Crystal Crowned

Cykl: Air Awakens (tom 5)
Wydawnictwo: Silver Wing Press
Crystal Crowned
1619844788
angielski
Shouri

One bloodthirsty ruler has been overthrown by another, casting the shadow of death over the Solaris Empire. Vhalla Yarl stands upon the stage of fate, prepared to do battle one final time. Fragile alliances will be tested and new bonds will be formed as the world is reshaped. She fights as the champion of peace, but when the night is darkest will she be able to pay the price of a new dawn?

źródło opisu: http://elisekova.com/air-awakens-book-five/

źródło okładki: http://elisekova.com/air-awakens-book-five/

Aneta | 2017-11-11
Przeczytana: 11 listopada 2017

Serię Air Awakens określiłabym jako fantasy z dużą ilością wątku romantycznego, który w pierwszej chwili nie ma do zaoferowania nic więcej, żeby potem rzucić nas na głęboką wodę.

Główną oś fabularną stanowią przede wszystkim losy Vhalli Yarl, początkowo uczennicy w bibliotece w stolicy Imperium Solaris, która odkrywa swój magiczny talent i z którą zostajemy wprowadzeni w magiczny świat Air Awakens. W miarę upływu czasu los Vhalli łaczy się z księciem Aldrikiem Solarisem – jej miłością, by w końcu rzucić nas w wir wojny o podbicie Shaldanu, niecnych planów Imperatora, niesprawiedliwości oraz w końcu najważniejszej sprawy świata Air awakens – Kryształowych jaskiń.

Kontynent, po którym wędrują bohaterowie składa się z Imperium Solaris złożonego z Południa oraz podbitych przez Imperatora Zachodu i Wschodu oraz Shaldanu - Północy, na początku serii niezależnego od Imperium. Magiczne zdolności bohaterów, w zależności, z której części kontynentu pochodzą, to moc władania wodą, ziemią,...

SharNightWisp | 2016-06-28
Przeczytana: 28 czerwca 2016

Ze smutkiem stwierdzam, że to już koniec tej cudownej, chociaż nie zawsze radosnej, podróży jaką była ta seria. Ostatni tom, to w zasadzie dla bohaterów jedna wielka tragedia, ból i cierpienie wpisane w szybko postępującą akcję. Jednak epilog wynagradza wszystko.

Odnosząc się do całości, trzeba zaznaczyć, że owszem większość wydarzeń da się przewidzieć, jednak jak już wspominałam wcześniej, jakimś cudem nie przeszkadza to fabule, wręcz czyni pozostałe wydarzenia bardziej niespodziewanymi. Jednocześnie jest to najpiękniejsza historia miłosna w fantastyce, jaką do tej pory czytałam. Dlaczego? A no dlatego, że nie tylko nie jest naiwna (bohaterowie zdają sobie w pełni sprawę ze swoich wielu wad i starają się nad sobą pracować cały czas - nie zbywa się tego stwierdzeniem w stylu "kocham cię pomimo wszystko"), ale także rozwija się wraz z fabułą. Miłość Aldrika i Vhalli zaczyna się niepewnym płomyczkiem, przekształca w dziki, szalejący ogień, żeby później rozrosnąć, i ustabilizować się...

Shouri | 2016-06-12
Na półkach: Przeczytane, Lista 2016

Genialna konkluzja świetnej serii. Ciężko tak po prawdzie oceniać ją tom po tomie, gdyż wszystkie wydarzenia, nawet te, na które mogliśmy wcześniej narzekać, zdawały się mieć swoje miejsce w fabule i służyć konkretnemu celowi.
Seria Przebudzenie Powietrza to ogółem nie tyle historia przygodowa, co emocjonalna podróż, która nie raz złamie nam serce (ten tom to jest cierpienie przeplatane cierpieniem) poruszając różne, niewygodne tematy (akcji jest dużo, ale nie zabraknie elementów politycznych czy społecznych). Bohaterowie dorastają, związki między nimi ewoluują, a wątek miłosny jest wręcz niezdrowo satysfakcjonujący.
Crystal Crowned to konkluzja pełna rozmachu i emocji, ale nie zapominająca, że w całej tej wojnie tak czy siak najważniejsi są ludzie. Nie wszyscy wyjdą z tego bez szwanku, ale epilog naprawdę pozostawia czytelnika z uczuciem zadowolenia z dobrze spędzonego czasu ^^ Ech, aż żałuję, że to już koniec...