Szczepionki. Nie daj się zwariować

Wydawnictwo: Otwarte

Szczepić czy nie szczepić – oto jest pytanie… Przeciwnicy obawiają się, że szczepionki mogą wywołać autyzm u najmłodszych, zwolennicy ostrzegają przed powrotem zapomnianych chorób. Dla jednych i drugich dobro dziecka jest najważniejsze. Kto ma rację? Ta książka to próba znalezienia najlepszej odpowiedzi na to pytanie, a jednocześnie praktyczny przewodnik dla mamy i taty. Specjaliści...

Szczepić czy nie szczepić – oto jest pytanie…

Ta książka to próba znalezienia najlepszej odpowiedzi na to pytanie, a jednocześnie praktyczny przewodnik dla mamy i taty. Specjaliści wyjaśniają w niej między innymi:

– Czy na wszystkie choroby należy szczepić dziecko?
– Kiedy ze szczepienia trzeba zrezygnować?
– Jak wybrać szczepionkę?
– W jaki sposób zmniejszyć ból dziecka?

Obowiązkowa lektura dla każdego rodzica!

źródło opisu: http://otwarte.eu/book/szczepionki

źródło okładki: http://otwarte.eu/book/szczepionki

Izabela | 2017-09-08
Przeczytana: 08 września 2017

Autorka w swej książce podjęła dysputę na temat niezwykle ważny i ciągle aktualny. Szczepienia budzą kontrowersje od zawsze, ale w chwili obecnej ruch antyszczepionkowy z każdym dniem coraz bardziej przbiera na sile. Czy są ku temu jakiekolwiek fundamentalne powody, żeby szczepić dziecko bądź nie? Na te i wiele innych pytań zadawanych przez rodziców stara się w sposób rzetelny i obiektywny odpowiedzieć autorka poradnika. Trzeba przyznać, że dość dokładnie zgłębiła w nim ona temat szczepień. Podjęła głęboką analizę źródeł, brała udział w licznych konferencjach naukowych, zasięgnęła również opinii wykwalifikowanych w wakcynologi osób. Nie udzieliła jednak wprost jasnej odpowiedzi na pytanie: szczepić czy nie szczepić. Uważam jednak, że dzięki swojej analizie pomogła rozwiać wiele wątpliwości, które dotyczą szczepionek, NOP-u, autyzmu i tym podobnych zagadnień. Myślę, że jest to bardzo dobra publikacja, po którą powinien sięgnąć każdy rodzic zaangażowany w ten niewątpliwie trudny temat.

Dailymoth90 | 2017-03-13
Przeczytana: 01 marca 2017

Moim zdaniem książka bardzo obiektywnie napisana. Jest tam przedstawione zdanie autorki, aczkolwiek to nie wpływa na obiektywność dziennikarki. Szczepionki przedstawione pod różnego rodzaju kątami, niestety czytając książkę (każdą) o szczepionkach może się odechcieć szczepić dzieci niezależnie od tego co tam jest napisane. "A co jeśli akurat ten 1 : 10000000 to będzie moje dziecko?" zawsze się nasuwa takie pytanie. W Polsce nikt niestety za to nie weźmie odpowiedzialności. Absurdem jest, że w Polsce szczepionki są obowiązkowe, ale za wszelkie skutki uboczne to już nie ma kto odpowiadać. " Jeśli ktoś mówi "musisz" od razu masz ochotę powiedzieć "nie chcę!"." Książka pozwoliła mi wyrobić swoje zdanie na pewne tematy. Polecam książkę każdemu, kto chciałby zgłębić temat szczepionek (pobieżnie).

pr0tessa | 2017-01-22
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 22 stycznia 2017

Temat jest dla mnie nowy, ale jak dla mnie autorka potraktowala go powaznie, bez niepotrzebnego straszenia i bez bezkrytycznego zachwalania. Plus za rozbudowana biografie (i za odnosniki do prac naukowych, a nie do YouTube'a) dla tych, ktorzy chca zglebic temat samodzielnie

Elwira | 2017-01-06
Przeczytana: styczeń 2017

Autorka jest typowa zwolenniczka szczepień, jednak warto przeczytać by uzupełnić podstawowa, nabyta wcześniej wiedzę.

iustyna | 2017-09-20
latosowa84 | 2017-08-10