Poststalinowski karnawał radości. V światowy Festiwal Młodzieży i Studentów o Pokój i Przyjaźń-Warszawa 1955 r.

Seria: W krainie PRL
Wydawnictwo: TRIO
PRL, historia, historia polski
historyczna

Poststalinowski karnawał radości. V Światowy Festiwal Młodzieży i Studentów o Pokój i Przyjaźń, Warszawa 1955 rok Książka w sposób całościowy próbuje ukazać przygotowania, przebieg i ocenę V Światowego Festiwalu Młodzieży i Studentów w Warszawie w 1955 roku. To pierwsza panoramiczna opowieść o warszawskim festiwalu, propagandowej imprezie poststalinizmu. Mamy tu nieprzebrane bogactwo szczegółów wydobytych po raz pierwszy na światło dzienne. Autorowi udało się dotrzeć do najważniejszych oficjalnych źródeł dokumentujących przygotowania organizacyjne, propagandowe zadania, przebieg i wreszcie ocenę tej imprezy.

źródło opisu: Trio, 2009

Krzysiek | 2013-12-27