Zgłosuj na książki roku 2017

Seria: Jedzmy szczęśliwie
Wydawnictwo: Esteri
5 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
wegańskie wypieki

Pieczenie bez jajek i mleka – La Veganista (Nicole Just) zebrała w swojej książce ponad 90 wegańskich przepisów na ciasta. Wegańskie muffinki, pyszny placek lub wegańskie torty z kremem – każda miłośniczka pieczenia znajdzie tu z pewnością swój ulubiony przepis. Czy wiecie, że La Veganista nie tylko pysznie gotuje, ale też piecze? W swojej nowej książce udowadnia, że wegańska kuchnia nie...

Czy wiecie, że La Veganista nie tylko pysznie gotuje, ale też piecze? W swojej nowej książce udowadnia, że wegańska kuchnia nie oznacza rezygnacji z radości jedzenia. Bez dodatku jajek, mleka i masła możesz bowiem wyczarować naprawdę coś wyjątkowego. Dzięki odpowiedniej zamianie składników powstaną rozpływające się w ustach ciasta czekoladowe, sycące torty z kremem, kolorowe cake pops czy chrupiące bułeczki. Wszystko to przygotujesz bez zbędnej gonitwy za wyszukanymi składnikami, bo La Veganista jak zwykle podaje nieskomplikowane i łatwe do przygotowania przepisy. Produkty pochodzenia zwierzęcego możesz zastąpić zwykłymi wegańskimi składnikami dostępnymi w sklepach ze zdrową żywnością lub w supermarketach. La Veganista gwarantuje, że każde ciasto według jej przepisu się uda i będzie po prostu pyszne. Obiecuje też, że nikt nie będzie już tęsknił za słodyczami z dodatkiem produktów pochodzenia zwierzęcego.

źródło opisu: http://www.esteri.pl

źródło okładki: http://www.esteri.pl

Ervisha | 2016-11-19
Przeczytana: 19 listopada 2016

W książce umieszczono ponad 90 przepisów na różne wegańskie ciasta - wszystkie opatrzone w przepiękne fotografie Rene Riis.
Przepisy nie są jakoś specjalnie skomplikowane, co nie oznacza, że część z nich nie wymaga nieco większych zdolności kulinarnych, większego wkładu, pracy, cierpliwości a także czasu. Jest tak jak przy tradycyjnych wypiekach, jedne z nich są banalnie proste a inne nieco trudniejsze. Jednak wszystkie zostały wyjaśnione w prosty sposób, dzięki czemu nawet ci którzy stawiają swoje pierwsze kroki w kuchni powinni sobie z nimi poradzić - chociaż tutaj radzę zaczynać od czegoś łatwiejszego.

Według mnie to ciekawa propozycja nie tylko dla wegetarian, wegan bądź tych będących na diecie bez mlecznej ale również innych, którzy interesują się wypiekami, poszukują tych w zdrowszej wersji. Znajdziecie w niej sporo inspiracji na ciasta, ciasteczka, torty, tarty, babeczki i inne wypieki bez użycia produktów zwierzęcych.
Niestety nie zabrakło w niej nieco...

kryminalnakuchnia | 2017-11-15
Na półkach: Przeczytane, Kuchnia