The Flash, Vol. 2: Rogues Revolution
Flash, DC Comics, New 52
komiksy
Bastard

Drugi tom serii Flash, poświęconej bohaterowi, którego przygody można również śledzić w serialu telewizyjnym. W Rewolucji Łotrów poznajemy bliżej grupę nieprzejednanych wrogów Flasha. Łotry stanowią drużynę, armię i dysfunkcjonalną rodzinę jednocześnie. Żyją według trzech prostych zasad: nie zabijać, trzymać się z daleka od narkotyków i zgarniać jak największe łupy. Kiedy Flash, przerzucony...

Kiedy Flash, przerzucony w inną czasoprzestrzeń przez moc prędkości, zdoła odnaleźć drogę do domu, zastanie Central City w chaosie, bowiem Łotry zbuntowały się przeciwko swojemu dawnemu przywódcy, Kapitanowi Chłodowi, i nikt nie jest w stanie im się przeciwstawić.

źródło opisu: Egmont 2016

źródło okładki: http://www.swiatkomiksu.pl/katalog/wyszukiwanie/seria,264.html

Hamlet | 2016-09-14
Na półkach: Przeczytane, Komiksy, 2016

Na początku mojej recenzji muszę zaznaczyć, że tak właściwie z postacią Flasha nie miałem do czynienia. Jedyne co było dane mi wcześniej przeczytać to tom zatytułowany FLASH: DASTARDLY DEATH OF THE ROGUES, który tak swoją drogą bardzo polecam. Z serialem też do tej pory nie było mi po drodze. Więc gdy tylko Egmont zapowiedział, że wyda serie Flasha z New52, niezmiernie się ucieszyłem. Niestety może zbyt bardzo, bo tom pierwszy tak średnio przypadł mi do gustu. No ale to jeszcze nie powód, by stawiać kreskę na całej serii. Dałem Flashowi drugą szansę. A co z tego wyszło? No cóż...

Drugi tom bezpośrednio kontynuuje wątki z pierwszej odsłony. Flash znika z Central City przerzucony w zupełnie inną czasoprzestrzeń przez moc prędkości. Taki to już urok mocy Szkarłatnego Sprintera, że on sam tak do końca nie wie co jeszcze potrafi. Kolejne umiejętności objawiają się z upływem czasu. Nasz bohater trafia do afrykańskiej dżungli wprost do Miasta Goryli, którego mieszkańcy, łagodnie mówiąc,...

GrublukTheGrim | 2016-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2016

Na plus albumu trzeba zaliczyć rozszerzenie wątków rozpoczętych w poprzednim tomie, dzięki czemu historia Flasha nabiera większego sensu i ciekawej złożoności. Minusem jest słabsza historia, bo w sumie ta cała rebelia Łotrów jest jakby cienkimi nićmi szyta. Ale może się mylę (w końcu każdy sztukę odbiera inaczej), przekonajcie się więc sami.
Rysunki świetne, trochę mniej Manapula, ale Marcus To rysuje superhero tak jak lubię, więc wybaczam z zadowoleniem. Ciekawym zabiegiem było podzielenie tytułowej historii na 5 rozdziałów, rysowanych przez różnych grafików. Na końcu Rebelii znajdziemy tzw. część zerową, przypominającą genezę Barry'ego jako Flasha oraz motywacji jego zmagań.
Suspens z gorylami zapowiada naprawdę ciekawą akcję w tomie trzecim, zatem czekam na nią z niecierpliwością.

giera | 2017-01-30

W recenzji z pierwszego tomu serii Flash pisałem, że warto zapoznać się z nowym początkiem superbohatera jaki zafundowali mu Brian Buccellato i Francis Manapul. W mojej ocenie album Cała naprzód to dobra rozrywka i niezła uczta dla oka, zachwycałem się warstwą graficzną (kolorami, niestandardowym kadrowaniem oraz dynamiką rysunków). Dziś sięgam po dwójkę, która nosi tytuł Rebelia Łotrów, aby sprawdzić, czy autorzy wywiązali się z pokładanych w nich nadzieji.

Tytułem krótkiego wprowadzenia i przypomnienia: jedynka kończyła się zgrabnym cliffhangerem – bohater trafił do Miasta Goryli, gdzie był świadkiem przejęcia władzy przez Grodda, który podczas krwawego starcia pożarł mózg własnego ojca. Szkoda, że scenarzyści serii szybko przenoszą Flasha z powrotem do Central City i dość enigmatycznie wyjaśniają mesjanistyczną rolę, jaką protagoniście przypisuje starszyzna inteligentnych goryli.

W swoim mieście Barry Allen musi zmierzyć się z tytułowymi Łotrami. Grupa złoczyńców składa się z...

Apfelbaum | 2017-07-30
Na półkach: Komiksy, Przeczytane, 2017 rok
Przeczytana: 30 lipca 2017

W tym tomie więcej dowiadujemy się o tym jakie są początki Flasha. Jakie wydarzenia z przeszłości go ukształtowały. Rozpoczyna się wyjaśnianie całej tej historii z gorylami w DC, oraz mamy mnóstwo akcji i złoczyńców.

Ogółem podobało mi się. Jest to taki bardzo chaotyczny komiks, ale sporo w tym pomysłów i narysowane bardzo ładnie.

Hari_Seldon | 2017-09-10
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 17 sierpnia 2017

Bezpośrednia kontynuacja poprzedniego tomu. Flash najpierw tafia do Afryki prosto w łapy goryla Grodda, by następnie w Brazyli zmierzyć się z Weather Wizard, a w finale stanie pomiędzy walczącymi łotrami w Central City. Pod koniec czytelnik dostaje również jednozeszytową historię z przeszłości superbohatera w ramach tzw. „miesiąca zerowego” w DC Comics.

Pierwsza opowieść wygląda pozornie na dosyć szybkie zakończenie jednego z wątków z tomu pierwszego tomu. Cywilizacja inteligentnych goryli jest tu przedstawiona jako społeczność bardzo bogobojna i widać, że są właściwie marionetkami w rękach Grodda. Dosyć ciekawym motywem jest połączenie narodzin tego społeczeństwa z Flashem – może to sugerować możliwą współpracę w przyszłości. Cieszy mnie, że wątek ten powraca w finale, chociaż trochę obawiam się tego, w jaki sposób zostanie poprowadzony. Za rysunki w tej części tomu odpowiada znany już wcześniej Francis Manapul i ponownie razem z dobrze dobranymi kolorami tworzy małe dzieła...

Chudi_X | 2017-07-26
Przeczytana: 24 lipca 2017

Tom minimalnie lepszy od poprzedniego. Chociaż cała "Rebelia Łotrów" specjalnie nie porywa pod względem fabuły i założeń, komiks nadrabia to rozdziałami/fragmentami rozdziałów poświęconymi przeszłości Flasha - dzięki temu czytelnik choć trochę może poznać tytułowego bohatera i zagłębić się w jego postać. Graficznie bez zmian, kreska przyjemna dla oka.

Czarek | 2018-10-04
Namu12 | 2018-09-25