Odyseusze. Gwiazda Morza

Okładka książki Odyseusze. Gwiazda Morza Agnieszka Stelmaszyk
Logo Lubimyczytac Patronat

Okładka książki Sekret białej damy Anna Oparkowska, Agnieszka Stelmaszyk
Sekret białej ... Anna Oparkowska, Ag...
Okładka książki Szpon Gryfa Anna Oparkowska, Agnieszka Stelmaszyk
Szpon Gryfa Anna Oparkowska, Ag...

Republika piratów i Kraken, czyli wielka wyprawa w nieznane

Czysta fantastyka z wątkiem piratów, która przywodzi na myśl czasy dzieciństwa i której akcja porywa już od pierwszych rozdziałów 🤓

Dobra książka. Są przygody jest coś mówione o piratach, żeglowaniu. Nęci mnie drugi tom Odyseuszów,na pewno przeczytam.
Na początku książki mało co się działo ale zaczynało się rozkręcać, nic nie było mówione co będzie działo się dalej. (Przeczytałam dużo książek tej autorki bardzo mi się spodobały książki pod tytułem: "Zagadka purpurowej orchideii", "Zagadka srebrnego ducha" i ta "Odyseusze Gwiazda Morza").

Polecam warto przeczytać.

Kolejna książka Agnieszki Stelmaszyk. Jest to historia o rodzeństwie, które po jakimś czasie zostaje same na jachcie. Jest to książka poniekąd fantastyczna, ale to dopiero pod koniec. W środku są też rysunki, zdjęcia i ciekawostki, i czasem kilka słów o mitologii greckiej, głównie o Posejdonie, ponieważ ta książka opowiada o przygodach na morzu. Dosyć dziwne, chociaż zachęcające do czytania następnych części zakończenie. Polecam, daj się wciągnąć przygodom Matyldy i Daniela!

Momentami trochę zbyt podobne do "Piratów z Karaibów", ale całkiem sympatycznie się czyta.

Literatura młodzieżowa, ale jeśli jesteście (choć troszkę dzieckiem),warto po nią sięgnąć, ale dopiero wtedy, gdy obok będzie leżała druga i trzecia część, bo powinny być jedną powieścią. Bez tego nawet nie zaczynajcie

Mam mieszane uczucia - czytałam i jakbym widziała film "Piraci z Karaibów", tylko bohaterka trafiła się z XXI wieku.

Dzisiaj chciałabym opowiedzieć Wam o moim odkryciu. Jest nim nowa seria książek przygodowych dla młodzieży. Pamiętacie "Kroniki Archeo" autorstwa Agnieszki Stelmaszyk? Na pewno pamiętacie, bo pisałam Wam o niej już mnóstwo razy :) Dzisiaj coś odrobinę podobnego choć zdecydowanie bardziej magicznego, ale co najważniejsze jest to nowa seria tej samej autorki! Jestem jej wielką fanką więc kiedy trafiłam na "Odyseusze" musiałam, naprawdę musiałam się z nimi zapoznać :)

Dziś napiszę Wam słów kilka o pierwszej części czyli o "gwieździe morza". Tak, tak akcja będzie typowo morska więc przygotujcie się na takie klimaty.
Wszystko zaczyna się spokojnie. Rodzina Wesołowskich (czyli dwunastoletnia Matylda, trzynastoletni Daniel oraz ich rodzice) wybrali się w wielomiesięczny rejs dookoła świata. Płynęli już od jakiegoś czasu i wszystko szło w jak najlepszym kierunku, do czasu aż po sztormie napotkali opuszczony jacht. Przeszukali go i uznali, że niestety osoby znajdujące się na nim musiały nie poradzić sobie z tym okropnym sztormem...

Matylda na jachcie znalazła dyktafon. Wiedziała, że nie powinna go brać lecz to był odruch, zwykła ciekawość. Wraz z bratem w tajemnicy odsłuchiwali i zapisywali wszystko co usłyszeli. Mężczyzna, który stworzył te nagrania był jakimś naukowcem lub kimś w tym rodzaju. Opowiadał o przedziwnych rzeczach, o anomalii, o niebezpieczeństwie. Matylda, Daniel oraz ich rodzice bardzo szybko na własnej skórze dowiedzieli się jak wiele w tym wszystkim było prawdy...

Nie opowiem Wam wszystkiego co spotkało dwójkę rodzeństwa, bo byłoby tego naprawdę sporo. Nie powiem Wam co się przydarzyło ich rodzicom i jak to się stało, że rodzeństwo przeniosło się do zupełnie innych czasów, do zupełnie innego wymiaru... Powiem Wam tylko, że to co tam przeżywali było bardzo niebezpieczne. Piraci, potwory, syreny, czarownica, krwawe piętno, sztormy, zjawy - długo by wymieniać...

Jak sami widzicie wiele się tutaj dzieje. Powieść ta jest pełna fantazji, pełna niezwykłych i niebezpiecznych przygód, pełna magii. Choć akcja przez większość książki toczy się na oceanie to jednak z całą pewnością nie ma tutaj czasu na nudę. A na dodatek nie ma zakończenia, akcja będzie toczyć się dalej w kolejnej części. Ja od razu po nią chwytam, aby dowiedzieć się co jeszcze czeka naszych młodych, dzielnych bohaterów :)

Stron jest sporo więc i czytania jest tutaj bardzo dużo. Książka ta zdecydowanie przeznaczona jest dla starszych dzieci. Na okładce oznaczona jako 9 + i z tym jak najbardziej się zgadzam. Mojego ośmiolatka z pewnością bardzo by zainteresowała, jednak czytania dla niego jest tutaj o wiele za dużo. Poczekam więc aż sam będzie mógł chwycić po tę historię. Jestem pewna, że mu się spodoba :)

Wewnątrz znajdziemy także ilustracje, różne ramki z ciekawostkami i opisami. Budowa jachtu, wielka rafa koralowa, nazwy dawnych statków, najbardziej znani i najstraszniejsi piraci, mieszkańcy mórz według mitologii greckiej to niektóre z zagadnień, które tu znajdziemy. Fajny pomysł, można dowiedzieć się z tego kilku ciekawych rzeczy. Także pozostaje mi jedynie polecić książkę Waszej uwadze. Myślę, że nawet jeśli Wasze dzieciaki są na nią za małe to warto przeczytać ją samodzielnie i odłożyć, aby poczekała aż maluchy podrosną i same po nią chwycą ;)

• Reready
  • Półka moich synków