Na krawędzi

Tłumaczenie: Dorota Stadnik
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Alex Calder". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Książnica
On the Edge
978-83-245-7797-2
literatura angielska, pilot, makler,
Edyta

Alex Calder, były pilot myśliwca RAF-u, makler w londyńskim City, ma opinię ryzykanta i zwycięzcy, co w świecie wielkich pieniędzy jest niewątpliwym atutem. Niestety niebawem przyjdzie mu odkryć mroczne oblicze tego świata. Kiedy koleżanka z pracy, Jennifer, popełnia samobójstwo, Alex odchodzi z firmy i zakłada szkołę pilotażu. Po roku przeszłość przypomina o sobie. Calder widzi tragiczne wydarzenia ostatnich dwunastu miesięcy w nowym świetle, które przydaje im jeszcze bardziej złowieszczego charakteru. Od tej chwili ryzykuje utratę reputacji, pracy, a nawet życia, by sprawiedliwości stało się zadość...

źródło opisu: Wydawnictwo Dolnośląskie, 2010

źródło okładki: http://www.publicat.pl

kwiatek29 | 2012-03-12
Przeczytana: 12 marca 2012

Kryminał,który nie wciąga,jest po prostu nudny.

ŚliwkowaPanna | 2013-04-23
Przeczytana: 23 kwietnia 2013

Nie wiem skąd tak niska ocena. To już moje kolejne spotkanie z tym autorem i po raz kolejny - udane. Czytało mi się ją dobrze i szybko. Jedynie mogę się zgodzić, że znów jak w przypadku poprzednich pozycji tego autora jest nieco za dużo terminologii/opisów stricte ekonomicznych, gdzie przeciętny zjadacz chleba nie zrozumie przynajmniej połowy.
Ale co do samej książki i jej fabuły, dla mnie jest dobra, nie raz mnie książka zaskoczyła, chociaż myślałam, że przy tak dużej dawce kryminałów , które czytam już nic mnie nie zdziwi...:) Jednak na koniec było kilka stron za dużo opisów, które przeskakiwałam co pół strony. Niemniej jednak na promocji za 9zł, warto wziąć;)

Joanna | 2013-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2013

Byłam sceptycznie nastawiona - brytyjska książka, pilot RAF i makler w jednym, świat finansów... Ale okazało się, że to świetna książka, wciągająca akcja a terminologia finansowa do przełknięcia. Na pewno sięgnę po inne książki tego autora. Polecam wielbicielom sensacji!

Sandra | 2012-04-20

Nudne. Choć interesuję się ekonomią, to ten thriller zwyczajnie mnie nudził. Mnóstwo niepotrzebnych opisów operacji finansowych, w których przeciętny czytelnik zwyczajnie się zagubi. Szkoda, że tak nieudanie rozpoczęła się moja przygoda z tym autorem.

olax | 2013-06-18
Przeczytana: 10 czerwca 2013

Jak w ocenie - przeciętna.

koss360 | 2015-12-01
Linden | 2015-10-26