Leczenie dietą. Wygraj z candidą!

Okładka książki Leczenie dietą. Wygraj z candidą! Marek Zaremba
Okładka książki Leczenie dietą. Wygraj z candidą!
Marek Zaremba Wydawnictwo: Pascal kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
Pascal
2016-04-13
2016-04-13

Jak dla mnie bomba.! Nie trzeba kosztownych, trudno dostępnych składników i dietetycznych udziwnień, by jeść zdrowo i w urozmaicony sposób. Wystarczą 3-4 składniki: warzywa, dobre mięso i odpowiednio dobrane przyprawy, aby otrzymać pyszny, pełnowartościowy posiłek.
Nie wykorzystałam tylko przepisów z bakłażanem, soczewicą i pulpetami, bo tych nie lubię, ale reszta z proponowanych dań bardzo smaczna.
Polecam każdemu, kto przechodzi przez kurację przeciwgrzybiczą i chce skutecznie wyeliminować cukry proste, pszenne i drożdże. Można i da się to zrobić!

Fantastyczna książka dla tych, którzy zmagają się z jelitami. Mają podejrzenie jelita drażliwego i ciągłe dolegliwości, które nie dają o sobie zapomnieć. Oprócz garści bardzo przydatnych porad, faktów i wskazówek co do rozliczenia się z Candidą znajdziesz w niej przepisy, które pomogą zaplanować dietę. Według mnie to już jedna z chorób cywilizacyjnych. Jej podłoże to pyszny cukier. Wszechobecny wszędzie. Jednak pozbycie się Candidy jest trochę bardziej skomplikowane, ale nie niemożliwe. Oprócz tego jest ona podstawą wielu innych chorób autoimmunologicznych, depresji, problemów skórnych i nieszczelności jelit. Dla mnie najbardziej wartościowa z tej tematyki jakie ostatnio czytałam. Zdecydowanie polecam! Ja na pewno sięgnę po kolejne książki z tej serii. Na mojej półce czeka jeszcze „Wzmocnij jelita” 💪

Uwielbiam tą książkę jak i samego autora.
Korzystam z przepisów od prawie dwóch lat i nigdy jeszcze nie zdarzyło mi się przygotować tak aromatycznych i LEKKICH dań.
Wzmianki o Bogu i wierze da się po prostu pominąć (na podstawie opinii sama dość długo się zastanawiałam czy ją kupić).
Ponadto muszę wspomnieć iż dzięki restrykcyjnemu stosowaniu się do książki Pana Marka mój partner, który miał dosyć poważne objawy przerostu Candidy wyzdrowiał i czuje się świetnie.

Polecam każdemu kto choć trochę interesuje się zdrowym odżywianiem!

Uwielbiam tą książkę jak i samego autora.

"... na co wskazują liczne badania."
"O tym pisałem w swojej książce Jaglany detoks."

To dwa najczęściej powtarzające się zdania, jakie przeczytacie w tej książce. Czasami nawet dwa razy na jednej stronie.
Może jestem na to bardzo wyczulona, a może po prostu informacje zawarte w tej książce nie różnią się niczym od tych wyszukanych w internecie. Po co więc przepłacać?

"... na co wskazują liczne badania."
"O tym pisałem w swojej książce Jaglany detoks."

Książka pięknie wydana. Mnóstwo zdjęć dobrej jakości i przyjemnych dla oka. Wszystko opisane przystępnym językiem. Jest trochę przydatnych informacji, choć myślałam, że dowiem się więcej. Minus za zbyt częste wtrącenia dot. wiary w Boga itd. Plus za ilustracje i ciekawe przepisy.

Kompletne podejście do tematu walki z candidą, głównie za pomocą odżywiania. Brakuje mi jednak bardziej szczegółowych informacji na temat tego jak stosować np. olejek z oregano itp.
Tak więc książka opisuje temat całościowo, ale często w ogólnikach, jednak dla chcącego drążyć temat na pewno będzie to kompendium wiedzy.

Razi mnie trochę, ze autor próbuje wpleść w akapity tej w sumie bardzo wartościowej publikacji ideologie swojej religii. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że sfera duchowa i emocjonalna jest niezwykle ważna w odzyskiwaniu zdrowia, ale nie można sprowadzać jej do danej religii.

Razi mnie trochę, ze autor próbuje wpleść w akapity...

Interesująca książka. Przystępna, zrozumiała treść. Podobnie jak moi przedmówcy twierdzę, że autor niepotrzebnie okazuje na kartach książki swoją bogobojność. Jednak pisanie o Bogu, miłości w trzeciej część książki nie jest aż tak rażące jak w drugiej. Tam był przesyt.
Książkę uważam za wartościową i ciekawą. Polecam ją każdej osobie, która interesuje się zdrowym trybem życia lub chce coś zmienić w swojej diecie lub ma jakieś kłopoty zdrowotne.
Jestem wręcz zachwycona wszystkimi trzema książkami tego autora.

Tak jak poprzedników raziło w oczy to, że autor trochę za bardzo wczuł się w rolę mentora dla młodych. Wkradł do książki liczne nawiązania religijne i duchowe. Niekoniecznie jest to ze sobą spójne a dla osoby która szuka tylko informacji czysto rzeczowych raczej irytuje. Suma Sumarum bardzo dobre źródło informacji na naszym biednym rynku wydawniczym w temacie kandydozy, jest jeszcze jedna pozycja "Nie daj się zjeść grzybom Candidia" do której zresztą Zaremba się często odnosi. Tamta pozycja jednak sponsorowana najprawdopodobniej przez firmę Walmark w której autor sugeruję zakup jej produktów celem wyleczenia. Bardzo fajne przepisy chyba za to największy plus.

Cieszę się że trafiłam na tą książkę bo bardzo trudno było mi znaleźć informacje w internecie. Takie kompendium wiedzy dla osób cierpiących na candide.

Można zgłębić temat choroby plus przygotować się do walki z nią. Trochę za dużo Boga, można byłoby sformułować tezy bardziej uniwersalnie

• Zdrowie
  • Kulinaria
  • Zdrowie

Dodaj cytat z książki Leczenie dietą. Wygraj z candidą!