Skarby hrabiego

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
978-83-7506-100-0
poszukiwanie skarbów

Kryśce szykuje się męczący weekend z nieco rozbrykanymi synkami kuzynki. Na przystanku autobusowym podsłuchuje tymczasem rozmowę dwóch starszych panów na temat skarbów ukrytych rzekomo na terenach wokół poznańskiej Malty. Zwołuje więc grupę przyjaciół i razem z maluchami wyruszają na wyprawę.

źródło opisu: tył książki

Jaguś | 2012-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2012

Jakoś tak mam, że nie jestem fanką polskich autorów. Po prostu. Gdy jednak moja ulubiona pani bibliotekarka, która doskonale zna mój gust czytelniczy, poleciła mi tą pozycję, stwierdziłam, że zaufam i spróbuję.Raczej już do niej nie wrócę, ale polecam ją gorąco nastolatkom. Podoba mi się trochę życiowej mądrości wplecionej w niezbyt rozsądne postępowanie bohaterów książki, którzy szukają skarbów w ruinach starego pałacu. No i okazuje się, że jednak istnieją dobre, polskie książki :)

maniakalnaa | 2011-11-02
Przeczytana: czerwiec 2011

Książka nie zrobiła na mnie zbyt dobrego wrażenia. Pod koniec stała się ciekawsza, ale po nagłym "bum" historia się skończyła. Mimo wszystko nie polecam jej.

ejotek | 2012-12-25
Przeczytana: 20 grudnia 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"Skarby hrabiego" to współczesna opowieść dla młodzieży. Kiedy po nią sięgałam, sądziłam że to bardziej książka dla dorosłych, jednak myślę, iż czytelnik w każdym wieku może być zadowolony z tej lektury.

W grudniu 1939 roku w podpoznańskim Kobylepolu hrabia Mycielski wraz z woźnicą Kajetanem ukryli pod ziemią "skarb".

Wiele lat później, w roku 2000, pewna trzynastoletnia dziewczynka - Kryśka, podsłuchała na przystanku rozmowę dwóch starszych panów. Wynikało z niej, że w okolicach poznańskiej Malty ukryty jest skarb. Informacja bardzo ją zaciekawiła. Los postanowił sprzyjać nastolatce i dopomóc jej w przeżyciu przygody. Krystyna obiecała zająć się w weekend dziećmi swej - mieszkającej w Kobylepolu - kuzynki Heleny: ośmioletnim Adasiem oraz dwuletnim Gabrielem, ponieważ Państwo Stokrotkiewiczowie postanowili wyjechać. Dziewczynka zaprosiła do poszukiwań swoje trzynastoletnie koleżanki oraz znajomych z klasy maturalnej, na miejscu pojawiła się również jedna z nauczycielek. Pod...

Bodzio13 | 2012-03-22
Przeczytana: sierpień 2011

Kupiłam na wyprzedaży w Toruniu za 5zł. Myślałam, że jak tanie to nie będzie to rewelacja, ale było fajne. Najbardziej spodobał mi się kawałek o dziewczynie z zakrwawioną spódnicą czy jakoś tak. XD

Dominika | 2011-08-02
Przeczytana: 2011 rok

Przygodowa książka opowiadająca o wygarzeniach jakie spotykają dzieci. Podoba mi się, choć wcale nie jest fantasy.

perpecia | 2016-11-07
Przeczytana: 07 listopada 2016