bram Europy, tylko niestety - zatacza w niej coraz szersze kręgi.

Autorzy wykonali kawał dobrej roboty. Dzięki oryginalnym materiałom pochodzącym z wywiadów z byłymi wysokimi urzędnikami Stanów Zjednoczonych oraz dzisiejszymi bojownikami ISIS stworzyli czytelną analizę tej aktualnie najbardziej niebezpiecznej i w zastraszającym tempie rozrastającej się grupy terrorystycznej świata. Jej członkowie atakują już nie tylko tych nielicznych obywateli świata, którzy z sobie wyłącznie znanych powodów pojawiają się na terenie objętym bezpośrednim zwierzchnictwem tej grupy terrorystycznej, ale też – niestety - w...

mocca | 2016-02-03
Przeczytana: styczeń 2016

Ogólnie rzecz ujmując mnie ta książka nie wciągnęła. Napisana dość oschłym językiem, za bardzo bazuje na określaniu postaci niż na opowiadaniu historii.

radkli | 2016-07-01
Przeczytana: 29 czerwca 2016

Książkę jako studentowi bezpieczeństwa międzynarodowego polecono mi na jednym z uniwersytetów jako kompleksowy opis nie tylko organizacji, ale i okoliczności, w których powstało Państwo Islamskie. Faktycznie pozycja zawiera rzetelny i co ważne czytelny opis genezy PI. Bardzo istotnym elementem, jest wykazanie wewnętrznej walki między muzułmanami i tego, że również muzułmanie i tubylcy z obszarów zajętych przez PI stawiają jej opór i nie zgadzają się zarówno z jej metodami, jak i ideologią. Niewątpliwie ciekawa pozycja, zwłaszcza dla chętnych poznania szerszego obrazu aktualnej sytuacji na terenach Iraku i Syrii.

Carnival | 2017-09-11
Na półkach: Przeczytane, Fakty i akty, 2017
Przeczytana: 11 września 2017

Książka trudna w czytaniu ponieważ zawiera masę nazwisk i nazw, które dla mnie - laika, niewiele się od siebie różnią. Opisuje genezę powstania ugrupowań terrorystycznych od ISIS do "Państwa Islamskiego". Ciężki, ale ważny temat, szczególnie w obliczu obecnej sytuacji na świecie.
Pomimo wielkiej ilości nagromadzonych informacji udało mi poszerzyć swoją wiedzę i bliżej przyjrzeć się mentalności mieszkańców szeroko pojętych krajów arabskich.

pozytyw | 2018-07-19
Przeczytana: 15 lipca 2018

Całkiem ciekawie przedstawiona geneza rozrastania się ISIS. Jednak ogrom nazwisk oraz nazw własnych nieco przytłacza. Może to dlatego, że wcześniej praktycznie nie czytałem pozycji o podobnej tematyce.

antara123 | 2017-04-26
Przeczytana: kwiecień 2017

Książka jest o powstaniu Państwa Islamskiego.Ciężko się czyta, ponieważ jest mnóstwo podobnych i trudno do zapamiętania nazw miejscowości, imion i nazwisk.Niestety, książka mnie nie zachwyciła.

Tybero | 2017-12-27
Przeczytana: 27 grudnia 2017

Trudna książka, ksiązka opisująca, oczywiście oficjalną, historię ISIS, Al-Kaidy i wszelkiego ruchu muzułmańskiego na Bilskim Wschodzie z uwzględnieniem przede wszystkim Syrii i Iraku. Nie mam sił na sił na zbytnie rozpisywanie o się o jest książce, jej plusem jej całkiem dobre przedstawienie postaci i całego ruchu aż do wybuchu wojny domowej w Syrii, w tedy książka przejmuje wyjątkową narracje, wszystkiemu wina jest dyktatura Basada al-Asada, co więcej książka wprost oskarża go o to atakował bronią chemiczną, na co nie ma dowodów, oraz że to on stał za ISIS finansował je i ogólnie on jest za wszystko odpowiedzialny. Po za tym nie ma w książce ani słowa o prześladowaniu chrześcijan, o tym że na terenach ISIS czy choćby kontrolowanych przez rebeliantów Syryjskich są ciągle szykanowani i prześladowani, mordowani, zabijani, książka nawet przedstawia sytuacje gdzie pewnie watażka muzułmański zapowiada oddanie dwóch kościołów chrześcijanom. Książka stronnicza, przedstawia jeden punkt...