Okładka książki Punk 57 Penelope Douglas
Okładka książki Punk 57
Penelope Douglas Wydawnictwo: CreateSpace Independent Publishing Platform literatura obyczajowa, romans
CreateSpace Independent Publishing Platform
2015-11-13
2015-11-13
szkoła przyjaźń zemsta romans miłość dark +18
Inne

Pomimo dobrych chęci i ogólnego zamysłu,📚 nie wzbudziła we mnie pozytywnych emocji. Przez większość czasu czułam się po prostu niezręcznie, a treść była niesmaczna. Przeskakujemy od skrajności w skrajność, nie mamy jednoznacznie określonego głównego bohatera, wiele wątków potraktowanych jest po macoszemu, a sama próba wmówienia nam, że nastolatkowie będący teoretycznie blisko i praktycznie mieszkający niedaleko od siebie, przez lata nie spotkali się nawet przypadkiem (wliczając w to media społecznościowe) obraża inteligencje czytelników.

Postać Mishy jest tak infantylnym i wkurzającym wytworem, że trafia na sam szczyt listy „złoczyńców”… Podejmuje samodzielnie decyzje, ale kiedy nadchodzi czas konsekwencji, nie widzi nigdzie swojej winy, tylko pastwi się nad niewinną dziewczyną, tylko dlatego, że wiedział jak ją zranić i ta nie spełniała w pełni jego wyobrażeń. No gościa trochę odkleiło i zachowywał się jak totalny złamas. Wspominałam już, że okłamywał, poniżał i wykorzystał Ryen, a na koniec robił z siebie ofiarę? 🤯

Totalne pomieszanie z poplątaniem (i nie chodzi mi tu o fabularne zawiłości). Gdyby akcja osadzona była kilkanaście lat wstecz, byłaby bardziej przekonująca, jednak w obecnych czasach, czasach internetu, niemożliwością jest zachowanie anonimowości w sąsiadujących miastach, szczególnie dla członka zespołu.

Nie rozumiem fenomenu tej historii, zapowiadała się ciekawie, ale już po kilku stronach miałam złe przeczucie. Penelope Douglas, którą znam z innych książek to nie jest, zaryzykuję stwierdzenie niewypału pisarskiego.

Nie polecam, ale mam świadomość, że tajemniczy buntownik może zachwycić, a motywujące teksty przyciągnąć. Ostrzegam jednak, bycie zarozumiałym 💩 wskakuje tutaj na poziom mistrza.

🔊🔊zapraszam do przeczytania recenzji 🔊🔊

NieZwykłe
396.

Misha i Ryen od 11 roku życia wymieniają między sobą listy. Zaczęło się w szkole, kiedy to nauczyciele postanowili przypisać do siebie uczniów z różnych szkół, aby mogli nawiązać korespondencyjne przyjaźnie. Pisanie listów miało trwać do końca roku szkolnego, ale przyjaźń tych dwojga przetrwała aż 7 lat. Oboje nie wiedzieli jak wyglądają, obiecali sobie, że nigdy nie będą się wyszukiwać w mediach społecznościowych, tak więc znają tylko swoje imiona, nazwiska i adresy zamieszkania, między którymi dzieli ich 50km. Cała sielanka trwa do momentu, aż pewnego wieczoru Misha spotyka przypadkiem Ryen w barze, podczas imprezy jego zespołu. Nie tak ją sobie wyobrażał. Czuje, że przez te wszystkie lata okłamywała go w listach na temat tego kim jest. I nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o wygląd, ale i o charakter, który na pierwszy rzut oka wydaje się zupełnie inny niż który Ryen pokazywała mu w listach do siebie. Na imprezie dochodzi do tragedii.

🔊🔊zapraszam do przeczytania recenzji 🔊🔊

NieZwykłe
396.

bardzo fajna na wieczór, nieoczywista

bardzo fajna na wieczór, nieoczywista

Przeczytałam tę książkę po serii Devil`s Night i myślałam, że będzie równie wciągająca i mroczna tym bardziej, że miała coś wspólnego z tą serią, niestety nieco się rozczarowałam. Historia ta nie wciągnęła mnie tak bardzo jakbym oczekiwała. Miłość między głównymi bohaterami była bardzo głęboka, a rozpoczęła się poprzez ich korespondencje listowną, chociaż nie wiedzieli nawet kim są. Dopiero po czasie wychodzi na jaw kim są, a ich miłość rozkwita dalej. Brakuje mi jakiś zwrotów akcji wydawało mi się, że ich historia była zbyt płytka, tam się mogło zadziać coś więcej może wtedy byłabym bardziej przekonana. Nawiązanie do serii Devil`s Night, a raczej do pewnej osoby jest dopiero na sam koniec, także można to traktować jako osobną książkę. Ogólnie książka pisana lekkim językiem w stylu Penelope, polecam na wolne wieczory.

Świetna książka :) niesamowicie wciągająca fabuła, każdy z bohaterów ma swój własny, ciekawy charakter. Podobało mi się to, że zachowanie Ryen zostało wytłumaczone w tak emocjonalny i psychologiczny sposób, myślę że wielu mogłoby się z nią utożsamić, w końcu każdy pragnie być zaakceptowany, a nie zawsze dopasowywanie się jest dobrym wyjściem. Zwroty akcji interesujące, mało było sytuacji, których się spodziewałam. Praktycznie zero. Pomysłowość Penelope nie zna granic.

CUDOWNE, CUDOWNE, CUDOWNE.
Uwielbiam twórczość Penelope Douglas.

CUDOWNE, CUDOWNE, CUDOWNE.
Uwielbiam twórczość Penelope Douglas.

Powieść Penelope Douglas to prawdziwa uczta dla miłośników literatury pełnej napięcia i emocji. Historia Ryen i Misha, którzy choć znają się od lat dzięki korespondencji, nigdy się nie spotkali, przykuwa uwagę od pierwszych stron. Ich związek oparty na listach staje się źródłem wsparcia i zrozumienia, a dla Ryen szczególnie, staje się istotnym elementem życia.

Nagle przerwanie kontaktu przez Misha rzuca Ryen w wir emocji i niepewności. Wkrótce do jej życia wtarguje Masen, chłopak, który wydaje się być odmienny od Misha - nieprzychylny i irytujący, a jednocześnie niezwykle pociągający i pełen tajemnic. Zagadka, dlaczego Misha nagle zerwał kontakt, oraz coraz bardziej skomplikowane relacje między bohaterami, prowadzą czytelnika przez wir napięcia i emocji.

Co wyróżnia tę książkę spośród innych tego gatunku, to jej mroczna i tajemnicza atmosfera, połączona z głębokim poruszeniem ważnych tematów. Autorka nie boi się sięgać do obszarów ludzkiej psychiki, eksplorując marzenia, lęki, ukryte tajemnice i bolączki bohaterów. Pokazuje również jak bardzo ludzie starają się być akceptowani i dopasować do oczekiwań, często kosztem własnego szczęścia i autentyczności.

Przygoda czytelnika z tą książką to jak tykająca bomba, gdzie każda strona może przynieść nowe zaskoczenia i zwroty akcji. Ta opowieść wciąga od pierwszych stron i trzyma w napięciu aż do samego końca, pozostawiając czytelnika z refleksją nad tematami, które porusza.

Twoje entuzjastyczne rekomendacje tej powieści świadczą o jej wyjątkowości i mocy oddziaływania na czytelnika. Mam nadzieję, że inne książki Penelope Douglas również spełnią Twoje oczekiwania, a możliwa ekranizacja tego tytułu pozwoli jeszcze głębiej wczuć się w świat stworzony przez autorkę.

Nagle...

Książka fantastyczna, te listy,to jak siebie spotkali, to jak się poznali, to jak potoczyło się ich życie dalej normalnie coś cudownego ta książka skradła bardzo moje serce

To moja pierwsza książka po polsku, więc na początku ciężko mi się czytało)
Ale nawet w języku, którego w ogóle nie znałem, ta książka była łatwa do przeczytania (oczywiście, kiedy już ją zrozumiałem). Czytanie było interesujące, a momentami zabawne.
Czasami zachowanie bohaterów jest irytujące, ale wybaczyłam to tym nastolatkom.
Koniec....
Nawet się trochę popłakałam:)
Główni bohaterowie mają trochę trudną przeszłość, z którą radzą sobie w trakcie książki.
Tak więc:
-fabuła 10/10
-styl pisania autorki 10/10
-rozwój postaci w książce 9/10
-sceny 18+ 7/10 (nie raziły, ale autorka mogła je ciekawiej opisać)
Ocena ogólna: 4/5⭐️
Zdecydowanie warto przeczytać jeśli ma się ochotę na coś lekkiego i ciekawego, no i oczywiście teen drama.

To moja pierwsza książka po polsku, więc na początku ciężko mi się czytało)
Czasami zachowanie bohaterów jest irytujące, ale wybaczyłam to tym nastolatkom.
Koniec....
Nawet się trochę...