Wieczne zło

Tłumaczenie: Krzysztof Uliszewski
Cykl: Wieczne zło (tom 1) | Seria: Nowe DC Comics!
Wydawnictwo: Egmont Polska
Forever Evil
Liga Sprawiedliwości
komiksy
Bastard

Najpotężniejsi bohaterowie świata nie zdołali przewidzieć, co im się przytrafi! Podczas gdy obrońcy naszej planety sprzeczali się między sobą, istoty z mroczniejszego wymiaru spokojnie się temu przyglądały. Czekały i planowały doskonały atak. Nagle uderzyły. A bohaterowie polegli. Liga Sprawiedliwości rozpadła się. W jej miejsce powstał Syndykat Zbrodni - bezwzględna klika zabójców, których moce i osobowości są negatywnymi odbiciami Supermana, Batmana, Wonder Woman i innych. Ich cel jest jasny: zapanować nad światem. Na czele tajnego stowarzyszenia największych złoczyńców przeszli przez świat niczym armia, krusząc wszelki opór. Żaden bohater nie mógł im sprostać. Lex Luthor nie jest jednak bohaterem. Przeoczony przez Ultramana i resztę Syndykatu, największy wróg Supermana jest teraz jedyną nadzieją naszego świata. By odeprzeć najeźdźców, stworzy sojusz ze zbieraniny rozmaitych kryminalistów – i jednego legendarnego stróża prawa. Zbliża się wojna, walka geniuszu zła i brutalnej siły, rozumu przeciwko okrucieństwu. I nieważne kto przegra, zło zawsze wygra.

Komiks przyjęty z entuzjazmem w USA łączy wątki z wydanych już przez Egmont albumów: Shazam!, Amerykańska Liga Sprawiedliwości, tom 1, Najbardziej niebezpieczni i Liga Sprawiedliwości, tom 4, Trójka.

źródło opisu: http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/283572-wieczne-zlo

źródło okładki: http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/283572-wieczne-zlo

apl | 2016-12-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy
Przeczytana: 01 grudnia 2016

Fajny pomysł, akcja biegnie płynnie, nie dłuży się, nawet i zaskakuje, wątek "nowej" WW bardzo pomysłowy - świetnie wykorzystano różnych jej zalotników z tradycyjnej Ziemi (+ świetnie ją narysowano)

Maczas | 2016-09-10
Przeczytana: grudzień 2015

Jedna z tych pozycji komiksowych, z którymi trzeba się zapoznać. Ciekawy scenariusz + ładne rysunki=świetny komiks.

Hari_Seldon | 2016-08-23
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 18 sierpnia 2016

Pierwszy wielki event odnowionego uniwersum DC. W wyniku wydarzeń z komiksu „Liga Sprawiedliwości – Trójka” trzy wersje Ligi Sprawiedliwości znikają w niejasnych okolicznościach, a ich miejsce zajmuje Syndykat Zbrodni – złe wersje superbohaterów przybyłe z alternatywnego świata. Przeciwstawić im się mogą jedynie nieliczni pozostali superherosi, a także… grupka superłotrów.

Okładka tomu była dla mnie dosyć myląca – spodziewałem się tabunów superzłoczyńców walczących ze sobą, a dostałem właściwie niewielką garstkę pod wodzą Luthora przeciwstawiających się pomysłom Syndykatu. Pomysł ten można było moim zdaniem lepiej wykorzystać – mała ekipa buntowników kontra wszystkie łotry świata. Jednakże większość zbirów nie pojawia się i jest jedynie drobna potyczka z kolegami po fachu. Szkoda też, że nie pokazano też więcej mniej znanych superherosów walczących z Syndykatem – ukazane jest jedynie starcie Tytanów z Johnnym Quickem. Prawdopodobnie te wątki pojawiają się w różnych seriach i...

comboometga | 2016-07-05
Przeczytana: 27 czerwca 2016

Gdy tylko ujrzałam w mojej bibliotece komiks z DC, którego jeszcze nie poznałam, sięgnęłam po niego jak najszybciej, by zabrać do domu i przeczytać.
Plusem tego komiksu jest bardzo fajna historia, dobrze napisana i przemyślana. Wszystko ma sens i nic nie wydaje się wyrwane z kontekstu, a takie dzieła są najlepsze i przejrzyste.
Minusem, ale nieliczącym się za bardzo, było niezbyt dokładne wprowadzenie postaci, które normalnie nie pojawiają się w serii DC. Nie występowały w historii bez przerwy - wątki często się przeplatały - ale tak czy inaczej czasami po prostu brakowało mi jakiegoś opisu.
Ogólnie - świetna historia i naprawdę warta poznania.

giera | 2016-04-12
Na półkach: Przeczytane, Komiks

Wieczne zło to wielkie wydarzenie rozgrywające się w uniwersum Nowego DC Comics (oryginalnie: The New 52), które zasadza się na dość prostym pomyśle, polegającym na próbie podbicia Ziemi podczas nieobecności "naturalnych" obrońców, czyli przedstawicieli Ligi Sprawiedliwości. Za poprawne przeprowadzenie akcji włodarze DC uczynili odpowiedzialnym Geoffa Johnsa, który dał się już poznać z zamiłowania do przewartościowywania czarnych charakterów.

Scenarzysta postawił na grupę złoczyńców z równoległego świata, którzy musieli uciekać ze swojej rzeczywistości przed nieznaną siłą wyższą. Na swoją nową lokację wybrali Ziemię, ale nim się objawili, zadbali o "zniknięcie" przedstawicieli Ligi. Po to, aby nic nie stanęło im na drodze osiągnięcia nadrzędnego celu: uczynienia z Ziemi poddańczej planety. Syndykat Zbrodni, bo tak zwie się "nowa" drużyna, swoją kampanię rozpoczyna od ataku na kilka więzień (m.in. Azyl Arkham, Belle Reve czy Blackgate), z których uwalniają "rodzimych"...

FomaLermont | 2016-02-07

Więcej na superbook.blog.pl

Zawsze wiedziałem, że wiele wpadek w moim życiu nie jest z mojej winy. Spóźnienia w pracy, szkolno- uczelniane wpadki, sprzeczki z bliskimi. To naprawdę nie moja wina. Odpowiada za nie zły brat- bliźniak z innego wymiaru… Brzmi absurdalnie ? Odrobinę, ale wizja Johnsa w „Forever Evil” jest naprawdę ciekawa. Dotąd uznawana za wzór wszelkich cnót i prawości Justice League wydawała się niepokonana. Nawet dam Darkseid dostał manto od zjednoczonych herosów DC. Do czasu, aż puszka Pandory została otwarta i otwiera drogę z równoległej rzeczywistości wielkiemu złu. Z twarzami herosów. Dosłownie. Zamiast Supermana pojawia się Ultraman. Miejsce Batmana zajmuje Owlman, a na pozycji Flasha znalazł się Johnny Quick. O nich za chwilę.
Kto więc staje się obrońcą ludzkości, gdy ci którzy bronili jej dotychczas przepadają, a na ich miejsce wlazły ich złe substytuty ? Jak się okazuje nie wszyscy herosi znikają z radaru. Przetrwał ( a jakże by inaczej ) Batman i Catwoman....

leopold | 2015-12-07
Przeczytana: 07 grudnia 2015

Jestem dalece od zachwytów jeśli chodzi o Wieczne Zło, jest to zwieńczenie 4 tomów Ligi Sprawiedliwości i paru innych tytułów. Wielki finał miały być niesamowicie emocjonujący, a było totalne ziewanie. Inny wymiar złe wersje Batmana, Supermana, Wonder Woman i innych członków Ligi Sprawiedliwości. Eliminacja przeciwników i świat miał być ich, nie udało się bo Luthor nie lubi konkurencji, dlatego pomógł Batmanowi w walce ze złymi najeźdźcami. Jest wielki finał-walka, zwycięstwo. Luthor odbudowuje swoją firmę i poznaje prawdę na temat jednego z członków Ligi. Oczywiście Liga Sprawiedliwości wróciła do swoich obowiązków ratowania świata.
Więcej się spodziewałem po tym tytule, nic pozostaje mi przeczyć raz jeszcze Marvelowskie Civil War i Fallen Son więcej tam emocji i zwrotów akcji. DC może się od nich wiele nauczyć.

AliEns00 | 2015-12-02
Przeczytana: 28 listopada 2015

Wieczne Zło - event, który jest następstwem wydarzeń z albumu Justice League - Trinity (wydane u nas pod tytułem "Trójka"), przedstawia nam Syndykat Zbrodni (złożony z członków LS z alternatywnej rzeczywistości), którzy przejęli władzę na światem.
W związku ze zniknięciem pozytywnych bohaterów z naszego wymiaru, na czele ruchu oporu staje Lex Luthor i buduje swoją drużynę, przy pomocy której chce obalić zaistniały porządek.
Całą historia nie jest zbyt porywająca, ale sprawdza się w roli czysto rozrywkowej. Podobnie z rysunkami Fincha, jest gwiazdą DC, ma świetny warsztat, co nie raz pokazuje w tym albumie, brakuje może kadrów które można obwołać arcydziełami, jednak całość prezentuje równy, wysoki poziom.

Yave | 2015-11-26

"Wieczne Zło" to finał pierwszego bodajże dużego eventu w zrestartowanym uniwersum DC. Będąc bezpośrednią kontynuacją "Trójki", która pozytywnie zaskoczyła mnie zakończeniem, miał przed sobą naprawdę wysoko postawioną poprzeczkę. Ogłaszam wszem i wobec że Geoff Johns dał radę, jak zwykle zresztą.

Od początku było wiadomo, czym tak naprawdę "Wieczne Zło" miało być. Ot, Syndykat Zbrodni (taka zła Justice League z innego świata) pokonała dobrych i zaczęła terrorem wprowadzać swój porządek na Ziemi z pomocą wszystkich złych. Jednak nawet wśród złych znajdą się obrońcy - tu Lex Luthor, jeden z moich faworytów - którzy zrobią wszystko, żeby tą Ziemię obronić.

Opis zapowiadał klasyczne, nieco chaotyczne, ale bardzo satysfakcjonujące i podnoszące poziom adrenaliny mordobicie. I tak właśnie jest. Lex zbiera własną ekipę, do której w pewnym momencie dołącza nawet Batman (no bo jak to tak, bez Batmana?) i po kolei wybija złych, popisując się swym geniuszem. A im dalej w walkę, tym więcej...

PolishPopkulturę | 2015-11-21
Przeczytana: 21 listopada 2015

Zaskakująco dobra pozycja. Niby za superhero nie przepadam, ale tę z jakichś względów przeczytałem z zainteresowaniem. Co więcej, "Wieczne zło" podobało mi się o wiele bardziej niż chociażby taki "Kryzys tożsamości", który (całkowicie niesłusznie) uchodzi przecież u nas za komiks wybitny.

Więcej o komiksach piszę na fb.com/polishpopkulture