La Veganista. Superfood. Jedzmy szczęśliwie

Wydawnictwo: Esteri
7 (6 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
wegeratianizm
youstyna

Najlepsze wegańskie przepisy na bazie zdrowej, bogatej w składniki odżywcze żywności, pochodzącej prosto z natury – bez jakichkolwiek egzotycznych dodatków. Co mają wspólnego shake waniliowo-owsiany, sałatka z soczewicy z grzankami warzywnymi i kapusta spiczasta z pikantnym sosem orzechowym? Brzmi zachęcająco, nieprawdaż? Dodatkowo wszystkie te dania są źródłem superżywności, mającej...

Brzmi zachęcająco, nieprawdaż? Dodatkowo wszystkie te dania są źródłem superżywności, mającej zbawienny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Kto jednak myśli, że żywność ta dostępna jest wyłącznie w Internecie i trzeba za nią zapłacić bardzo wysokie kwoty, ten się myli.

Autorka "La Veganista" zamiast suplementów diety i egzotycznych dodatków wykorzystuje w swojej kuchni powszechnie dostępne produkty, którym zawdzięczamy dobre samopoczucie, zdrowie i zadowolenie.

Owoce, warzywa, rośliny strączkowe, produkty pełnoziarniste i orzechy zawierają wszystkie niezbędne w diecie wegańskiej składniki odżywcze. Dzięki nim każdy weganin może w pełni cieszyć się zdrowiem i zachować dobrą formę. Umiejętnie łącząc te produkty ze sobą uzyskamy potrawy, w których substancje odżywcze będą się wzajemnie świetnie uzupełniać. Na przykład smoothie postawi każdego na nogi, a orzechowy batonik doda energii i poprawi naszą koncentrację. Sandwicz z warzywami zjedzony w południe będzie zastrzykiem energii, a wieczorem najemy się do syta ryżem pełnoziarnistym z chrupiącymi warzywami. Kuchnia wegańska daje nie tylko radość życia, ale zapewnia też dobrą kondycję.

źródło opisu: www.esteri.pl

źródło okładki: www.esteri.pl

Ervisha | 2016-12-06
Przeczytana: 01 grudnia 2016

Książka posiada bardzo ładne i staranne wydanie. Twarda okładka z przyjemnymi dla oko z ręcznie rysowanymi obrazkami, śliski papier, przepiękne fotografie Rene Riis , poręczny format. Nie da się ukryć, że wydawnictwo bardzo się postarało a publikacja wpada w oko.
Na 192 stronach umieszczono około 100 przeróżnych przepisów na smaczne zdrowe i pożywne dania kuchni wegańskiej, które podzielono na 5 podrozdziałów.

Poziom trudności przepisów jest różny: od tych banalnie prostych i szybkich w przygotowaniu, po przez trudniejsze i wymagające nieco więcej wprawy a także czasu, który należy włożyć w ich przygotowanie. Jednak jak to mówią "Nie od razu Kraków zbudowano" i nie trzeba od razu zaczynać od tych najtrudniejszych :) Osobiście uważam, że większość z nich nie jest wybitnie skomplikowana, choć niekiedy pracochłonna :) Każdy znajdzie tutaj coś na miarę swoich możliwości kulinarnych.

Po książkę może sięgnąć każdy bez względu na to czy jest weganinem, bądź wegetarianinem czy nie....

Mroovi | 2018-06-28
kryminalnakuchnia | 2017-11-15