Dobre wieści

Tłumaczenie: Edyta Świerczyńska
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
And the good news is
Aivalar

INTRYGUJĄCE WSPOMNIENIA WSPÓŁPRACOWNICZKI GEORGE’A W. BUSHA Dana Perino, była rzeczniczka prasowa Białego Domu, a także prezenterka stacji Fox News’, w inspirującej i momentami zaskakującej książce Dobre wieści opowiada o pracy w amerykańskiej administracji rządowej, przekazując skuteczne porady dotyczące tego, jak osiągnąć sukces zawodowy. W swojej karierze zawodowej Dana widziała już...

INTRYGUJĄCE WSPOMNIENIA WSPÓŁPRACOWNICZKI GEORGE’A W. BUSHA

W swojej karierze zawodowej Dana widziała już niejedno. Stojąc w obliczu trudnych do pokonania problemów i osobistych lęków, nauczyła się tego, że w życiu trzeba się spodziewać dosłownie wszystkiego, a we wszelkich wydarzeniach, nawet tych mrożących krew w żyłach, należy zawsze znajdować coś pozytywnego. Swoją opowieść autorka zaczyna od wspomnień z okresu dzieciństwa, które spędziła w Wyoming i w Kolorado. Nawiązuje także do przypadkowego spotkania w samolocie, które już na zawsze odmieniło jej życie. Następnie – z właściwą sobie szczerością i uroczym dowcipem – opowiada o kolejnych podejmowanych pracach, które rodziły poczucie frustracji i narastającego niezadowolenia. Moment zwrotny w życiu Dany nastąpił w Waszyngtonie, kiedy zaczęła pracować w administracji Busha.

W tej intrygującej książce czytelnicy znajdą mnóstwo praktycznych wskazówek. Autorka podpowiada, jak w życiu zawodowym być przekonującym, nie tracąc przy tym wdzięku ani klasy. Przekazuje też wiele ciekawostek o zasadach protokołu dyplomatycznego czy regułach określających savoir-vivre. Jako osoba, która nadal wierzy w to, że rozwiązaniem kluczowych problemów na arenie globalnej jest współpraca i podejmowanie wspólnych wysiłków w dążeniu do postawionych celów, Dana oferuje proste i skuteczne porady dotyczące usprawnienia jakości zarówno dyskursu publicznego, jak i naszej codziennej komunikacji, znajdującej odzwierciedlenie między innymi w rozmowach, które dzień w dzień prowadzimy ze swoimi znajomymi, członkami rodziny oraz współpracownikami.

FASCYNUJĄCA LEKTURA, KTÓRA POKAZUJE, JAK OSIĄGNĄĆ SUKCES W PRACY ZAWODOWEJ, ZREALIZOWAĆ POSTAWIONE CELE I NAUCZYĆ SIĘ SKUTECZNIE PREZENTOWAĆ WŁASNE STANOWISKO

Must-read dla każdego, komu marzy się praca w obszarze komunikacji społecznej!

źródło opisu: www.wydawnictwokobiece.pl

źródło okładki: www.wydawnictwokobiece.pl

Bożena | 2017-06-26
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 26 czerwca 2017

"Świetni managerowie potrafią "odczytywać" swoich pracowników i starają się wyzwolić ich od tego paraliżującego strachu, choćby miał on swoje źródła w głębokiej przeszłości... Jeśli kariera któregoś z waszych podwładnych utknęła w martwym punkcie, zadajcie sobie pytanie, dlaczego tak się dzieje... wina niekoniecznie musi leżeć po stronie pracownika... jako rodzice nie zachęcajcie swoich dzieci do studiowania dla samego studiowania. Jeśli decyzja sprowadza się właśnie do tego, to w takim przypadku doświadczenie zawodowe jest o wiele cenniejsze... dokonywanie projekcji własnych niepokojów na innych i zadręczanie się tym, co o mnie pomyślą, zawsze okazuje się gorsze od rzeczywistości... Większość konserwatystów, jakich znam, jest pogodna i ma jasne spojrzenie na rzeczywistość, co naprawdę irytuje wielu liberałów. Co prawda, wiele rzeczy irytuje liberałów, ale nic tak nie gra im na nerwach jak widok uśmiechniętego konserwatysty... Konserwatyzm dał mi większą jasność widzenia, a także...

Emilia Bobak | 2017-05-21

Dana Perino - kobieta silna, inteligentna i spełniona zawodowo. Obecnie współprowadzi popularny program nadawany w tv kablowej "The Five" oraz jest dziennikarką kanału Fox News.
To pierwsza republikanka która została rzecznikiem prasowym Białego Domu.
W swojej książce "Dobre wieści" opisuje, jak pięła się po szczeblach kariery zawodowej, z jakimi trudnościami przyszło jej się zmierzyć oraz daje dobre rady wszystkim tym, którzy wątpią w osiągnięcie postawionego sobie celu.

Dorastała na ranczu w Wyoming. Stamtąd wyniosła największe wartości, które zaszczepili w niej dziadkowie i rodzice, a którymi kieruje się przez całe życie.
Już od małego wykazywała zainteresowanie newsami i lubiła być na bieżąco z tym co dzieje się na świecie. Dopingował ją w tym ojciec. To on pokazał jej, jak wyrażać własne myśli oraz przekonująco formułować pomysły. Sam również bardzo szybko piął się po szczeblach kariery, co zmusiło rodzinę do przeprowadzki do Denver, gdzie Dana ukończyła szkołę.
W wyborze...

Kobiety wpewnymwieku | 2017-04-26
Przeczytana: 01 września 2016

...Z początku odebrałam to jako autobiografia, jak dla mnie super bo lubię czytać takie, ale z czasem, już mówiłam znajomym że to niezły poradnik. Poradnik tylko motywacyjny, o nie! to również
niezła wiedza jak być dobrze odebranym nie tylko w świecie politycznym, ale również jak używać social media.
Więc jak już wspomniałam Dana to zwykła dziewczyna a jednak popatrzcie stała u boku Busha. Książka to również taki pamiętnik ciekawych zdarzeń. Dowiemy się tu jak wygląda życie prezydenta, jak wygląda Biały dom od strony organizacji.
Z książki już na samym początku dowiadujemy się że praca u boku tak ważnej osoby to ryzykowne zajęcie. Każde dziwne sytuacje są odbierane jak próba zamachu, ale to chyba nas nie dziwi w dzisiejszych czasach....

Czytaj dalej na http://kobietywpewnymwieku.blogspot.com

Szkolny_Klub_ | 2017-04-20
Przeczytana: 20 kwietnia 2017

Dana Perino to była rzeczniczka prasowego Białego Domu oraz prezenterka stacji Fox News.

Książka zawiera jej bardzo osobiste zwierzenia. Autorka nie cytuje własnych słów, ponieważ jest zdania, że osoby czytające książkę, mogą znaleźć jej wypowiedzi w Internecie. Stara się raczej opisać uczucia oraz myśli, jakie towarzyszyły jej w czasie ważnych wydarzeń, w których towarzyszyła prezydentowi.

Niektóre historie mogą śmieszyć. Na przykład historia o tym, jak Dana oberwała mikrofonem. Miała potem przez długie tygodnie limo pod okiem. Jednak jak sama podsumowała to zdarzenie, każdy, kto pracuje u boku prezydenta, musi liczyć się z tym, że czasem oberwie za szefa. Dana z uśmiechem wspomina tę sytuację. Mimo że jeszcze przez parę miesięcy bolało ją miejsce, w które oberwała. Nie brakowało innych zabawnych sytuacji w czasie tych paru lat współpracy rzeczniczki z prezydentem.

Dana opowiada w książce o swoim pochodzeniu. Kobieta urodziła się na wsi. Ludzie blisko się znali, życie było...

Wioleta | 2017-02-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Wymienię
Przeczytana: 14 października 2017

Dana Perino urodziła się w Evanston w stanie Wyoming. Wychowała się na ranczu i nic nie zapowiadało, że może osiągnąć w życiu coś wielkiego. A jednak życie potrafi zaskakiwać, ponieważ ta niepozorna dziewczyna zachodzi na sam szczyt. Diana Perino zostaje pierwszą i jedyną kobietą powołaną na stanowisko rzecznika prasowego Białego Domu z ramienia Partii Republikańskiej. Nie jest jednak łatwo. Kobieta wypełnia swoje obowiązki w czasach naznaczonych zagrożeniem terrorystycznym, dwiema wojnami, strzelaninami w kraju, klęskami żywiołowymi i potężnym kryzysem finansowym. Jak udało jej się zajść tak daleko? I jak dała radę pracować w tych trudnych czasach? W inspirującej i czasem zaskakującej książce "Dobre wieści" opowiada o pracy w amerykańskiej administracji rządowej oraz przekazuje skuteczne porady dotyczące tego, jak osiągnąć sukces zawodowy, zrealizować postawione sobie cele i nauczyć się prezentować swoje stanowisko.

Dana Perino nie tylko doskonale przedstawia to z jak dużym...

Bibliofilem_być | 2017-02-10
Na półkach: Przeczytane, 2017

Jak głosi hasło na okładce, Dana Perino jest najsłynniejszą rzeczniczką prasową Białego Domu. Polityka raczej mnie nie interesuje, ale historie kobiet sukcesu już jak najbardziej. A za taką zdecydowanie można uznać Danę, która została pierwszą kobietą z partii republikańskiej zajmującą tak ważne stanowisko w administracji prezydenckiej. Nie uważacie, że już sam tytuł pozytywnie nastraja do tej książki?

«Dobre wieści» to swego rodzaju mała autobiografia Dany. Poznajemy jej pochodzenie, dorastanie, zainteresowania itd. Kobieta dzieli się z nami historią swojej rodziny i wydarzeniami, które ukształtowały jej charakter oraz konserwatywne poglądy polityczne. Dowiadujemy się, jak trafiła do administracji prezydenckiej i jak później została rzeczniczką prasową samego George’a W. Busha. Dana dzieli się z nami ciekawszymi momentami pracy na tym stanowisku, pokazując Busha w sposób, w jaki sama na niego patrzyła oraz zdradza przydatne informacje: jak osiągnąć sukces zawodowy, na co warto...

NerwSłowa | 2016-12-12
Przeczytana: 12 grudnia 2016

Książka udana i rozszerzająca horyzonty. Może nie stanie się klasykiem na miarę "Mistrza i Małgorzaty" (ale, nie oszukujmy się, co mu dorówna?), ale na pewno w wolnej chwili lepiej sięgnąć po nią niż po kolejny wtórny kryminał. Perino snuje swoją opowieść o własnym dzieciństwie, wykształceniu, a potem pracy z jednymi z najpotężniejszych osób na świecie. I nawet to nieco nadmierne moralizatorstwo nie przeszkadza, gdy tylko zagłębimy się w kolejne anegdoty i techniczne szczegóły pracy rzeczniczki prasowej Białego Domu, o których nigdy sami byśmy nie pomyśleli. Perino zamieszcza też rady dotyczące poszukiwania, znalezienia i utrzymania wymarzonej pracy - wreszcie ktoś, kto pisze z sensem.

A po nieco dłuższą recenzję zapraszam na Nerw Słowa:

Przy_kawie_z_ksiazka | 2016-12-03
Przeczytana: 03 grudnia 2016

Książka ta na pierwszy rzut oka wydaje się być typową, lekką biografią Dany Perino, która była rzeczniczką Białego Domu.
Dana Perino jest byłym sekretarzem Białego Domu w latach 14.09.2007-20.01.2009. W latach 2007-2009 urzędującym prezydentem Stanów Zjednoczonych był George W. Bush. Autorka książki swoją pracę traktowała z wielkim oddaniem będąc zawsze przy prezydencie. Była to praca pełna wyzwań i napięć. Przychodzi czas także na wyciągnięcie wniosków, które są poniekąd zawarte w tej książce.

Dana opisuje niespotykane okoliczności, w jakich została rzecznikiem prasowym Białego Domu, oraz sytuacje, których była świadkiem. Doświadczenie jakie zebrała w pracy było dla niej bardzo ważne. Pisze o tym, jak praca dla prezydenta Busha wpłynęła na dalszy jej rozwój kariery. Jak sama mówi - jej kariera zatoczyła koło, a ona znalazła się teraz tam gdzie chciała być - w studiu telewizyjnym programu publicystycznego, gdzie komentuje wydarzenia polityczne i kulturalne.

Była pierwszą i jak na...

CzytamBoWarto | 2016-11-23
Przeczytana: 23 listopada 2016

Dwa powody wpłynęły na to, że zainteresowałam się książką Dany Perino "Dobre wieści". Pierwszy, to odczuwana i pielęgnowana od lat platoniczna miłość do dziennikarstwa oraz pracy rzecznika prasowego (nie zmyślam, mam licencjat). Drugi, krótki, "House of Cards". Oczywiście, nie spodziewałam się aż takich dramatów, jakie mają miejsce w serialu, ale liczyłam na uchylenie rąbka tajemnicy, która otacza pracę Prezydenta Stanów Zjednoczonych i jego ekipy. Niestety, dostałam tylko bardzo małą część tego, na co liczyłam.

Dana Perino była rzeczniczką prasową Białego Domu w latach 2007- 2009. Została powołana na to stanowisko podczas prezydentury Georga W. Busha. Była drugą kobietą, która pełniła taką funkcję. Dana Perino opublikowała wspomnienia, związane głównie z tym okresem swojego życia. Całość umownie można podzielić na trzy części. Pierwsza opowiada o życiu autorki i jej rodziny, oraz o drodze , która doprowadziła ją do Białego Domu. Druga, to historie związane z pracą u boku...

Monika Hetz | 2016-11-19
Przeczytana: 31 października 2016

ksiazkowyswiatmoniki.blogspot.com

„Dobre wieści” Dany Perino to niezwykle interesujący zbiór wspomnień najsłynniejszej rzeczniczki Białego Domu. Była ona pierwszym rzecznikiem- kobietą z ramienia republikanów. Współpracowała z prezydentem Georgem Bushem, zastępując na tym stanowisku Tonego Snowa.

Książka podzielona jest na 7 rozdziałów, w których autorka ukazuje nam swoje pochodzenie oraz rodzinę, wspomina lata nauki oraz Collegu. Przedstawia nam swoją ścieżkę kariery zawodowej, elementy współpracy z prezydentem USA oraz pracę w programie The Five. Opisuje też sytuację, w której poznała przyszłego męża- Petera McMahona.

Przedstawiając swoje życie, Dana Perino daje nam do zrozumienia, że warto stawiać sobie cele, a następnie dążyć do ich realizacji. Każdy z nas powinien mieć marzenia i starać się je osiągać. Powinniśmy być zawsze otwarci na nowe propozycje i wyzwania. Ciężka praca i upór przynoszą efekty.

Autorka w książce ukazuje także świetną współpracę z Georgem Bushem. W...