Test krwi

Tłumaczenie: Dariusz Wojtczak
Cykl: Alex Delaware (tom 2)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Blood test

Alex Delaware nigdy jeszcze nie spotkał się z podobnym przypadkiem. Pięcioletni Woody Swope jest bardzo ciężko chory, a jednak jego rodzice nie wyrażają zgody na kurację, która może uratować mu życie. Alex jedzie do szpitala, by przekonać ich do zmiany decyzji. Na miejscu okazuje się, że zarówno rodzice, jak i syn zniknęli, a w obskurnym pokoju hotelowym, w którym się zatrzymali, pozostałą tylko plama krwi a podłodze...

Roland | 2013-11-12
Przeczytana: 07 listopada 2013

Kolejna powieść z nieodłącznym psychologiem dziecięcym Alexem Delawere.
Alex Delawere proszony jest o konsultacje w sprawie, w której rodzice nie wyrażają zgody na kurację ich śmiertelnie chorego dziecka. Na podstawie własnych obserwacji, Alex dochodzi do wniosku, że jest to specyficzna rodzina. Ojciec pełni apodyktyczną władzę w rodzinie, matka tak naprawdę stanowi tylko „tło”, a siostra chłopca nienawidzi własnych rodziców. W momencie , w którym wydawałoby się, że uda się przekonać rodziców do kuracji, znikają wraz z chłopcem. Alex o pomoc prosi swego przyjaciela detektywa Milo Sturgisa. Szybko odnajdują motel, w którym zatrzymali się rodzice, lecz pokój pozostaje pusty, a na podłodze znajdują się ślady krwi. Śledztwo dwójki naszych bohaterów prowadzi ich do sekty „Dotknięcie” w miejscowości La Vista. Nasz psycholog będąc bardzo blisko rozwiązania sprawy może stracić coś bardzo cennego … . Co z całą sprawą ma wspólnego charyzmatyczny przywódca sekty, lokalny szeryf oraz...

Anka | 2015-10-07
Na półkach: Na półce, Przeczytane
Przeczytana: 30 września 2015

Jak na mój gust - pozycja lekko nudnawa; ledwo tocząca się "akcja", przewidywalne wątki i mało atrakcyjne zakończenie. Dla psychologów pewnie rarytas ;) Przeczytałam i odkładam w zapomnienie.

beatak955 | 2016-05-19
Przeczytana: 18 maja 2016

Pozornie książka o małym chłopcu chorym na nowotwór.Jednak gdy zostaje uprowadzony przez rodziców ze szpitala a na miejscu w ich hotelowym pokoju widnieje duża plama krwi i pokój jest pusty zaczyna się wątek kryminalny . Przewija się też obraz miejscowej sekty oraz niezwykle barwna i rozwiązła postac siostry chorego chłopca , która prowadzi do szokującego zakończenia...

Dziub | 2014-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2014

Chociaż za eksperta ludzkiej psychiki uważam Jamesa Pattersona, to jednak właśnie pokręceni bohaterowie Jonathana Kellermana mnie przerażają. Tym razem zapowiadało się na lżejszą zagadkę zbrodni, wielowątkowość fabuły, a i tak nie byłam w stanie zgadnąć całej intrygi. Kulminacja, choć wg standardów kryminału, ujawniła całą grozę. Lubię postać psychologa Alexa Delaware'a, ale co Kellerman wyczynia z umysłami czytelników to ostra jazda bez trzymanki. Tylko dla tych o mocnych nerwach.

BlankaNatalia | 2012-08-15
Przeczytana: 14 sierpnia 2012

Nie jestem wielką fanką thrillerów psychologicznych, jednak muszę przyznać, że autor doskonale przedstawia ludzką psychikę.
Książka wciągnęła mnie już na początku lecz rozwój wydarzeń w drugiej połowie sprawił, że aż nie mogłam się od niej oderwać! Całkowicie nieprzewidywalna i zaskakująca, jednak momentami wydaje się wyjątkowo nieprawdopodobna.

Sosjerka | 2011-12-10
Przeczytana: 05 grudnia 2011

Książka lekka i przyjemna w czytaniu. Wszystkie wątki są wyjaśnione i jak na czytanie czysto rozrywkowe, mnie się podobało :)

beben1910 | 2012-11-23
Przeczytana: 23 listopada 2012

Bardzo dobra książka, jak zwykle zaskakujące zakończenie, Alex Delaware jak zwykle rządzi:)

Renee | 2012-04-13
Przeczytana: 12 kwietnia 2012

Rodzice porywają ze szpitala swego śmiertelnie chorego synka, aby uniemożliwić jego dalsze leczenie. Co spowodowało, że podjęli taką decyzję? Od tego momentu autor wplata coraz więcej wątków i robi się naprawdę ciekawie jakie tajemnice skrywa małe, senne miasteczko La Vista słynące z niesamowitych sadów owocowych. Okazuje się, że prawda jest jeszcze bardziej skomplikowana niż można przypuszczać. Książka jest naprawdę intrygująca i wraz z rozwojem akcji coraz trudniej się od niej oderwać.

Klaudia1175 | 2014-10-28

Świetna książka na pewno sięgnę po następne książki Jonathana Kellerman,a.Zdecydowanie POLECAM :) :):)

aneta6_11 | 2013-04-04
Przeczytana: 07 marca 2013

Drugi tom troszkę gorszy niż pierwszy, ale nadal na dobrym wysokim poziomie.