Droga do Jerozolimy

Okładka książki Droga do Jerozolimy
Jan Guillou Wydawnictwo: Videograf II Cykl: Krzyżowcy (tom 1) powieść historyczna
352 str. 5 godz. 52 min.
Kategoria:
powieść historyczna
Cykl:
Krzyżowcy (tom 1)
Tytuł oryginału:
Vagen till Jerusalem
Wydawnictwo:
Videograf II
Data wydania:
2008-11-01
Data 1. wyd. pol.:
2008-11-01
Data 1. wydania:
2001-01-01
Liczba stron:
352
Czas czytania
5 godz. 52 min.
Język:
polski
ISBN:
9788371836558
Tłumacz:
Marian Leon Kalinowski
Tagi:
wyprawy krzyżowe
Średnia ocen

                7,3 7,3 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,3 / 10
215 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
240
95

Na półkach: ,

Do sięgnięcia po książkę skłoniła mnie ekranizacja. Filmem byłam zachwycona, zwłaszcza postacią Arna, który miał w sobie wszystko, co powinien mieć średniowieczny rycerz w takich opowieściach. Z jednej strony był idealny, z drugiej bardzo grzeszył. Jest to postać trochę niejednoznaczna, ukazana niby w dobrym świetle, ale również z potępieniem dla jego niecnych nierzadko postępowań. Jedno jest pewne - Arn wzbudza niesamowitą sympatię, zwłaszcza w filmie (przypisuję to Joakimowi Natterqvistowi, który jest do tego niezwykle przystojnym mężczyzną).
Po książkę sięgałam więc z wielkim zapałem i nadzieją, że powtórzą się moje odczucia po obejrzeniu filmu. I z jednej strony tak się stało, ale z drugiej - byłam książką nieco rozczarowana.
Co mi się bardziej podobało w książce niż w filmie - dużo fajnych scen, które w ekranizacji zostały pominięte (w jednym filmie autorzy zmieścili całą trylogię), a które mówią nam jeszcze więcej o głównym bohaterze jako o osobie i budują specyficzną atmosferę powieści. Moja ulubiona część książki, to część opowiadająca o Arnie jako dziecku i nastolatku, jego rozterki związane z dorastaniem. Możemy wtedy dowiedzieć się wiele o sposobie w jaki został wychowany, o jakichś sytuacjach z dzieciństwa, które ukształtowały go później jako dorosłego mężczyznę i rycerza.
Mój główny zarzut co do książki to język. Wiadomo, że autor pisał o odległych czasach, że język buduje atmosferę tamtych lat, ale momentami było naprawdę ciężko przebrnąć przez tą otoczkę językową. Na początku, gdy zostaje czytelnikowi przedstawiony kontekst - jaka narodowość gdzie mieszka, kto z kim wojuje, kto jest czyim sojusznikiem - naprawdę byłam przerażona, że nie dobrnę do końca. Później jest trochę lepiej i czyta się trochę szybciej, ale właśnie język sprawia, że książka nie jest najlżejsza do czytania i po jej skończeniu jest się autentycznie zmęczonym.
Dlatego, mimo że posiadam drugą część, do tej pory jakoś się za nią nie zabrałam. Potrzebowałam oddechu i czegoś naprawdę lekkiego :) Ale po skończeniu tej części, natychmiast kupiłam drugą, bo mimo że czasem idzie topornie, to powieść jest naprawdę warta przeczytania.

Do sięgnięcia po książkę skłoniła mnie ekranizacja. Filmem byłam zachwycona, zwłaszcza postacią Arna, który miał w sobie wszystko, co powinien mieć średniowieczny rycerz w takich opowieściach. Z jednej strony był idealny, z drugiej bardzo grzeszył. Jest to postać trochę niejednoznaczna, ukazana niby w dobrym świetle, ale również z potępieniem dla jego niecnych nierzadko...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    388
  • Przeczytane
    264
  • Posiadam
    65
  • Ulubione
    16
  • Historyczne
    12
  • Teraz czytam
    10
  • Powieść historyczna
    9
  • 2013
    5
  • Literatura skandynawska
    5
  • 2020
    4

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Droga do Jerozolimy


Podobne książki

Przeczytaj także